FightClub.lt - 75 raundai

75 raundai (1)

sullivankilrain.jpg

Modernusis boksas savo erą pradėjo XVIII amžiuje Anglijoje. Oficiali pradžia buvo 1743 metais priimtos pirmosios oficialios taisyklės „London Prize Ring rules“. Šios taisyklės buvo pakankamai žiaurios: boksininkai kovėsi plikomis rankomis, nebuvo naudojamos jokios apsaugos, raundas trukdavo, kol vienas boksininkas atsidurdavo nokdaune arba jis pats priklaupdavo ant vieno kelio, kad galėtų išvengti smūgių (po to jam buvo duodama 30 sekundžių atsikvėpimui), o raundų skaičius nebuvo ribojamas... 1838 ir 1853 metais taisyklės buvo truputėlį atnaujintos, tačiau iš esmės labai nepasikeitė iki 1867 metų, kai buvo sukurtos naujos „Markizo Kvynsberio taisyklės“. Pagal jas buvo nustatyta ir raundo trukmė – 3 minutės, buvo pradėtos naudoti bokso pirštinės. Tačiau, jas priėmus, dar vykdavo kovos ir pagal senąsias taisykles, nors jos vėliau buvo uždraustos ir paskelbtos nelegaliomis.

Tikriausiai pati garsiausia pagal „London Prize rules“ buvo pati paskutinioji kova dėl čempiono titulo. Vienas garsiausių visų laikų boksininkų Džonas Lorencas Salivanas (John Lawrence Sullivan) ir Džonas „Džeikas“ Kilreinas (John „Jake“ Kilrain) buvo šios dvikovos pagrindiniai veikėjai... Ši kova įsimintina ne tik dėl to, kad ji buvo paskutinė pagal senąsias taisykles, tačiau ir dėl savo raundų skaičiaus...


Išeivių iš Airijos šeimoje Bostone (JAV) gimęs Džonas L. Salivanas prieš šią kovą nebuvo patyręs nė vieno pralaimėjimo. O kovėsi jis daug ir dažnai. Neskaitant profesionalių bokso kovų, Salivanas dažnai kovojo ir nelegaliose kovose, dėl kurių ne kartą buvo sulaikytas. Jis vienu metu netgi važinėjo po Ameriką, ieškodamas priešininkų, ir kvietė visus kautis prieš jį, už pergalę siūlydamas 500 dolerių. Tačiau Salivanas buvo nenugalimas, jis tapo tikra įžymybe. Laikoma, jog Salivanas buvo pirmoji tikroji JAV sporto žvaigždė.

Kartą Salivanas viešai pažemino savaitraščio „National Policy Gazette“ leidėją Ričardą Kailą Foksą (Richard Kyle Fox). Nuo to laiko Foksas ėmė ieškoti boksininko, galinčio įveikti Salivaną. Galiausiai jis paskelbė, kad yra toks Džeikas Kilreinas, kuris 106 raundų kovoje lygiosiomis baigė su Džemu Smitu (Jem Smith) ir gali įveikt Salivaną. Foksas pradėjo „National Policy Gazette“ savaitraštį naudoti kaip priemonę, kad išprovokuotų Salivaną kovai. Galiausiai taip ir įvyko...

sullivankilrain_2.jpg Kova vyko 1889 metų liepos 8 dieną nedideliame miestelyje Ričiburge (Misisipės valstija, JAV). Kovos plikomis rankomis daug kur buvo uždraustos, tad tiksli kovos vieta buvo slepiama ir paviešinta tik kovos išvakarėse. Bet dvikova galėjo vis viena neįvykti – prieš pat pradžią pasirodęs vietinis šerifas uždraudė boksuotis, tačiau, gavęs apie 200 dolerių „į kišenę“, kovoti leido. 

Kovos stebėti susirinko apie 3000 žiūrovų. Pradžioje pirmus du raundus dominavo Salivanas, ir atrodė, jog kova greit baigsis, bet Kilreinas nebuvo linkęs pasiduoti, ir trečiajame raunde sugebėjo pasiųsti Salivaną į nokdauną. Tačiau tai Salivanui nesutrukdė toliau dominuot. 7-ajame raunde pasirodė pirmasis kraujas – Salivanui buvo prakirsta akis. Bet jis toliau dominavo. Praktiškai visi raundai baigdavosi arba Kilreino nokdaunu, metimu (buvo galima atlikti metimus, tai reiškė raundo pabaigą) arba priklaupimu ant kelio.

sullivankilrain_3.jpg Po 37-ojo raundo Kilreino nosis buvo sulaužyta, lūpos ištinusios, o Salivanas turėjo prakirstą mėlynę po akim, sužalotą ausį, abi sutinusias rankas. Tačiau kova vis tęsėsi ir tęsėsi...

Pertraukėlių metu abu boksininkai vis kažką gerdavo. Kalbama, jog Kilreinas gėrė gryną viskį, tačiau neaišku, ką gėrė Salivanas. Vieni teigia, jog arbatą, kiti – kad vandenį, treti – kad arbatą, sumaišytą su brendžiu. Neaišku, kaip ten buvo, tačiau Salivanui pasidarė bloga. 44 raunde jis pradėjo vemti, atrodė kaip ligotas žmogus. Buvo panašu į kovos pabaigą, tačiau jis visgi sugebėjo atsilaikyti. Parodydamas didvyrišką charakterį, jis sugebėjo įgyt naują kvėpavimą ir vėl susigrąžint iniciatyvą.

75-as raundas buvo trumpas – nuskambėjus raundo pradžios gongui, Salivanas pripuolė prie Kilreino ir tuoj pat jį pasiuntė į nokdauną. Buvo paskelbtas 76-as raundas, tačiau į kovą Kilreinas jau nebesugebėjo išeiti. Stipriai sumuštas boksininkas nebeturėjo jėgų kovoti, ir jo sekundantas Maikas Donovanas išmetė baltą rankšluostį. 2 valandos 16 minučių 23 sekundės – tiek laiko buvo praėję nuo kovos pradžios. Tačiau pagal trukmę tai nebuvo ilgiausia Salivano kova. Metais anksčiau jo kova su Čarliu Mičelu truko net 3 valandas 10 minučių 55 sekundes, nors raundų buvo gerokai mažiau – 39.

sullivankilrain_4.jpg Ši kova laikoma viena „kruviniausių“ kovų per bokso istoriją. Abu boksininkai praleido begales smūgių, todėl buvo gerokai apdaužyti, lūžusiais kaulais, sutinusiais veidais sruvo kraujas. Kilreinas į nokdauną buvo pasiųstas 24 kartus, o 26 kartus pats priklaupė ant kelio, išvengdamas smūgių ir stabdydamas raundą. Salivanas savo ruožtu nokdaune pabuvojo 5 kartus ir tik 2 kartus priklaupė ant vieno kelio.

Kovos biudžetas buvo net 20 000 JAV dolerių: tais laikais neįtikėtina suma. Tuometinė dolerio vertė buvo nepalyginama su šių dienų doleriu.

Kiek vėliau abu boksininkai buvo sulaikyti už tai, kad kovojo šioje nelegalioje kovoje. Salivanas atsipirko 500 dolerių bauda, o Kilreinui prie 500 dolerių baudos teko 6 mėnesius praleisti kalėjime.


 

Atnaujinta 2011 rugsėjo 10, Šeštadienis. 20:32

Komentarai   

0 #1 jankis2 2014-04-19 01:40
Fantastika! Daugiau tokių straipsnių!
Cituoti

Komentuoti

Perspėjame, jog už komentarų turinį atsako komentatoriai įstatymuose numatyta tvarka.


Apsaugos kodas
Atnaujinti

Naujausi komentarai

Populiariausia per mėnesį

Draugai

smauglys jb dubuklis jb
asia jb produktaisportui jb
dojo jb plungesriteris jb
budora jb boksopasaulis jb
pantera jb grappling jb
   

Hostingas Serveriai.lt

Atsiųsk naujieną!