FightClub.lt - Rumble in The Jungle

Rumble in The Jungle Komentuoti

ali-_foreman.jpgTurbūt visi esate girdėję apie garsųjį sunkiasvorį boksininką Muhammad Ali? Daugelio ekspertų jis vadinamas geriausiu visų laikų sportininku, atletu, boksininku. Kas domisi bokso istorija, gerai žino apie 1974 metais spalio 30 dieną įvykusį legendinį susirėmimą tarp tuometinio pasaulio supersunkiasvorių čempiono George Foreman ir daugelio žmonių tikruoju čempionu vadinamo Muhammad Ali.


Tikrasis Ali vardas – Cassius Marcellus Clay. Jis gimė 1942 metais sausio 17 dieną Luisvilyje, JAV. 1960 metais dalyvavo Romos olimpiadoje ir iškovojo aukso medalį. Po tokio pasiekimo jam atsidarė durys į profesionalų pasaulį, kur 1960 metų spalio 29 dieną jis ir laimėjo pirmąją kovą.

Per profesionalo karjerą Muhammad kovojo 61 kovą, 56 kartus šventė pergalę ir 5 sykius pralaimėjo. Savo priešininkus nokautavo 37 kartus.

1964 metų vasarį Ali iškovojo pirmąjį diržą, techniniu nokautu įveikdamas stiprų varžovą Sonny Liston. ali_-_liston.jpg

Priėmęs islamo tikėjimą ir pakeitęs savo vardą iš Cassius Clay į Muhammad Ali, boksininkas sulaukė prieštaringos visuomenės reakcijos. Vyko Vietnamo karas, ir jis buvo pašauktas į JAV armiją (tuo metu ten tarnauti buvo privaloma). Ali atsisakė paklusti Amerikos vyriausybei, ir jam buvo atimtas čempiono titulas bei boksininko licenzija. Treji metai be bokso varžybų kitą sportininką sužlugdytų, bet Muhamad nepasidavė ir nesiliovė treniruotis.

1971 metų kovą Ali ringe susikovė su tuometiniu Pasaulio čempionu Joseph William Frazier. Pirmasis pralaimėjimas. Kurį laiką jam teko boksuotis su vidutinės klasės boksininkais, kuriuos jis nesunkiai įveikdavo.

1974 metais Joseph Frazier prarado titulą, pralaimėjęs monstrui George Foreman. Pastarasis atėjo į profesionalųjį boksą kaip ir Ali, tapęs olimpiniu čempionu. Jis Meksikos olimpiados finale įveikė mūsų tėvynainį Joną Čepulį.

ali_-_frazier.jpg Muhammad Ali dar kartą laimėjo prieš Joseph Frazier ir gavo teisę kovoti dėl čempiono diržo su Foreman.

George Foreman tuo metu atrodė neįveikiamas. Būdamas didelio ūgio, jis turėjo labai stiprų smūgį. Ne veltui iš 81 jo laimėtų kovų 68 baigėsi nokautais.

Garsusis rėmėjas Don King sumanė kovą surengti už Jungtinių Valstijų ribų. Tikriausiai dėl finansinių galimybių, nes, žinant šio žmogaus reputaciją, patikėti jo altruistiniais skiedalais nėra protinga. Kovos vietai buvo parinkta mažai žinoma, skurdi Afrikos valstybė – Zairas, dabar žinoma Kongo Demokratinės Respublikos pavadinimu.

Kinšasoje (Zairo sostinė) vykęs susitikimas amžininkų buvo pavadintas Rumble in The Jungle (Mūšis Džiunglėse).

Ali, kuriam tuo metu buvo 32 metai, ekspertai nežadėjo nieko gero. Pagal jų prognozes Foreman turėjo jį nokautuoti jau kovos pradžioje, nes kitaip „Big George“ (Foreman pravardė) tuo metu kovų nebaigdavo.

Kova buvo suplanuota rugsėjo mėnesiui. Boksininkai, nuvykę į vietą, intensyviai ruošėsi dvikovai. Maža valstybėlė dar nematė tokios gausos užsienio žurnalistų ir įvairių to meto įžymybių. Tada įvyko netikėtas dalykas. George Foreman sekundantai pareiškė, kad jų kovotojas apsinuodijo, ir kova gali neįvykti. Kiek tame tiesos, žino tik išrinktųjų ratas, bet pats Foreman, praėjus  daugeliui metų, apkaltino Ali komandos narius, kad šie apnuodijo jam vandenį. Pasak jo, jis ir dabar jaučia viso to pasekmes.

Nepaisant to, kovą nukėlė į spalio mėnesį. Tikriausiai tai buvo naudingiau M. Ali, nes Foreman jau turėjo čempiono diržą ir jam bereikalingos emocijos tikrai nerūpėjo.

Spalio 30 dieną kova pagaliau įvyko. Žmonės sausakimšame Kinšasos stadione sulaikę kvapą stebėjo, kaip Foreman, iškart užsiėmęs ringo vidurį, talžo Muhammad Ali. George garsėjo kaip boksininkas, turintis įpatingą talentą „laikyti“ smūgius ir mažai kreipia dėmesio į gynybą, koncentruodamasis tik į puolimą. Muhammad atrodė bejėgis prieš jauną ir galingą varžovą. Vengdamas triuškinančių smūgių, Ali remdavosi į ringo virves, eidavo į klinčą arba tiesiog traukdavosi. Pirmuose raunduose vaizdas nesikeitė: Foreman talžo Ali, kuriam, atrodė, trūko ir jėgos, ir noro priešintis. Retkarčiais Muhammad atsakydavo savo trumpais priekinias smūgiais, kurie sukeldavo pasitenkinimo audrą tribūnose. Tačiau atrodė, kad tie baksnojimai – nė motais galingajam Foreman. Kaip vėliau išaiškėjo, toks ir buvo Ali planas. Turėdamas puikią koordinaciją ir ištvermę, jis leido save talžyti, protingai gindamasis ir tuo stipriai išvargindamas varžovą. George jėgos silpo. Jis vis bandė baigti kovą anksčiau laiko ir nepastebėjo, kaip užkibo ant paruošto kabliuko. Aštuntas raundas, vaizdas nesikeičia. Ali pasyviai ginasi. Staiga jame tarsi kažkas nutrūko. Staigus smūgis kaire į Foreman žandikaulį. Šis susvyravo. Kombinacija dešine, kaire, ir "Big George" krito ant ringo grindų, pavymui praleisdamas dar porą Ali smūgių. Teisėjas suskaičiavo iki devynių ir, nutraukęs kovą, paskelbė Muhammad Ali naujuoju pasaulio supersunkiasvorių čempionu.

ali_ko_foreman.jpgŠią kovą žurnalas“Rings“ pavadino metų kova. Apie ją sukurtas dokumentinis filmas „When We Were Kings“ buvo nominuotas Oskarui. 

Pažymėtina, kad po šios kovos, George Foreman, taip ir nesugebėjo atsitiesti. Pralaimėjimas jam buvo toks netikėtas, kad sudalyvavęs keliose kovose, patyręs dar vieną pralaimėjimą, jis paliko boksą ir tapo šventiku. Į ringą sugrįžo tik po dešimties metų pertraukos. 

Ir po šiai dienai daugelis ekspertų laiko Rumble in The Jungle puikiausiu taktinės kovos pavyzdžiu. Protas prieš jėgą.


Nuotraukos peoples.ru/sport/boxer/ali

 

Atnaujinta 2011 rugsėjo 10, Šeštadienis. 20:32
Daugiau šioje kategorijoje: « Helio Gracie – Valdemaras Santana

Komentuoti

Perspėjame, jog už komentarų turinį atsako komentatoriai įstatymuose numatyta tvarka.


Apsaugos kodas
Atnaujinti

Naujausi komentarai

Populiariausia per mėnesį

Draugai

smauglys jb dubuklis jb
asia jb produktaisportui jb
dojo jb plungesriteris jb
budora jb boksopasaulis jb
pantera jb grappling jb
   

Hostingas Serveriai.lt

Atsiųsk naujieną!