FightClub.lt - Erikas Petraitis atsako į portalo lankytojų klausimus

Erikas Petraitis atsako į portalo lankytojų klausimus Komentuoti

petraitis.jpgPristatome antrą pašnekovą naujoje rubrikoje "Užduok klausimą kovotojui!" Tai "Realių kovų" čempionas, daugkartinis MMA turnyrų nugalėtojas Erikas Petraitis iš "Titano" klubo.

FIGHTCLUB.LT portalo lankytojai uždavė klausimus Erikui ir dabar jūsų dėmesiui atsakymai.


Klausimas: Norečiau paklausti: kaip vertini REAL FIGHT 4 kovas, pliusai/minusai lyginant su bushido? Ar žadi dalyvauti kituose REAL FIGHT turnyruose?

Erikas Petraitis: Jei kalbėsime apie paskutinį turnyrą, tai beveik kovų nemačiau, nes pats ruošiausi kovoms, o jei kalbėsime apie visus vykusius turnyrus, tai mano nuomonė labai teigiama: tikrai vyko intriguojančių kovų.

Nuo bushido turnyrų realios kovos skiriasi tuo, kad jos vyksta narve (kaip visi pastebėjot) bei yra platesnis veiksmų arsenalas (smūgiai alkūnėmis, parteryje galima smūgiuoti į galvą, o tai draudžiama kai kuriose bushido kovose, ypač su japonais…). Be to, vykstant kovai, neįmanoma pasimuliuoti, jei esi stovėsenos kovotojas. Kadangi nėra ringo, tai išlįst iš jo taip pat neįmanoma, ir veiksmas vyksta parteryje.

Jei mane kvies į kitus turnyrus, būtinai juose dalyvausiu – juk aš sportininkas.

Klausimas: Ar patiko renginys ir ar dalyvautum dar kartą tokiame?

E.P.: Tame renginyje viskas buvo puiku: kovos, teisėjai, žiūrovai. Tik gal tai galėtų vykti mažesnėje erdvėje, tada jaustųsi didesnis žiūrovų palaikymas. Dalyvauti esu visad pasirengęs (jei esu sveikas ir kviečiamas).

Klausimas: Ateityje dalyvaudamas mma kovose ir toliau kovosi daugiau imtynėmis ar ir pakankamai smūginę techniką lavini?

E.P.: Savo kovose stengiuosi nesivelti su smūgiuotojais į pasikeitimus smūgiais (kam to reikia). Tiesiog tai mano taktika: su smūgiuotojais imtyniauti, su imtynininkais smūgiuoti. O treniruotėse aš ir smūgiuoju, ir imuosi, kadangi MMA kovose tai neišvengiama.

Klausimas: Kaip pavyko susidorot su jauduliu?

E.P.: Meluočiau, jei sakyčiau, kad visai nesijaudinu, tačiau jaudulį galima nugalėti, kuo dažniau dalyvaujant varžybose, todėl aš stengiuosi kuo dažniau dalyvauti jose; tiek MMA, tiek imtynėse… (labai norėčiau sudalyvauti ir Tailando bokso varžybose, bet niekaip nespėju).

Klausimas: Daug kas laukia tavo kovos su Sergejum Grečicho. Ar norėtum su juo susikauti ir išsiaiškinti, kuris esate geriausias lengvasvoris kovotojas Lietuvoje?

E.P.: Su geru kovotoju visuomet malonu pasitikrinti, kuris yra geresnis, o juk Sergejus yra vienas geriausių kovotojų ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje. Ir mano atsakymas būtų: taip, norėčiau.

Klausimas: Ar planuoji dalyvauti Realių kovų turnyre svorio kategorijoje iki 70 kg? Būtų realus šansas iškovoti antrą Realių kovų čempiono diržą.

E.P.: Kaip jau anksčiau sakiau, su mielu noru dalyvausiu, jei būsiu kviečiamas ir atitiksiu renginio organizatorių reikalavimus.

Klausimas: Atrodote fiziškai labai galingai. Noriu pora klausimų užduoti: ar daug dirbate su štangomis? Kokie yra jūsų maksimalūs jėgos rezultatai (spaudimas, pritūpimai...)?

E.P.: Su štangomis beveik nedirbu, nes tai kausto judesius. Kalbant apie maksimalius krūvius, paskutinį kartą esu pastūmęs 125 kg nuo krūtinės, o pritūpimų su svoriais nedariau. Mano fizinis pasirengimas apsiriboja pratimais su guma, prisitraukimais, laipiojimu virve, atsispaudimais ir tais pratimais, kuriuos per treniruotes liepia daryti treneris. Klausimas: Su kuom nuoretumėte susikauti is savo klubo?

Klausimas: Su kuo ateityje norėtum susitikti "Realiose kovose"?

E.P.: Iš savo klubo nenorėčiau kovoti nei su vienu kovotoju, nes mes esam kolegos, pažįstami ar draugai, bet varžybose dažnai tai nutinka: klubai kovoja tarpusavyje. O priešininkų aš nesirenku – nesvarbu, su kuo kovoti, svarbu yra laimėti.

Klausimas: Kokia kova buvo sunkiausia "Realiose kovose 4"?

Atsakymas: Gal ką ir suglumims mano atsakymas, tačiau sunkiausia kova buvo su Edvardu Norkeliūnu: nėra taip paprasta kovoti su kovotoju iš vieno klubo, su kuriuo praleidi daug laiko treniruotėse ir vienas kitą gerai pažįsti.

Klausimas: Ar turi sportinių tikslų? Ir kokios siekis labiausiai ir kodėl?

E.P.: Na, koks kareivis nesvajoja tapti generolu? Taip ir aš treniruojuosi ir noriu būti geriausias, o ar pavyks, laikas parodys.

Klausimas: Seniai seku jūsų sportinę karjerą. Ir ja žaviuosi. Įdomu, kokiais sportininkais pats sekate, ar turite tarp jų idealų? Ką manote apie karatistą Donatą Imbrą?

E.P.: Jei iš lietuvaičių, tai Remyga (Morkevičius, – red. pastaba), "Vandamas" (Skliaudys, – red. pastaba), Valavičius, Marius Žaromskis, Sergejus Grečicho. Užsieniečiai: Kidas, Bukavo, Pramuk ir daug kitų pasaulinio lygio kovotojų. Apie karate meistrus: konkrečiai teko girdėti, kad Donatas Imbras yra puikus kovotojas ir treneris, tačiau specialiai nesidomėjau, nes jis yra sunkiasvoris kovotojas.

Klausimas: Koks yra tavo treniruočių režimas, kiek kartų sportuoji per savaitę?

E.P.: Paprastai treniruojuos per savaitę 5, 6 kartus, bet kai artėja varžybos, tenka ir 10 kartų treniruotis (ryte ir vakare). Trys treniruotės vyksta pagal Tailando bokso taisykles, o du kartus treniruojuosi pagal MMA, jujitsu ar imtynių taisykles, bet dažnai su kitais sportininkais mes dar sportuojam individualiai – tobuliname veiksmus.

Atnaujinta 2011 rugsėjo 10, Šeštadienis. 20:47

Komentuoti

Perspėjame, jog už komentarų turinį atsako komentatoriai įstatymuose numatyta tvarka.


Apsaugos kodas
Atnaujinti

Naujausi komentarai

Populiariausia per mėnesį

Draugai

smauglys jb dubuklis jb
asia jb produktaisportui jb
dojo jb plungesriteris jb
budora jb boksopasaulis jb
pantera jb grappling jb
   

Hostingas Serveriai.lt

Atsiųsk naujieną!