FightClub.lt - Donatas Imbras atsako į portalo lankytojų klausimus

Donatas Imbras atsako į portalo lankytojų klausimus Komentuoti

imbras-4.jpgPrieš pora savaičių portalo fightclub.lt lankytojai turėjo galimybę patys užduoti klausimus pasaulio karate kyokushin vicečempionui Donatui Imbrui. Dabar pateikiame jo atsakymus į klausimus.

Portalo lankytojas: Ar jaučiate baimę prieš kovą ir ar labai sunku susikaupt ir atsikratyt pašalinių minčių?

Donatas Imbras: Rytų  kovos menų sistemoje praktikuojama neminčių meditacinė būsena, kitaip vadinama no musin, kai žmogus nieko nemato ir negirdi. Ant tatamio stengiamasi apie nieką negalvoti, tik blokuoti varžovo smūgius ir smūgiuoti pačiam. Jei pasiseka pasiekti tokią būseną, baimei ir jauduliui vietos nebelieka.

P.L.: Teko skaityti, kad dirbi su štangomis. Kokios rūšies tai treniruotės? Daugiau skirtos jėgos lavinimui ar ištvermei? Ar dažnai tokias treniruotes darai ir kokie maksimalūs jėgos rezultatai?

D.I.: Su štangomis dirbu priklausomai nuo esamo treniruočių ciklo. Kartais lavinu jėgą, kartais ištvermę, kartais sprogstamą jėgą. Būna periodų, kai iš viso su štangomis nedirbu. Apie rezultatus: prieš paskutines varžybas Kroatijoje spaudimas gulint - 180 kg, pritūpimai - 210 kg, trauka - 250 kg.

P.L.: Sveikas. Radau šaunią fightclub.lt skiltį, tai ir norėčiau paklausti, tikiuos nebus sunku atsakyti :) O norėčiau paklausti ne vieno klausimo, kiek galėsi atsakyti tiek, atsiprašau už nekuklumą:
- kiek laiko užsiiminėji kovos menais?

D.I.: Beveik 20 metų.

- kiek laiko praėjo nuo Tavo pradžios KM iki pirmos svarios pergalės, kokia tai buvo pergalė?

D.I.: Pirmoji reikšminga pergalė –1995 metais Lietuvos čempionate. Man tada buvo 16 metų.

- kokį klubą atstovauji, kas Tavo treneris (-iai)?

D.I.: Vilniuje turiu savo karate mokyklą „Budora“, taigi atstovauju savo klubą. Pirmasis mano mokytojas – Vladimiras Silvaško, dabar aktyviai konsultuojuosi su Arūnu Atraškevičiumi.

- kas Tau sunkiausia Tavo kovos meno kelyje?

D.I.: Nėra sunkumų, kurių žmogus negali įveikti.

P.L.: Sveiki, Jūs sakėte, kad šie metai yra paskutiniai Jūsų sportinėje karjeroje, taigi kokie jie buvo (artėjame prie pabaigos)? Sportininkai iš anksto susigalvoja, kad vat 40-ies išeinu iš profesionalaus sporto. Jūs irgi iš anksto žinojote, kad 30-ies baigsite? Ar tai įtakojo kitokie veiksniai? Ko būtent kyokushin karate išmokė Jus? Kaip pakeitė charakterį?

Sportinę karjerą ir jos pabaigą sunku planuoti prisirišant prie konkrečių datų. Dabar mano tikslas –puikiai pasirodyti Pasaulio Taurės čempionate, kuris vyks 2009 m. birželio mėnesį  Sankt Peterburge. Vėliau viskas priklausys nuo fizinės organizmo būklės. Norėčiau pasirodyti ir 2011 m. pasaulio čempionate Japonijoje.

Kyokushin karate, kaip ir bet kuri kita sporto šaka, moko drausmės, režimo, pagarbos priešininkui ir t. t. Charakteris? Sunku pasakyti, koks jis būtų buvęs, jei nebūčiau sportininkas.

P.L.: Laba diena. Baigęs karate sportinę karjerą, neplanuojate pradėti kovoti K-1 turnyruose? Nes yra daug pavyzdžių, kaip garsūs kyokushin atstovai tampa sportinės K-1 žvaigždėmis, tarkim Francisco Filho ar a.a. Andy Hug. 

P.L.: Ar negalvojate ateityje sudalyvauti tokiose varžybuose kaip MMA, BUSHIDO ir t.t.? 

D.I.: Baigęs sportinę  karjerą tikrai sportuosiu toliau. Ir ko gero daugiau nei minimaliai sportinei formai palaikyti.Tačiau jau šiandien pasakyti, ar tai bus K-1, bušido ar kas nors kito, negaliu.Bet galimybė visada yra.

P.L.: Kodėl papildomai sportuoji boksą? Ar karate trūksta rankų technikos?

D.I.: Karate sistemoje šiek tiek silpnesnis rankų smūgio pajautimas įjungiant dubenį ir kojas. Startuojant aukšto lygio varžybose šio momento labiausiai ir trūksta. Būtent todėl ir prireikia bokso trenerių paslaugų.

P.L.: Kiek laiko (per savaitę; dieną) skiriate treniruotėms? Kaip pavyksta subalansuoti savo laiką, skiriama darbui, treniruotėms, šeimai/draugams ir kitiems pomėgiams? 

D.I.: Sportuoju kasdien, priklausomai nuo programos: 2 arba 3 treniruotes. Pats kasdien vedu po 2 treniruotes savo mokykloje „Budora“. Laisvo laiko  iš esmės nelieka. Nebent savaitgaliais. Tačiau tik tada, kai nevyksta kokios nors varžybos, seminarai ir t.t. Taip pat ir vasarą. Organizavau stovyklą savo klubo nariams, vedžiau užsiėmimus karatistams iš visos Lietuvos pajūryje. Ko gero, sportinė karjera ir laisvalaikis – sunkiai suderinami dalykai.

P.L.: Kiek sulaužai čerpių ir kiek lentelių? Viename interviu sakei, kad tau priklauso pasaulio čerpių laužymo rekordas. Bet kiek žinau, daugiausia čerpių yra sulaužęs M. Oyama?

D.I.: Čerpių ar lentelių laužymas tikrai nėra ta sritis, kuri man būtų prioritetinė. Kažkada pasaulio čempionate laimėjau sulaužydamas daugiausiai lentelių. Po parodomosios programos, kurios metu laužiau čerpes, japonai pasakė, kad pasiekiau rekordą. Tikrai netikrinau, ar taip yra iš tiesų.

P.L.: Kaip manote, kurioje kyokushin federacijoje kovotojai yra pajėgesni, IKO-1 ar IKO-2? Ar norėtumėte susikauti su pasaulio IKO-1 čempionu brazilu Everton Teixeira? Kaip manote, jis ar jūsų pastovus priešininkas japonas yra pajėgesnis?

D.I.: Manau, kad IKO-1 yra silpnesnė, joje mažiau aukšto lygio kovotojų, mažesnė konkurencija. Kita vertus, tiek vienos, tiek kitos federacijos pasaulio čempionai yra labai panašaus stiliaus. Manau, man būtų naudinga stoti su jais į kovą.

P.L.: Koks yra jūsų mitybos racionas? Laikotės kokių nors specialių dietų prieš varžybas? Ir kokius papildus daugiausia vartojate (proteinai, amino rūgštys)?

D.I.: Turiu griežtą mitybos planą, kuris reguliariai koreguojamas priklausomai nuo to, ar rengiuosi varžyboms, ar atsigaunu po jų. Lygiai taip pat ir su papildais. Trumpai atsakyti į tokius klausimus iš esmės neįmanoma. Pats nei mitybos, nei papildų planų nesudarinėju. Tuo užsiima mano konsultantas Arūnas Atraškevičius.

Atnaujinta 2011 rugsėjo 10, Šeštadienis. 20:47

Komentuoti

Perspėjame, jog už komentarų turinį atsako komentatoriai įstatymuose numatyta tvarka.


Apsaugos kodas
Atnaujinti

Naujausi komentarai

Populiariausia per mėnesį

Draugai

smauglys jb dubuklis jb
asia jb produktaisportui jb
dojo jb plungesriteris jb
budora jb boksopasaulis jb
pantera jb grappling jb
   

Hostingas Serveriai.lt

Atsiųsk naujieną!