FightClub.lt - Interviu su Kęstučiu Smirnovu apie graplingą

Interviu su Kęstučiu Smirnovu apie graplingą (2)

Artėjant Europos grappling taurės varžyboms interviu su LGF prezidentu Kęstučiu Smirnovu.


Kas yra grappling?

Grappling išvertus į lietuvių kalbą reikštų „grumtynės“ - mišrių imtynių sporto šaka, kuri susiformavo iš įvairių imtynių sporto šakų, tokių kaip Brazilų džiudžitsu, dziudo, sambo, bušido bei kitų. Pagal bendrąją sporto filosofiją, sportininkas privalo gerbti sporto vertybes, būti sąžiningu ir niekada tyčia nepakenkti savo varžovui siekiant pergalės. Čia sportininkai kovoja iki pasidavimo, naudodami visus imtynių veiksmus: tiek metimus, tiek smaugimo ar skausmingus veiksmus. Pasibaigus pagrindiniam kovos laikui, tik tada per pridedama laiką skaičiuojami taškai pagal patvirtintas tarptautines graplingo taisykles. Sportininkai kovodami dėvi trumpą sportinę aprangą: sportinius šortus ir specialius imtynių marškinėlius.

Ar ši sporto šaka yra populiari Lietuvoje?

Bendrai Lietuvoje imtynės yra labai populiarios, o sporto šaka grappling imtynės yra dar labai jauna Lietuvoje. Lietuvos graplingo federacija tik pradėjo antrųjų metų veiklą, tačiau per 2014 metus LGF suorganizavo 4 varžybas: tai Lietuvos moksleivių čempionatą, Pakruojo atvirą grappling imtynių čempionatą, Švenčionių atvirą moksleivių čempionatą ir Lietuvos grappling čempionatą. Sudarytos LGF rinktinės visose sportininkų amžiaus grupėse. Šiuo metu LGF vienija 29 sporto klubus. Tikėtina, kad Grappling imtynės ateityje bus labai populiarios, nes jose slypi tikrųjų imtynių prasmė - techniniais imtynių veiksmais priversti varžovą pasiduoti. Tai reiškia, kad daug silpnesnis ir mažesnis sportininkas, įvaldęs imtynių techniką, gali nugalėti už save daug stipresnį ir didesnį sportininką.

Kodėl Lietuvoje organizuojama Europos taurė?

Todėl, kad norime, jog ši sporto šaka taptų populiaresnė Lietuvoje. Šiam tikslui pasiekti ir organizuojamos aukštesnio lygio varžybos. Lietuvos graplingo federacija yra IGF narė ir džiaugiasi, kad IGF pasitikėjo mumis ir davė leidimą organizuoti tokį turnyrą.

Kokių šalių sportininkai atvyksta į šias varžybas?

Šiuo metu jau yra užsiregistravę dalyvauti turnyre sportininkai iš Lenkijos, Latvijos, Ukrainos, Baltarusijos, Airijos, Indijos, Vokietijos ir Lietuvos. Iš viso turnyre dalyvaus apie 100 sportininkų.

Kur galima bus stebėti šį turnyrą?

Europos grapling taurės varžybos vyks balandžio 4 d., Kauno sporto halėje. Žiūrovams įėjimas -nemokamas. Visus besidominčius imtynėmis kviečiame apsilankyti ir palaikyti savo sportininkus. Varžybų pradžia 11 val. Varžybos suskirstytos į dvi dalis: pirmojoje dalyje kovos vaikai ir jaunimas, antrojoje dalyje , nuo 15 val. kovos suaugusieji.

 

Atnaujinta 2015 balandžio 02, Ketvirtadienis. 13:48

Komentarai   

+3 #2 KK 2015-04-03 10:16
Pritariu. Organizavimas aukščiausiame lygyje, pagarba Kęstučiui. Bet data neįtikėtinai boga :-(
Cituoti
+3 #1 anas 2015-04-02 16:52
Labai bloga data. Su malonumu važiuočiau į Kauną pažiūrėti, bet dabar manau kaip ir daugumas turėsiu vykti į namus ir ruoštis su šeima švęsti Velykas.
Cituoti

Komentuoti

Perspėjame, jog už komentarų turinį atsako komentatoriai įstatymuose numatyta tvarka.


Apsaugos kodas
Atnaujinti

Naujausi komentarai

Populiariausia per mėnesį

Draugai

smauglys jb dubuklis jb
asia jb produktaisportui jb
dojo jb plungesriteris jb
budora jb boksopasaulis jb
pantera jb grappling jb
   

Hostingas Serveriai.lt

Atsiųsk naujieną!