Kai apsimauni bokso pirštines, visi stiliai patampa boksu/kikboksu.
Jus turbut norejote pasakyti Muay-tay/kikboksu, kolega, nes, asmenishkai, mano stilius niekada nebus boksu!!! :teisejas:
Ne, norėjau pasakyti boksas. Be bokso nebūtų nė muaythai, nė kikbokso :ruko:
Atkreipkite dėmesį į kadrus, kai vaikiukai užsimauna pirštines. Nebesimato ,nei gervių ,nei tigrų :angel:
Šeip esu matęs kokybiškesnį 'Šaolinio' sparingo variantą. Ten vyrukai ,ir su šalmais ,ir su pirštinėm. Visa kova man priminė boksą/kickboksą :nezino:
Kas yra ir kas nera boksas?Judo/BJJ nėra boksas :D Visi kiti stiliai ,kurie sparinge naudoja boksininkų smūgius ir stovėsenas - boksas :nezino: O kaip dar pavadint? Mokaisi sau plačias "skęstančio drakono" stovėsenas, plačius mostus ir kitokią egzotiką, o suėjęs į sparingą stoji į tradicinę stovėseną "pa boksiorski" ir naudoji standartinius jab'us ,hook'us ir cross'us. Tai kaip tai tada pavadint? :nezino:
Kurie veiksmai gali buti laikomi vis dar "boksininko stiliumi", o nuo kurios vietos prasideda "nebe boksas"?Jeigu sparingo metu naudojama tokia pati technika ,kaip ir mokymosi metu (aplikacijų), tada viskas ok. Jeigu kokio nors Choy lee fut stiliaus atstovas per sparingus naudoja savo firminius ,plačių mostų, smūgius ir stilizuotas stovėsenas, tada tai tikrai nebus boksas (nors kažkuria prasme bus :chmm: ) . Beje, noriu pabrėžti ,kad tas Choy lee fut atstovas turėtų kovoti su kito stiliaus kovotoju ir vistiek naudoti "savo" technikas. Tas pats galioja ir kitiems stiliams :nezino: Sparingų metu kažkodėl dingsta visi "akli feniksai" ir "klykiančios gervės", tačiau lieka pačios papraščiausios "mordobojaus" technikos. Iš to ,beje, ir kyla tokios diskusijos. :-(
Ne maziau idomu butu isgirsti ir kitu disciplinu apibrezimus is atstovu lupu.O ką čia galima apibrėžti? :nezino: Dar neteko matyti ,kad koks boksininkas kovotų kaip aikidoka ar kungfuistas :D Dažniausiai tenka matyti ,kaip kungfuistai per sparingus "tampa" boksininkais. :punch: Dėl to ir sutinku su Saxum'o teiginiu. Čia yra faktas. Nors nesu bokso disciplinos atstovas :P
Pateikime jas taip, kad jos butu suprantamos visiems ir objektyvios, nenudazytos asmeniniu tikslu atspalviais ("Aikido tai toks budas nereikalingiems kilogramams numesti") ir neuzgoztos kulturu ar asmenybiu ("Systema yra rusu kovos menas, kurio ikurejas yra M.Ryabko"). Taip, kad butu aisku, kuo konkreti disciplina panasi ir kuo skiriasi nuo kitu ("Pas mus, kaip ir ten, daroma skirtingai, nei ten"). Manau tai svarbu.Geriau viena karta pamatyti negu 10 kartu isgirsti, tada galima bus kalbeti apie skirtumus :D Siulau kiekvienam atstovui patalpintu cia video, kuri pagal jo nuomone atsispinde jo kovos mena.
Siulau kiekvienam atstovui patalpintu cia video, kuri pagal jo nuomone atsispinde jo kovos mena.Kokia prasmė? :nezino: Internete mėtosi beveik vienos "pakazuchos" arba video iš bokso/mma varžybų :D Įdėsiu kokį Capoeiros video ir ką? :nezino: Paaiškės kaip ji sparingo metu "atrodo"? :oho: Tas pats ir su Aikido,Wushu,wingchun ir t.t.
Geriau viena karta pamatyti negu 10 kartu isgirsti, tada galima bus kalbeti apie skirtumus :DO aš manau ,kad geriau yra vieną kartą "pabendrauti" sparinge ,nei 10 kartų žiūrėti parodomuosius video klipus :angel: :P
Apie boksą kad jau šnekam - atakos metu ten eina išėjimas iš atakos linijos?Eina ir įėjimas į atakos liniją. Lindimas po ranka
Antras skirtumas - smūgiai atgniaužtu delnu - šonu ar pirštais.Naudojat per sparingus? Beje, dar pirštinės daugumą technikų riboja.. :rolleyes:
Eina ir įėjimas į atakos liniją. Lindimas po rankaKad įėjimas eina, žinau, o išėjimas eina? Aišku, daug prasmės išėjimui bokse nėra, nes karatė dažniau išėjus į šoną atliekami šoniniai spyriai koja...
Kad įėjimas eina, žinau, o išėjimas eina? Aišku, daug prasmės išėjimui bokse nėra, nes karatė dažniau išėjus į šoną atliekami šoniniai spyriai koja...Ne taip supratau. Taip, savaime aišku yra. Tai daugiau pastebima europiečių ir mėgėjų boksininkų tarpe. Profai, ypač amerikonai, mėgsta "na prolom" eiti.
Geriau viena karta pamatyti negu 10 kartu isgirsti, tada galima bus kalbeti apie skirtumus :D Siulau kiekvienam atstovui patalpintu cia video, kuri pagal jo nuomone atsispinde jo kovos mena.ne, pilnai sutinku su Nialu. Kiek teko bendrauti, labai daug kas nesugeba ar nenori paprastai suformuluot savo atsakos esmes. Laimei kad ne visi... O Systema sia prasme yra labai dekinga - ten vos ne istisai vien tik principai. Nesinoretu vel grizti prie to, kad kovoja ne stiliai, bet zmones... Sneka juk eina apie sistemu BAZE, PRINCIPUS ir ju PAGRINDIMA :director:
Judo/BJJ nėra boksas :D Visi kiti stiliai ,kurie sparinge naudoja boksininkų smūgius ir stovėsenas - boksas :nezino:Tikriausiai norejai pasakyti, jog yra ryskios dvi kryptys - tai smugines ir imtyniu technikos. Taciau Saxum neduos sumeluoti, kad ir boksuojantis klince yra visokie atsistumimai ir kiti vos ne imtyniniai budai issikovoti naudinga padeti smugiui, nors tai laikoma boksu! Tad nezinau kaip kitiems, bet man toks teiginys netinka ;)
Judo/BJJ nėra boksas :D Visi kiti stiliai ,kurie sparinge naudoja boksininkų smūgius ir stovėsenas - boksas :nezino:Ka reiskia "boksininko smugis"? Karate tski - tai boksininko smugis? Kaip jus atskiriat, kur karate, o kur boksininko smugis? O Wing-tsun? O Systema? Is dalies, tiesos yra - rankos vis vien pas visus i ta pacia puse lankstosi, ir tarp stiliu yra daug ko bendro. Taciau tada galima nusisneket iki to, kad bet kurie pavyke smugiai rankomis yra boksas?!
Jeigu sparingo metu naudojama tokia pati technika ,kaip ir mokymosi metu (aplikacijų), tada viskas ok. Jeigu kokio nors Choy lee fut stiliaus atstovas per sparingus naudoja savo firminius ,plačių mostų, smūgius ir stilizuotas stovėsenas, tada tai tikrai nebus boksas (nors kažkuria prasme bus :chmm: ) . Beje, noriu pabrėžti ,kad tas Choy lee fut atstovas turėtų kovoti su kito stiliaus kovotoju ir vistiek naudoti "savo" technikas. Tas pats galioja ir kitiems stiliams :nezino:pritariu 100%
Sparingų metu kažkodėl dingsta visi "akli feniksai" ir "klykiančios gervės", tačiau lieka pačios papraščiausios "mordobojaus" technikos. Iš to ,beje, ir kyla tokios diskusijos. :-(apie egzotines technikas kalba neina. Juk rasiau - snekam apie FUNKCIONALIAS atsakas, tokias, kur technikos veikia su besipriesinanciu partneriu! :banging:
O ką čia galima apibrėžti? :nezino: Dar neteko matyti ,kad koks boksininkas kovotų kaip aikidoka ar kungfuistas :D Dažniausiai tenka matyti ,kaip kungfuistai per sparingus "tampa" boksininkais. :punch:Pats kalbi apie konkrecius zmones, tuo tarpu tema yra apie sistemas. Apie neveikiancias sistemas nesnekame. O jei sistema veikia, ji nekalta, kad jos atstovas nemoka dirbti. Ir net jei kaip visuma ji neveikia, ne faktas, kad joje nera detaliu, kurias galima labai sekmingai pritaikyti ir gauti geresni rezultata :senis:
Dėl to ir sutinku su Saxum'o teiginiu. Čia yra faktas. Nors nesu bokso disciplinos atstovas :PO as jau parasiau kodel nesutinku. Jei uzsidejai pirstines, tai jau boksas nepriklausomai nuo to, ka tu darysi? Negi is tiesu nori pasakyti, kad vienintele veikianti technika sparinge tera boksas ir jo baziniai smugiai? Nagi nagi, idomu ka forumieciai pasakys tuo klausimu :D Tad griztam prie klausimo - kas yra boksas?
Aha, o aš savo ruožtu klausimą pasmulkinu dėl bokso:1) smūgiuoja priekiniais dviem krumrumpliais, arba krumplių plokštuma (su pirštinėmis, tai neturi ypatingos reikšmės)
1) Jei boksininkai kada nors sparinguojasi be pirštinių, kuria kumščio dalimi jie smūgiuoja?
2) Ar atliekant smūgį, dažniausiai galinės kojos kulnas pasikelia?
3) Ar svoris atliekant smūgį persikelia ant priekinės kojos, o gal pasiskirsto tolygiai ar netgi eina ant galinės kojos?
Po atsakymų bus galima toliau ieškot skirtumų ar panašumų su karatė... Arba su bet kuo kitu, bet aš taip gerai bet ko kito kaip karatė neišmanau, tai liksiu prie šio atramos taško.
Raimi, niekaip nesutinku dėl trumpo treniruočių laiko iki meistrystės bokse :angel:Ne, juk parašiau. Tam kad perprastum bazę. Tam metų per akis. o meistriškumui ir viso gyvenimo gali nepakakt
Tipo pasitreniruosi metus, išmoksi smūgius ir sukalsi Taisoną, Liuisą, etc.? Bokse meistrų kažkodėl irgi ne fontanai... Ir jie patys tikrai ne metus mokėsi, kol pasiekė savo lygį. Ir ne porą kartų į savaitę.
Visur tas pats, karatė, boksas, bet kas, jei nori bet kaip, su nieko nemokančiais kaltis, metų užtenka nuoširdžiai dirbant. A va jei nori su patyrusiais, reikia padirbėt ilgiau ir rimčiau, kad laimėtum.
1) smūgiuoja priekiniais dviem krumrumpliais, arba krumplių plokštuma (su pirštinėmis, tai neturi ypatingos reikšmės)1) su karatė vienodai, su wing chun ir sistema?, kiek suprantu, skirtingai. Nors šiaip - dar vienas klausimas, kumštis kaip laikomas, šonu, tiesiai, ar įvairiai?
2) Taip pasikelia
3) skirtingais atvejais, skirtingi variantai. Priklauso nuo judėjimo. Juk smūgiai atlikinėjami stovint, judant į priekį ir atsitraukiant
Mano nuomone, Bokso genialumas yra jo paprastume. Nieko nereikalingo. Viskas kaip 2x2. Nesakau, kad tai paprasta išmokti, bet tikrai nereikalauja metinių treniruočių, norint perprasti bazę. Kitos gi smūginės kovinės šakos Karate, kung-fu ir t.t (mano nuomone, pabrėžiu) yra ribojamos savo technikų, terminų ir visokio velnio gausumu. Tai nėra blogai, tačiau pasiekiama nekiekvienam mirtingajam. Todėl musėt ir gaunasi sparingai bokso stiliumi. Tikras karate meistras apsieitų be boksininkų smūgių, norėdamas patiesti priešininką. Tam jo arsenale gausybė kitų variantų. Tik tų meistrų - nefontanai :nezino:as irgi manau kad tame yra bokso genialumas. Man labai patiko, kai J.J.Senciukovas boksa pavadino tam tikru efektyvumo etalonu. Jei sistemoje "kazko yra daugiau", tai ji turi buti efektyvesne uz boksa. O jei ne, tai nafiga to "daugiau" reikia?..
Yra aiškus bokso apibrėžimas. Smūgiai rankomis į korpusą, ar galvą. Yra neleistini veiksmai (smūgiavimas į paslėpsnius, užpakalinę galvos dalį ir t.t)Kas cia parasyta, yra taisykles. Ar reikia suprasti, kad butent taisykliu rinkinys ir yra bokso apibrezimas? Kitaip tariant, boksas yra sportinio renginio techniku visuma, salygota taisykliu ir kitu apribojimu? Sioje vietoje labai vietoje kensen postas... Prisiminkime "Londono" taisykliu rinkini...
1) su karatė vienodai, su wing chun ir sistema?, kiek suprantu, skirtingai. Nors šiaip - dar vienas klausimas, kumštis kaip laikomas, šonu, tiesiai, ar įvairiai?Bokse akcentuojamas tiesus kumštis. Kitkas yra improvizacija. Svarbiausia nesusižaloti
Ne, juk parašiau. Tam kad perprastum bazę. Tam metų per akis. o meistriškumui ir viso gyvenimo gali nepakaktKad perprastum bazę, karatė irgi vienerių metų per akis - jei durniaus nevolioji. Bet būtent bazę - esminius blokus, spyrius, smūgius. Jei tiksliau skaičiais - pilnai galima įsisavinti apie 7 blokus, 5 spyrius skirtinguose aukščiuose, ir apie 7 smūgius kumščiu ar delnu bei dviejų variacijų smūgius alkūne ir 1 smūgį keliu. Beigi išmokti jų pavadinimus japoniškai :angel:
Tikriausiai norejai pasakyti, jog yra ryskios dvi kryptys - tai smugines ir imtyniu technikos. Taciau Saxum neduos sumeluoti, kad ir boksuojantis klince yra visokie atsistumimai ir kiti vos ne imtyniniai budai issikovoti naudinga padeti smugiui, nors tai laikoma boksu! Tad nezinau kaip kitiems, bet man toks teiginys netinka ;)Kalbėjau apie tai ,kad imtynėse smūgių nėra. :nezino: O ,atskiri elementai esmės nekeičia. Bokso varžybose imtyniaudamas nelaimėsi :nezino:
Ka reiskia "boksininko smugis"? Karate tski - tai boksininko smugis? Kaip jus atskiriat, kur karate, o kur boksininko smugis? O Wing-tsun? O Systema? Is dalies, tiesos yra - rankos vis vien pas visus i ta pacia puse lankstosi, ir tarp stiliu yra daug ko bendro. Taciau tada galima nusisneket iki to, kad bet kurie pavyke smugiai rankomis yra boksas?!Biomechaniniu požiūriu visi smūgiai yra vienodi. Vizualiai - ne. Wingtsun tiesus smūgis skiriasi nuo karate smūgio ir t.t. Yra priežastys kodėl ,tarkim wingtsun naudoja vertikalius smūgius (išskiriu tik smūgius ,nors yra ir daugiau dalykų) . Taktinės,techninės priežastys . Jeigu per sparingą kovotojas jų (vertikalių smūgių) nenaudoja/nesugeba pritaikyti ,vadinasi jis prąstai įvaldęs techniką (o jeigu jis nenaudoja vertikalių smūgių, tai lieka tik bokso smūgiai :nezino: ). Dėl kitų stilių nežinau :nezino: O šeip, viskas yra boksas :D Kinietiškas boksas, prancūziškas boksas.... :-]
apie egzotines technikas kalba neina. Juk rasiau - snekam apie FUNKCIONALIAS atsakas, tokias, kur technikos veikia su besipriesinanciu partneriu! :banging:Kokiu būdu atskiri FUNKCIONALIAS atšakas? ;-)
Pats kalbi apie konkrecius zmones, tuo tarpu tema yra apie sistemas. Apie neveikiancias sistemas nesnekame. O jei sistema veikia, ji nekalta, kad jos atstovas nemoka dirbti.Pala pala, o iš kur žinoti ,kad sistema veikianti ,jeigu nėra gerų meistrų? :nezino:
Ir net jei kaip visuma ji neveikia, ne faktas, kad joje nera detaliu, kurias galima labai sekmingai pritaikyti ir gauti geresni rezultata :senis:Sutinku.
O as jau parasiau kodel nesutinku. Jei uzsidejai pirstines, tai jau boksas nepriklausomai nuo to, ka tu darysi? Negi is tiesu nori pasakyti, kad vienintele veikianti technika sparinge tera boksas ir jo baziniai smugiai?Ne taip mane supratai. :) Toli gražu nemanau ,kad vienintelė veikianti sistema yra boksas. Tiesiog, dažniausiai matau ,kaip chebra ,nepriklausomai nuo praktikuojamo stiliaus, užsideda pirštines ir pradeda "užsiiminėti pugilizmu" :angel: Bet aš nesakiau ,kad nesu matęs kitokių variantų ;)
Žodžiu, atmetus visokias smulkmenas, ir kojas, boksas ir karatė - panašu. Ką ir reikėjo įrodyt.Oi, toli grazu :)
Bet būtent bazę - esminius blokus, spyrius, smūgius. Jei tiksliau skaičiais - pilnai galima įsisavinti apie 7 blokus, 5 spyrius skirtinguose aukščiuose, ir apie 7 smūgius kumščiu ar delnu bei dviejų variacijų smūgius alkūne ir 1 smūgį keliu.Liuks! Jei israsysi, bus isvis :yeahhh:
2) fudokan ir tradiciniame karatė, jei teisingai atliekama, galinės kojos kulnas pasikelt neturi teisės, nes akcentuojamas kūno įsigręžimas į žemę smūgio metu visom įmanomom kūno vietom :)Ne karatistams - kas yra isigrezimas ir kodel taip daroma? Kodel manoma kad tai geriau? Kokiu budu perkeliamas svoris i atakuojancia galune? Kodel svoris ne ant priekines kojos?
3) ant priekinės kojos smūgiuojant ranka fudokan ir tradicinio karatė svoris turėtų nepersikelt (dabar sėdėsiu ir galvosiu variantus, kai galbūt persikelia, jei sugalvosiu, pataisysiu). Vėl dėl to paties įsigręžimo į žemę. Galima paskirstyt vienodai ant abiejų kojų ar ant galinės.
Oi, toli grazu :)1. Oi, geras bajeris, norėjau parašyt, kad dabar video žiūrėt tingiu, ale kad tu mano pačios filmuotus vaizdelius įkėlei :angel:
1. http://video.google.com/videosearch?q=rytis+bublevicius&sitesearch=
http://youtube.com/watch?v=So3mxXZC5EU
http://youtube.com/watch?v=flGnfR-_MWo
http://youtube.com/watch?v=jJW2HpEoLPQ
Gal ne patys charakteringiausi vaizdai, bet nu palyginkite, negi nesimato. Smugis tai jis ir Afrikoj smugis. Bet ar tikrai panasu?
2. Liuks! Jei israsysi, bus isvis :yeahhh:
3. Ne karatistams - kas yra isigrezimas ir kodel taip daroma? Kodel manoma kad tai geriau? Kokiu budu perkeliamas svoris i atakuojancia galune? Kodel svoris ne ant priekines kojos?
Kalbėjau apie tai ,kad imtynėse smūgių nėra. :nezino: O ,atskiri elementai esmės nekeičia. Bokso varžybose imtyniaudamas nelaimėsi :nezino:jei faktai priestarauja teorijai, tuo blogiau faktams :luztu: Manau kad keicia, jei jie bokso dalis. Arba kaip jau sakiau, reikia pripazinti, kad tai nera boksas ir yra pasiskolinta is kitur efektyvumui padidinti :) Bet velgi - mes ka, pradedam sutarti, kad boksas yra taisykliu rinkinys?
Biomechaniniu požiūriu visi smūgiai yra vienodi. Vizualiai - ne. Wingtsun tiesus smūgis skiriasi nuo karate smūgio ir t.t. Yra priežastys kodėl ,tarkim wingtsun naudoja vertikalius smūgius (išskiriu tik smūgius ,nors yra ir daugiau dalykų) . Taktinės,techninės priežastys . Jeigu per sparingą kovotojas jų (vertikalių smūgių) nenaudoja/nesugeba pritaikyti ,vadinasi jis prąstai įvaldęs techniką (o jeigu jis nenaudoja vertikalių smūgių, tai lieka tik bokso smūgiai :nezino: ). Dėl kitų stilių nežinau :nezino: O šeip, viskas yra boksas :D Kinietiškas boksas, prancūziškas boksas.... :-]galbut pasnekam apie tas technines ir taktines priezastis? Juk tam ir tema.
Kokiu būdu atskiri FUNKCIONALIAS atšakas? ;-)taip, kaip ir tu :) jei veikia su besipriesinanciu partneriu, vadinasi funkcionali. Niekam nekyla abejoniu kad tarkime boksas veikia, ir aisku kodel. Taciau daug idomesne dalis yra surasti kazka, kas tarsi neveikia, ir issiaiskinti, ko reikia, kad imtu veikti...
Pala pala, o iš kur žinoti ,kad sistema veikianti ,jeigu nėra gerų meistrų? :nezino:jeigu 1 meistras gali, o 10 000 mokiniu ne, tai vercia labai abejoti, kad gal kartais meistro individualus sugebejimai bei talentas lemia jo sekme, o ne sistema. Tuomet tie 10 000 pasmerkti vaiduokliu medzioklei... O siaip, galva ant peciu kam duota? :P Ka, kazkuris meistras buvo labiau protingas nei tu, as ar dauguma cia susirinkusiu? Tiesiog, yra tie, kurie kuria ir tie, kurie vartoja gatava. Pastaruju deja dauguma :-(
Ne taip mane supratai. :) Toli gražu nemanau ,kad vienintelė veikianti sistema yra boksas. Tiesiog, dažniausiai matau ,kaip chebra ,nepriklausomai nuo praktikuojamo stiliaus, užsideda pirštines ir pradeda "užsiiminėti pugilizmu" :angel: Bet aš nesakiau ,kad nesu matęs kitokių variantų ;)bet tu tikriausiai jauti skirtuma tarp "daznai matau kaip kitu stiliu hebra pradeda boksuotis" ir "viskas yra boksas" :D
Išgręžimas daromas, pasukant korpusą. Man aiškino ir pats įsitikinau, kad smūgio jėga padidėja. Svoris keliamas judant nuo pėdos ant pėdos. Svorio taškas, kaip ir minėjau keičiasi smūgiavimo metu, bei priklausomai nuo smūgio stiliaus. Juk nesmūgiuosi apatinio smūgio atsilošdamas ir keldamas priekinę koją
Ne karatistams - kas yra isigrezimas ir kodel taip daroma? Kodel manoma kad tai geriau? Kokiu budu perkeliamas svoris i atakuojancia galune? Kodel svoris ne ant priekines kojos?
2. Išrašyt ką - kaip kiekvienas atliekamas? Apibrėžimus?jo, trumpai. Man labai butu idomu, kas pas jus yra baze :)
3. Kaip supratau, klausimas ne man, tai tyliu :)cia ne klausimas "ne karatistams", o atsakymas :) Ne visi zino kas yra isigrezimas ta prasme, kuria jus vadinate :) Ir man butu proga isitikint :) Tad maloniai prasom netylet :pc:
Išgręžimas daromas, pasukant korpusą. Man aiškino ir pats įsitikinau, kad smūgio jėga padidėja. Svoris keliamas judant nuo pėdos ant pėdos. Svorio taškas, kaip ir minėjau keičiasi smūgiavimo metu, bei priklausomai nuo smūgio stiliaus. Juk nesmūgiuosi apatinio smūgio atsilošdamas ir keldamas priekinę kojąRaimi, bokse - jo. As butent tam ismokti per treniruotes duodu bazini ir mano nuomone esmini pratima, kurio esme ismokti nuolat judeti ir valdyti savo svori. Apriori, pries bet kokias atakos ar gynybos technikas. Priesingai nei tada, kai baze ikalama stovesenoje maskatuojant vien rankomis, siuo atveju netenka atskirai mokytis, kaip suderinti apatine dali su virsutine ir kaip pastatyti mase uz smugio judejime.
Bet velgi - mes ka, pradedam sutarti, kad boksas yra taisykliu rinkinys?Boksas yra efektyvi kovos sistema ;) Tiek aš galiu drąsiai pasakyti :angel:
galbut pasnekam apie tas technines ir taktines priezastis? Juk tam ir tema.Tikslas "kuo greičiau pakrauti malkų" iš to ir atsiranda 'trumpiausi atstumai tarp taško A ir taško B' , 'judesių ekonomija'... Visa tai bandoma įgivendinti atitinkamos technikos pagalba, kuri vizualiai skiriasi nuo daugumos sistemų. Bet tai nereiškia ,kad biomechanika WT yra kitokia.
Taciau daug idomesne dalis yra surasti kazka, kas tarsi neveikia, ir issiaiskinti, ko reikia, kad imtu veikti...Treniruotis daugiau reikia ,tada veiks :D
jeigu 1 meistras gali, o 10 000 mokiniu ne, tai vercia labai abejoti, kad gal kartais meistro individualus sugebejimai bei talentas lemia jo sekme, o ne sistema. Tuomet tie 10 000 pasmerkti vaiduokliu medzioklei... O siaip, galva ant peciu kam duota? :P Ka, kazkuris meistras buvo labiau protingas nei tu, as ar dauguma cia susirinkusiu? Tiesiog, yra tie, kurie kuria ir tie, kurie vartoja gatava. Pastaruju deja dauguma :-(:handshake:
1)jo, trumpai. Man labai butu idomu, kas pas jus yra baze :)1)Trumpai 22 dalykus? :chmm: Apskritai bazė yra šiek tiek mažiau dalykų, ten atsakinėjau Raimiui, kad nėra sunku per metus įsisavinti šiek tiek daugiau dalykų nei grynai bazė.
2)cia ne klausimas "ne karatistams", o atsakymas :) Ne visi zino kas yra isigrezimas ta prasme, kuria jus vadinate :) Ir man butu proga isitikint :) Tad maloniai prasom netylet :pc:
Boksas yra efektyvi kovos sistema ;) Tiek aš galiu drąsiai pasakyti :angel:Nu nuo sito apibrezimo aiskiau netapo :) Kas per sistema? Kuo skiriasi nuo kitu? Is ko sudaryta, kas yra branduolys, kokie principai?
Jei pries treniravimasi bent truputi pagalvoti, tai tos treniruotes ne tik gali atnesti, bet ir atnes didesne nauda. Be supratimo nieko gero nebus. O supratimas nuo buko kartojimo neateina. Vis vien reiks stabteleti ir pamastyti - o ka gi as darau. Tai gal mastom dabar, kad treniruociu laika galetumem isnaudoti darbui, o ne galvojimui? :rolleyes:
Treniruotis daugiau reikia ,tada veiks :D
Nu nuo sito apibrezimo aiskiau netapo :) Kas per sistema? Kuo skiriasi nuo kitu? Is ko sudaryta, kas yra branduolys, kokie principai?O aš ir nesistengiau paaiškinti ;) Ne mano sritis. Bet paneigti teiginio "Boksas yra efektyvi kovos sistema" tu negali ;)
Jei pries treniravimasi bent truputi pagalvoti, tai tos treniruotes ne tik gali atnesti, bet ir atnes didesne nauda. Be supratimo nieko gero nebus. O supratimas nuo buko kartojimo neateina. Vis vien reiks stabteleti ir pamastyti - o ka gi as darau. Tai gal mastom dabar, kad treniruociu laika galetumem isnaudoti darbui, o ne galvojimui? :rolleyes:Laiteri, tas vadinamasis "bukas kartojimas" yra esmė statant pamatą. Pamąstymai nepadės kovoje jeigu kūnas neparuoštas. Manau, ir pats tai puikiai žinai. ;) Mąstyti reikia. Bet tai neturi kirstis su treniruotėmis. T.y. kiek tu bemąstysi ,tau vistiek teks bukai kalti tuos smūgius ,nes tik smūgiuodamas gali išmokti smūgiuoti ( logiška? :chmm: ). Žinoma, turi suprasti kas slypi po tuo smūgiu.. Kaip laikyti rankas, kaip pasukti pečius ir t.t... Bet tai turi išaiškinti treneris klube :nezino:
Kartojau ir kartosiu - "daugiau" yra kiekis, o ne kokybe. Taip galima padidinti greiti, jega, istverme ir kitas savybes, galima netgi slifuoti technika. Bet visa tai tada, kada technika jau beveik "stovi" savo vietoje. Manau ne vienas zino, kad progresas eina suoliais - op ir uzsoki ant sekancio laiptelio. Ir ne todel, kad staiga jega ar greitis pagaliau prasimuse, o todel, kad atejo suvokimas."Nu, suvokiu aš ,kad po mano pataikyto smūgio priešininkas turi 'nuskristi',o plyta skilti, žinau kaip tai daryti.. teoriškai. SUVOKIU. Bet man "nifiga" nesigauna, nes tą smūgį lavinu tik paviršutiniškai :-( :-( :-( " Čia pamąstymui :D
Galiu pripasakoti ir savo daugybe istoriju, kai man nesigaudavo padaryti, klausdavau, o meistras sakydavo "reikia daugiau dirbti". O po keliu minuciu, valandu ar dienu as pastebedavau kokia nors detale, kuria pataisius viskas gaudavosi ISKART. Uztai tokia fraze laikau nenoru arba nesugebejimu laiku duoti tinkama patarima. Manau, viskas tuo pasakytaAš galiu papasakoti priešingų istorijų iš patirties. Kai būtent "daugiau dirbti" padėjo tobulėti. :nezino:
Nors ne, galima is tiesu kalti tiesu smugi i kriause ar siena po 5000 kartu kasdien, ir po menesio abejoju ar jam bus lygiu. Tiktai prie ko cia technika tada? BET KOKIA technika taip dirbdamas, pasieksi panasaus rezultato, ir ne del technikos, o del jegos ir greicio, kuria islavinsi. Mes, atrodo, ne apie juos snekame. Be abejo, per 30 metu treniruociu gali viska suprasti ir sugalvoti pats. Taciau as giliai tikiu, kad kiekviena karta rezultata turi pasiekti vis greiciau. Priesingu atveju gaunasi isvada - mokymo kokybe stovi vietojeLaiteri, kaip tu tą techniką suvoki? Net ir su partneriu įvairius pratimus reikia atidirbinėti valandų valandas. Wingtsun'istai po 6 valandas per dieną poroje atkalinėja "lipnių rankų" techniką iki kol atsiranda refleksai. :nezino: Aš tau galiu iki smulkmenų išaiškint KAIP "atrodo" tie pojūčiai susikibus rankomis ir ką reik daryt susikibus ,bet nuo to tavo įgudžiai nepagerės. Jie pagerės tik po ilgų valandų praktikos. Paminėjau "lipnias rankas" ,nes tai yra praktinė TECHNIKA padedanti kovos metu. :nezino:
II. Klausimas karatekoms.
Teko girdėti, kad anksčiau tsuki buvo atliekamas pagriebus atakuojančio priešininko galūnę ar drabužius ir traukiant juos į save (šio dalyko liekana atsieit yra priešingos rankos reversinis judesys karate kihon'e). Tokiu atveju smūgis būdavo daug stipresnis (vienas skirtumas, kai mašina įsirėžia į nejudantį stulpą, kitas - kai susidurią į priešpriešiais atlekiančią mašiną). TOKIU ATVEJU IR IKKEN HISATSU ATRODO VISAI REALUS DALYKAS. Ar ne dėl to, kad tokių dalykų buvo atsisakyta, karatė pamažu artėja prie bokso/kikbokso? Ar galima teigti, kad toks "senovinis" karate labai skirtųsi nuo bokso, jei kai kurių princių nebūtų atsisakyta?
T.y. kiek tu bemąstysi ,tau vistiek teks bukai kalti tuos smūgius ,nes tik smūgiuodamas gali išmokti smūgiuoti ( logiška? :chmm: ). Žinoma, turi suprasti kas slypi po tuo smūgiu.. Kaip laikyti rankas, kaip pasukti pečius ir t.t... Bet tai turi išaiškinti treneris klube :nezino:Visiškai nesutinku dėl "bukai" kalti smūgius. Kiekvieną smūgį, kai mokaisi, o ne dalyvauji varžybose ar darai laisvą sparingą, turi analizuoti, tik taip ateina technikos, ne tik greičio ir jėgos tobulėjimas.
Visiškai nesutinku dėl "bukai" kalti smūgius. Kiekvieną smūgį, kai mokaisi, o ne dalyvauji varžybose ar darai laisvą sparingą, turi analizuoti, tik taip ateina technikos, ne tik greičio ir jėgos tobulėjimas.:-] Stripuli, susitelk ties žodžiu KALTI ,o ne ties žodžiu BUKAI ;) Jį aplamai gali išmesti ,nes matau ,kad skirtingai šita frazę suvokiam :)
Kaip laikyti rankas, kaip pasukti pečius, turi išaiškinti treneris klube. Bazę. Bet kaip tiksliai jas laikyti ir kaip sukti pečius, kad tai optimaliai veiktų TAVO kūnui, gali išsiaiškinti tik tu pats. Ir užuot kalęs bukai, galvot - aha, čia tiek nedasuktas korpusas, aha, čia truputį išėjo į šalį alkūnė, aha, susmūgiuota ne dviem priekiniais krumpliais, aha, neįsigręžta į žemę, aha, iškvėpimas nesutapo su smūgiu, ir t. t. ir pan. (pvz. iš karatė, kiekvienas sau, manau, bet kuriam stiliui jų gali prisigalvot, jei bukai neatidirbinėja smūgių).
Jei negalvosi apie savo klaidas, tai jas įkalsi, ir meistriškumas bus galbūt aukštesnis nei to, kuris nedaro 1000 smūgių per dieną, ir atkalinėja savo smūgius "bukai", bet tikrai žemesnis už to, kuris daro po 100-500 smūgių, bet užtat kiekvieną apgalvodamas ir ištaisydamas bent po vieną klaidą kasdien... Ir jos nebekartodamas rytoj, o jei pakartojęs netyčia poryt, tai vėl jos ėmęsis, taisęs, kol ji nebesikartos.
Laiteri, kovos menuose turi būti DAUG ir KOKYBIŠKAI. Čia mano nuomone :P Pvz: Smūgiuoju tūkstančius kartų į makivarą, su tikslu. Darau tai, stipriai, techniškai, "su galva"... Darau tai tam, kad mano smūgis sustiprėtų, rankos užsigrūdintu, ir ,kad turėčiau naują "GINKLĄ" kovai. Ar sugebėsiu jį panaudot - atskira tema. Tam makivaros ir kriaušės nepadės :-(Neatidžiai skaitei ,Stripuli ;)
Nieko, kam nors kitam pamokslas pravers :angel::angel:
Tiesa dar yra kategorija "Mažai ir blogai" :-] šitų nekomentuosiu :ruko:Kaip jau čia dabar nekomentuosi? :angel: Juk čia pati didžiausia kategorija. :senis:
Kimbu į atlapus :oops:
Visai džiaugiuosi, kad mūsų sistemoje tik trys kirčiai ir vienas smūgis (tiksliau, dūris), tad praktikuojant technikas galima gilintis, o ne platintis
Lietuviškai - Priekinis, šoninis, apatinis. Hukas, Džebas, Aperkotas. Blokai nėra draudžiami. Jų specialiai nemokina, bet už juos ir nebaudžia. Tik per ilgai užtrunki su jais. Yra greitesnių būdų apsigint ir neprarast atakos greičio
Prie tos pačios žinutės - boksininkams - gal galima būtų smūgių pavadinimus, kaip atliekami, ir ar yra bokse blokai, ar tik išsilenkimai?
Lietuviškai - Priekinis, šoninis, apatinis. Hukas, Džebas, Aperkotas. Blokai nėra draudžiami. Jų specialiai nemokina, bet už juos ir nebaudžia. Tik per ilgai užtrunki su jais. Yra greitesnių būdų apsigint ir neprarast atakos greičioPavadinimai - gerai :) O smulkiau - kaip smūgiuojama, išsukus korpusą, kuria ranka, su užsimojimu, tiesiai ir t. t., negalima būtų? Nes sėdint bokse tai atrodo akivaizdu, nu taigi džebas, o paskaičius...
Kimbu į atlapus :oops:
Jei galima, tiksliau apie tuos kirčius ir dūrį (pavadinimai, kaip atliekama) ir dar - o blokų nėra?
Prie tos pačios žinutės - boksininkams - gal galima būtų smūgių pavadinimus, kaip atliekami, ir ar yra bokse blokai, ar tik išsilenkimai?
Prie tos pačios žinutės - boksininkams - gal galima būtų smūgių pavadinimus, kaip atliekami, ir ar yra bokse blokai, ar tik išsilenkimai?http://en.wikipedia.org/wiki/Boxing Gal padės :)
Lietuviškai - Priekinis, šoninis, apatinis. Hukas, Džebas, Aperkotas. Blokai nėra draudžiami. Jų specialiai nemokina, bet už juos ir nebaudžia. Tik per ilgai užtrunki su jais. Yra greitesnių būdų apsigint ir neprarast atakos greičioRaimi, o "cross'as" yra užskaitomas kaip atskiras smūgis ar tik kaip Džebo variacija? :oops:
nekibk į atlapus - nusižengi karate kanonams, o viskas gali būti perduota suinteresuotiems asmenims :DTema ne apie boksą, o apie boksą ir "kitas disciplinas", siekiant maksimaliai sužinoti, kas yra viena ar kita kovos šaka, taip kad labai reikia, ir ne privačiai ;) Nebent tai visgi paslaptis... :chmm:
kas dėl tų pavadinimų, ir dar nekrikštų kalba - tema lyg apie boksą... :nezino: (Jei labai reikia, galiu parašyt privačiai). O blokų kendo kaipo tokių nėra (tai, ką galima pavadinti blokais, ideale yra priešpriešinės/pasitiktinės atakos).
Tema ne apie boksą, o apie boksą ir "kitas disciplinas", siekiant maksimaliai sužinoti, kas yra viena ar kita kovos šaka, taip kad labai reikia, ir ne privačiai ;) Nebent tai visgi paslaptis... :chmm:
kas dėl tų pavadinimų, ir dar nekrikštų kalba - tema lyg apie boksą... :nezino:tema prasidejo nuo bokso ir jokiu budu juo neapsiriboja :oho: atrodo tas parasyta pirmoje zinuteje :skaityk:
O aš ir nesistengiau paaiškinti ;) Ne mano sritis. Bet paneigti teiginio "Boksas yra efektyvi kovos sistema" tu negali ;)jei skaitei, as pats tai patvirtinau :P
...Nialai, mes abu suprantam kas yra automatizmas. As kur nors teigiau, kad praktika galima iskeisti i teorija? Ar sakiau kad meistru tampama per 3 minutes?.. Tai del ko diskusija tada? Manau, kad jei negali daryti negalvodamas, tai yra beveik tas pats, kad negali visai. Kol nepakartojai simtus ar tukstancius kartu - tol negali. Kuo toliau mokaisi, tuo labiau zinios virsta igudziu. O kas yra igudis pats puikiai zinai. Neabejoju, kad mes del to sutariame, tad nebediskutuokim del to
Laiteri, kovos menuose turi būti DAUG ir KOKYBIŠKAI.
...
Netaisyklingo judesio kartojimas tampa blogu igudziu. Uztat pries puldamas kartoti, pirma tu turi ji padaryti teisingai.:alus: Va čia ir yra esmė visa ko. :senis:
Jei tai butu paprasta, visi tai pasiektu akimirksniu ir beliektu tik kiekis... Aisku, kad diskusijos apie "DAUG" netektu prasmes - eini ir dirbi.
Krosas atskiras smūgis. Apsimiegojęs, pamiršau paminėt :oops:
Raimi, o "cross'as" yra užskaitomas kaip atskiras smūgis ar tik kaip Džebo variacija? :oops:
Baisi paslaptis, prieš perskaitant sudegink!! :rolleyes: Išduodu, galima sakyt, slaptas technikas:
(http://img231.imageshack.us/img231/8642/kendopointsdy7.th.jpg) (http://img231.imageshack.us/my.php?image=kendopointsdy7.jpg)
Pastaba: šoniniai kirčiai į galvą, kairys ir dešinys, yra tiesaus kirčio modifikacijos.
Lietuviškai - Priekinis, šoninis, apatinis. Hukas, Džebas, Aperkotas. Blokai nėra draudžiami. Jų specialiai nemokina, bet už juos ir nebaudžia. Tik per ilgai užtrunki su jais. Yra greitesnių būdų apsigint ir neprarast atakos greičio
Pavadinimai - gerai :) O smulkiau - kaip smūgiuojama, išsukus korpusą, kuria ranka, su užsimojimu, tiesiai ir t. t., negalima būtų? Nes sėdint bokse tai atrodo akivaizdu, nu taigi džebas, o paskaičius...
Raimi, o "cross'as" yra užskaitomas kaip atskiras smūgis ar tik kaip Džebo variacija? :oops:
Juk boksas boksui nelygu. Juk ir pats "tikrasis" angliškas boksas nuo XIX a. iki dabar labai pasikeitęs. Visada norėjau Saxum paklaust, kodėl ir kaip ta evoliucija vyko.
Pridėsiu prie Raimio. Ne tik kad atskiras smūgis, bet ir visai prie kitos kategorijos priskiriamas, prie "power punch". Ir atlikimo technika kitokia, nesvarbu, kad ir džebas ir krosas yra tiesūs smūgiai :)O kodel tada abu soniniai ar apatiniai - kairysis ir desinysis - laikomi tuo paciu smugiu? Juk irgi yra skirtumas, ar priekine, ar galine ranka
manau, kad smugiu yra tik trys.Va butent. Arba sesi, jei pradedam ziureti, kuria ranka smugiuojam :teisejas:
Krosas atskiras smūgis. Apsimiegojęs, pamiršau paminėt :oops:
Pridėsiu prie Raimio. Ne tik kad atskiras smūgis, bet ir visai prie kitos kategorijos priskiriamas, prie "power punch". Ir atlikimo technika kitokia, nesvarbu, kad ir džebas ir krosas yra tiesūs smūgiai :)Na, dėl kroso dabar aišku :) :handshake: O tai skirtingi šaltiniai supainioje mane buvo :-(
O kodel tada abu soniniai ar apatiniai - kairysis ir desinysis - laikomi tuo paciu smugiu? Juk irgi yra skirtumas, ar priekine, ar galine ranka
Enciklopedinis jusu gincas.... manau, kad smugiu yra tik trys. Is kuriu bokse naudojami tik du. T.Y. tiesus ir kablys. Reversas - nenaudojamas dabartineje technikoje.
Galima supaprastinti iki vieno :angel:
Enciklopedinis jusu gincas....Skeptikas, forume išskyrus enciklopedinius ginčus nelabai daugiau ką ir nuveiksi :D Bet tai nėra blogai. Bent jau mano 'idėja' yra prisiskaityti įvairių teorijų ,o paskui eiti 'tikrinti' jas ant tatamio su norinčiais ;) :D Va, tavo "netradicinis požiūris" man yra labai įdomus :)
Nu tai kad neatvaziavai i fightclub gimtadieni ;)Rūpesčiai, problemos... :-( Bet kam tai įdomu :D Na, vistiek ,manau, kad čia ne vienintelė proga :)
Kablys is apacios, kablys is sono - pacios rankos padetis praktiskai nesiskiria - keiciasi tik judesys kuno atzvilgiu. O mokintis taip paprasciau ;)Teisingai Skeptikai :D jeigu mes dar pradesi skirti smugius pagal ranka, kampa ir t.t ..... tai reikes ismokyti apie 1000 smugiu :D
Teisingai Skeptikai :D jeigu mes dar pradesi skirti smugius pagal ranka, kampa ir t.t ..... tai reikes ismokyti apie 1000 smugiu :D
Tai ir sakau, egzistuoja tik vienas smūgis apskritai. Visa kita tik niuansai :teisejas:
O jei dar abstrakčiau, tai egzistuoja vienintelio smūgio galimybė :D O visa kita - tik netobuli bandymai tai įgyvendinti... :luztu:
Boksas: Džebas - ta pati ranka, ta pati koja, tiesus smūgis. Systema: "прямой в голову"
Boksas: Krosas - priešinga ranka nei koja, tiesus smūgis. Systema: "прямой в голову"
Boksas: Hukas - ta pati ranka, ta pati koja, lenktas smūgis Systema: "боковой в голову"
Boksas: Aperkotas - priešinga ranka nei koja, vertikaliai iš apačios kylantis smūgis. Systema: "а это уже западло... :luztu: "
Hukas sakai :chmm: Pažiūrėk kaip boksininkai kablius muša per kokį Eurosportą ;) jei muši kablį dešine, statai kairę ir ant jos svorio centras :senis: Visi "power punches" taip :senis:Aš šiaip ne svorio centrą matavau, o iš nuorodos - kuri ranka kuri koja priekyje. Ten taip buvo nupaišaliota... Tai iš to eina, kad gali būt ir priešinga ranka nei koja? Pataisysiu...
Aš šiaip ne svorio centrą matavau, o iš nuorodos - kuri ranka kuri koja priekyje. Ten taip buvo nupaišaliota... Tai iš to eina, kad gali būt ir priešinga ranka nei koja? Pataisysiu...
Iš šitos nuorodos: http://en.wikipedia.org/wiki/Boxing#Punches
Jei ne prieš, įmesiu dar ir karatė po sistemos :) Kad sąrašiukas ilgėtų ir paskui nereiktų vėl po visą forumą gaudyt...Gal ten vietoj age uke reiktų ura-tsuki? :chmm:
Boksas: Džebas - ta pati ranka, ta pati koja, tiesus smūgis. Systema: "прямой в голову" Karatė: Kizami Zuki
Boksas: Krosas - priešinga ranka nei koja, tiesus smūgis. Systema: "прямой в голову" Karatė: Gyaku Zuki
Boksas: Hukas - ta pati ranka, ta pati koja, lenktas smūgis, arba priešinga ranka nei koja Systema: "боковой в голову" Karatė: Mavashi Zuki
Boksas: Aperkotas - priešinga ranka nei koja, vertikaliai iš apačios kylantis smūgis. Systema: "а это уже западло..." Karatė: Age Uke
Kablys priekine ranka. Jei be žingsnelio, galima ir taip, bet didesnė galia, kai žingsnelis dedamas ir svorio centras pernešamas ant žengiančios kojos.Tai kol kas pataisa tinka, kad ranka gali būti bet kuri kablyje?
Tai kol kas pataisa tinka, kad ranka gali būti bet kuri kablyje?
Ar vėl taisyt iš naujo?
Okay, paliekam vadinasi kaip yra ir laukiam į lentelę... Nialo... Kensen... ką dar pamiršau...Čia Nialas :D Wingtsun bazėje nėra , nei Huko ,nei Aperkoto atitikmenų. (nors bazėje yra toks smūgis ištiesta ranka TIA SAU. Jis naudojamas panašiom situacijom kaip ir aperkotas :rolleyes: ) :-( Realiausias variantas yra Džebas lyginamas su vertikaliu YAT GEE KUEN. :nezino:
Tai kol kas pataisa tinka, kad ranka gali būti bet kuri kablyje?Ura-tsuki - karate smūgis iš apačios į viršų. Tinka artimoje kovoje.
Ar vėl taisyt iš naujo?
Smaugliui: o ura tsuki - iš apačios į viršų? Tada galėtų būt abu, man kažkaip šis terminas nė negirdėtas :chmm:
Ura-tsuki - karate smūgis iš apačios į viršų. Tinka artimoje kovoje.Age uke gali būti ir smūgis į pasmakrę ;) Bet geriau, kai yra grynas smūgis. Nes age tai toks praslystantis, į aperkotą panašus tik labai pritempus...
O age-uke - ne smūgis, o blokas.
Age uke gali būti ir smūgis į pasmakrę ;) Bet geriau, kai yra grynas smūgis. Nes age tai toks praslystantis, į aperkotą panašus tik labai pritempus...Karatė visi klasikiniai blokai gali būti panaudoti kaip smūgis. Bet visgi tai blokai. Pats pavadinimas: UKE. Čia kaip knyga. galima skaityti, o galima ir per galvą užvošti. Ypač jei tai "Altorių šešėly" :-]
Karatė visi klasikiniai blokai gali būti panaudoti kaip smūgis. Bet visgi tai blokai. Pats pavadinimas: UKE. Čia kaip knyga. galima skaityti, o galima ir per galvą užvošti. Ypač jei tai "Altorių šešėly" :-]Niekaip negaliu ginčytis :respect:
Niekaip negaliu ginčytis :respect:Reikėtų, kad boksininkai patikslintų. Man atrodo, kad jie turi užsidengimo ir smūgių nuvedimo technikas, o ne blokus :chmm:
Užtat kitų kovos šakų atstovam klausimas - jei kas blokus turit, juos irgi galima kaip smūgius naudot? Va pvz. paaiškėjo, kad bokse blokai yra. O kaip smūgiai naudojasi?
Reikėtų, kad boksininkai patikslintų. Man atrodo, kad jie turi užsidengimo ir smūgių nuvedimo technikas, o ne blokus :chmm:
kodel niekas nekalba apie svorio perkelima, kodel nesnekama apie smugiavimo mechanizma, kuris is principo skiriasi nuo kitu smuginiu stiliu
Tai po galais, kodel niekas nesneka apie bokso stovesena, kuri atspindi visa bokso ideja, kodel niekas nekalba apie svorio perkelima, kodel nesnekama apie smugiavimo mechanizma, kuris is principo skiriasi nuo kitu smuginiu stiliu, kodel, kodel ... Kodel vis dar nera trumpai ir aiskiai issakytos esmes, kas yra boksas, su kuo jis valgomas ir ka "is jo galima paimti" tiek naujokui, tiek kito stiliaus specialistui? Nusivyliau.Nuvažiavai į priekį :P
Neturiu laiko ilgai atsakinėt, bet į tą vietą... Tikrai nesiskiria. Pas karatistus laaabai jau analogiška.a, nu taip. Viskas yra boksas, smugis ir Afrikoj smugis :angel: Kaip gali nesiskirti, jei vien stovesena skiriasi, nekalbant jau apie trajektorija, svorio perkelima, smugio kelia kune ir dar visa eile principiniu niuansu :nezino: Del to "nesiskiria" ir yra sita tema. Jeigu taip, as galiu savo ruoztu sakyti kad viskas yra Karate - jau vien todel, kad ten universalesne sistema, yra kojos, o kai kur ir smugiais neapsiriboja :teisejas: Ir isvis, visi kovos menai vienodi. Tai jei Taiczy yra tas pats, kas boksas, kodel boksininkai ji kritikuoja? :barnis: Klausimas retorinis.
Nuvažiavai į priekį :Po dar reikia ieskoti ir atradineti? Ar ne tam buvo skirta cia susirinkusiu ilgamete praktika saleje? As laikaus nuomones, kad tai yra pagrindai. Jeigu stiliuje naujoko kelione pradedama ne nuo ju, ne nuo bazes, tai nuo ko tada? Nuo saraso techniku, is kuriu veliau gims tiesa? Apie tai savo poziuri jau parasiau atrodo...
Laukiau, kol dar kas nors pasireikš toje lentelėje, o va tada buvo sumanymas atrasti skirtumus - stovėsenas, kūno padėtį, smūgiavimo mechanizmą pasireiškusiems. Ir atrasti, kodėl bokse yra taip, ir ką tai duoda, karatė yra kitaip, ir ką tai duoda, sistemoj yra dar kitaip ir ką tai duoda ir wing tsune yra dar kitaip, ir ką tai duoda. Tada ir atsirastų paveikslėlis, KAS yra boksas, kas yra karatė ir t. t. Bet kad surastum skirtumus, iš pradžių turi surasti bendrus taškus lyginimui. Keturi "vienodi" smūgiai tam visai tinka, IMHO. Nes tikrai nepradėsi lyginti laužimo su smūgiu (nors galima, bet prie ko tai nuves?)
Bet kad surastum skirtumus, iš pradžių turi surasti bendrus taškus lyginimui. Keturi "vienodi" smūgiai tam visai tinka, IMHO.Aisku visi smugiai turi bendra taska. Visi smugioja su rankoms :D Todel mes ir mokemes daryti smugius is rankos :D
Nes tikrai nepradėsi lyginti laužimo su smūgiu (nors galima, bet prie ko tai nuves?)
Saxum: ant tiek ne analogiška, kad šakutės :angel:
a, nu taip. Viskas yra boksas, smugis ir Afrikoj smugis :angel: Kaip gali nesiskirti, jei vien stovesena skiriasi, nekalbant jau apie trajektorija, svorio perkelima, smugio kelia kune ir dar visa eile principiniu niuansu :nezino:
Tik reikia, kad atstovai visgi nepatingėtumėt ir normaliai paanalizuotumėt atitinkamus smūgius ir dabar jau jų principus, padarančius juos atitinkamos šakos smūgiais, o ne bile kuo, be visokio tuščiažodžiavimo. Bus? Saxum, Raimi - boksą, Nialai - wingchuną, Denis - sistemą? Smaugly - shotokaną, jei kas skirsis nuo fudokano, ir tą Ura tsuki, su kuriuo nesu turbūt susidūrusi...Stripuli, cia tau, kad paanalizuotum :angel: Labai gerai parodytas bendras Systemos smugiu principas.
Stripuli, cia tau, kad paanalizuotum :angel: Labai gerai parodytas bendras Systemos smugiu principas.Denis, aš neketinu analizuoti Systemos. Tą teks padaryt tau :P
http://www.youtube.com/watch?v=BRnQSYQZ6OI
(o tu jau esi tai daręs ir esi analizavęs savąją, tai gal nebus sunku dar tą padaryti pagal keturis smūgius?)Kaip suprasti "pagal keturis smūgius"? :nezino:
Denis, aš neketinu analizuoti Systemos. Tą teks padaryt tau :PKas megsta paskaityti vakarais :D http://www.systemalondon.com/documents/Strikes.doc
Kaip suprasti "pagal keturis smūgius"? :nezino:Pagal tuos, kuriuos surašei į lentelę. Tiesa, su ne Wing Tsuno pavadinimais...
Pridėsiu prie Raimio. Ne tik kad atskiras smūgis, bet ir visai prie kitos kategorijos priskiriamas, prie "power punch". Ir atlikimo technika kitokia, nesvarbu, kad ir džebas ir krosas yra tiesūs smūgiai
Vo, labai gerai :) Kaip sykis išties atėjo laikas matosi ir bokso smūgius aprašyt, o prie to pačio - Muay Thai gal irgi yra kokie smūgiai, bent iš dalies atitinkantys keturis bokso smūgius? Prisijungtum prie analizės, wolvesTM, a?
Pagal tuos, kuriuos surašei į lentelę. Tiesa, su ne Wing Tsuno pavadinimais...POI CHI KUEN (Aperkotas) , AU - KUEN (Hukas) , YAT CHI KUEN (Džebas) :P Vengiu vartoti kiniškus pavadinimus, nes rašybą kažkaip visur skirtingą matau :nezino: Esmė ,kad tokie smūgiai yra.
Bet kiek supratau, tokie trys iš keturių pas jus yra. Tai va, imi po vieną ir rašai atlikimo principus :) Geriausia iš eilės, kad nesipainiotų, nuo "huko" atitikmens pradedant...
Dalyvavau Smauglio karate seminare, mokėmės kokį tai smūgį. Tai jis man iki kaulų smegenų pažįstamas pasirodė :P Krosas su tam tikrais niuansais, bet iš esmės svorio centro paskirstymas, kūnu sukimasis ir t.t., viskas identiška.
Mokiausi kažkada pas vieną meistrą, tokį senuką. Jis savo sistemas dėstė, bes smūginė technika karate baze paremta. Aišku, ten jo išvedžiojimų gal nemažai, bet tirkai dažnai susidūriau su pažįstamomis technikomi.s Taip kad, filosofuoti ir išvedžioti teorijas, kad va čia boksas kažkoks kitoks, nėra prasmės. Aš nesakau, kad viskas tas pats boksas, tačiau tikrai bendro daug ką turi. Ką mes dauguma ir žinom, jog stebūklų nebūna, visi kovos menai skirti žmogui, o žmonės visi turi dvi ranaks ir dvi kojas.
Va, Laiteri, kad ne vien kritikuotum: kas dar įeina į smūgiavimo principus? Turi gal normalesnį klausimyną, padėsiantį išaiškinti skirtumus ?perskaiciau klausima ir supratau, kad pries man rasant "alkunes padetis" buvo laikoma principu, ir parasius niekas nepasikeite :-(
Nežinau, aš tai nesėdėjau anksčiau galvodama, kuo skiriasi karatė nuo bokso žodžiais, žinojau, kad skiriasi, ir tiek...
Tai jei abu tiesus, kuo tada skiriasi jie, krosas stipresnis?atsistok kaire koja priekyje, ir pabandyk padaryti low-kick'a, pradziai desine, o paskui kaire koja, nekeisdamas stovesenos. Smugis galine koja tau sudaro galimybe zengti spyrio metu, smugis priekine koja - ne. Jau vien del to, spyris galine koja yra stipresnis. Su ranka padaryk ta pati, ir abiem smugiam atkreipk demesi i a) korpuso sukimasi b) svorio perkelima c) smugio greiti d) kaip toli pasieki. Va tau ir skirtumai
Tai jei abu tiesus, kuo tada skiriasi jie, krosas stipresnis?
Chmm... Ką jūs Tailando bokse tuomet mokotės? :oho: Džebas yra priekinės rankos išmetimas, su nežymiu korpuso posūkiu, GEROKAI silpnesnis smūgis nei krosas iš galinės rankos, kur susisuka visas kūnas, kur tolimesnis kelias (vadinasi ir ranka daugiau įdibėgėja).
.....Nesutikčiau. Kiekviena technika remiasi fizikos dėsniais, bei žmogaus fiziologija. T.y. mokslinis dalykas. O mokslas mėgsta tikslumą. Tad technika turi būti mokoma tiksliai. Vėliau, tos technikos panaudojimas ir t.t. jau individualūs dalykai. Kažkas akcentuos vienas technikas, kažkas kitas. kažkas pasirinks viena taktiką, kažkas kitą. Bet pati technika yra griežta ir nekintanti. Aišku išlieka tobulinimo galimybė.
Jei mokote zmogus technikos, mokote savo individualaus stiliaus. As manau, kad kiekvienas turi surasti savo stiliu, kuris veiks jam, priklausomai nuo charakterio, svorio, ugio ir pan. Tai sunkoka padaryti, jei 10 metu mokinys mokomas kopijuoti kita, o paskui kazkas nusprendzia, kad va, atejo toji lemtinga akimirka mokiniui eiti savo keliu. To nebus – jis visa laika buvo mokomas daryti visiskai priesingai
....
Nesutikčiau. Kiekviena technika remiasi fizikos dėsniais, bei žmogaus fiziologija. T.y. mokslinis dalykas. O mokslas mėgsta tikslumą. Tad technika turi būti mokoma tiksliai. Vėliau, tos technikos panaudojimas ir t.t. jau individualūs dalykai. Kažkas akcentuos vienas technikas, kažkas kitas. kažkas pasirinks viena taktiką, kažkas kitą. Bet pati technika yra griežta ir nekintanti. Aišku išlieka tobulinimo galimybė.Kiekviena technika turi daugybe variaciju. Pavyzdziui, tas pats tiesus alkunes lauzimas. Yra gal keliolika galimu koju poziciju. Mokyti tiksliai reiskia mokyti visu variaciju? O kas tada, jei norim ismokyti zmogu kombinuoti kelis veiksmus? Mokysim visu galimu kombinaciju ir veiksmu seku? Tai juk visai be reikalo komplikuoja mokymosi procesa. Galu gale, vien del tos pacios fiziologijos zmogui gali buti patogiau atlikti viena ar kita varianta...
Čia kaip balete. Yra "Rusų mokykla". Ir ją baigęs žmogus įgyja nerealius pagrindus. Po to jis gali šokti labai įvairius šokius, net ir modernius. Gali įnešti savo stilių, charakterį, plastiką ir t.t. Bet mokykla yra mokykla. Ir viso Pasaulio baleto trupės svajoja turėti šokėjus įvaldžiusius "Rusų baleto mokyklą".
Kiekviena technika turi daugybe variaciju. Pavyzdziui, tas pats tiesus alkunes lauzimas. Yra gal keliolika galimu koju poziciju. Mokyti tiksliai reiskia mokyti visu variaciju? O kas tada, jei norim ismokyti zmogu kombinuoti kelis veiksmus? Mokysim visu galimu kombinaciju ir veiksmu seku? Tai juk visai be reikalo komplikuoja mokymosi procesa. Galu gale, vien del tos pacios fiziologijos zmogui gali buti patogiau atlikti viena ar kita varianta...
Kas svarbiausia, kokia koju padetis bebutu, tai vis vien tiesus alkunes lauzimas. Ir is tiesu, yra efektyviausias lauzimo kampas, yra klubu panaudojimas judesiui ir t.t. Sitie dalykai sudaro lauzimo esme ir nepriklauso nei nuo mokytojo, nei nuo mokyklos, nei nuo stiliaus. Tad tai jau ne visai technika, tai principai - mokslas, kurio turi buti mokoma tiksliai. Tuo tarpu didesne dalis meistru moko ne principu, o technikos, moko, kaip jiems patiems patogiau dirbti. Stilius ar skonis nebuvo ir negali buti mokslu, nes jis yra individualus. O mokslas nuo individo priklausyti negali
Čia kaip kas vadina. Aš alkūnės laužimą vadinu technika ar prijomu. O tu principu. Bet esmė juk nesikeičia. Ir tą dalyką reikia išmokinti tiksliai. Jei žinau įvairių patikrintų variantų, kodėl man nepasidalinti su mokiniais ir tais dalykais? Bet kovodami, gal jie sukurs daug kitų būdų, kaip atlikti šį laužimą. Ir jei jie tai veiks - valio :-DNe zodziuose reikalas - kaip pavadinsi, taip nepagadinsi. Tarp principo ir technikos yra esminis skirtumas. Alkunes lauzimas yra technika, kelio lauzimas taip pat, taciau principas tas pats. Uztai ir destau tai kaip viena principa, o ne kaip dvi atskiras technikas. Be to, ta pati principa is dalies galima panaudoti kitose technikose. Mokantis vien techniku, buna labai sunku viska susieti, padaryti is ju "viena organizma".
Vo, žiburėlis tunelio gale jau atsirado :)
p.s. lietuvoj bokso nėra...
Nu Pelke, suparinai. Bus tau boksas. Pažadu
Vienas iš pagrindinių karatė principų, prie kurių dasigalvojau (ne varžybinis) - stengtis išvesti priešininką iš pusiausvyros, a: pasitraukiant iš jo atakos linijos, b: užgriebiant ranką ir traukiant į save sukamuoju judesiu (hikitė), ir tik tada atakuoti.WT yra ir A ir B. Pasitraukimas iš atakos linijos ,kad "nepulti tanko su rankom", ir "priešininko išvedimas iš pusiausvyros kaip atakos dalis". O kur to nėra? :nezino:
Nes jei prie to pridėt ir varžyboms tinkantį pagrindinį principą - atakuoti, kai priešininkas nepasiruošęs (kyo), tai, manding, visur tas pat...
Baisiai abejoju, kad kurioje nors kovos šakoje taikomasi suatakuoti tada, kai priešininkas pasiruošęs :luztu:
O a: ir b: galima lyginti su kitom šakom, yra - nėra ... Kuriose...
Bokse, kaip suprantu, A yra, B nėra? Aikido kaip sykis turėtų būti B, gal net ir A? O wing chune?
WT yra ir A ir B. Pasitraukimas iš atakos linijos ,kad "nepulti tanko su rankom", ir "priešininko išvedimas iš pusiausvyros kaip atakos dalis". O kur to nėra? :nezino:Kokiu būdu B dalis įvyksta wing chune? Irgi užgriebiama atakuojančio priešininko ranka ir traukiama į save?
Tori tada tik išsisukinėja nuo smūgių, kol užpuolikas praranda pusiausvyrą,O B yra prieš pagrindinę ataką, ne kaip ataka, ar ne?
Kokiu būdu B dalis įvyksta wing chune? Irgi užgriebiama atakuojančio priešininko ranka ir traukiama į save?Traukimas, nuvedimas .Kartu su smūgiu,spyriu ,abiem iš karto..... Tai yra užgriebimas neatliekamas kaip pavienė technika. Viskas vienu metu. Jeigu priešininkas nelochas ,užgriebimas ir traukimas į save gali blogai baigtis tau pačiam :-(
B dalies, tokios, kaip aprašyta karatė skiltyje, niekaip nėra bokse...Matyt ,kad su pirštinėm tai nelabai įmanoma :chmm:
Dar vienas dalykas link vieno iš karatė principų: išmanyti žmogaus reakcijas (kūno perkėlimo ir išsidėstymo erdvėje būdus) į skausminį šoką dėl daromo laužimo ir tolesnę ataką konstruoti atsižvelgiant į tai.Galima sukonkretint? :chmm: Kol kas nelabai supratau. laužimas JAU yra ataka. Ir jeigu atliktas iki galo ,daugiau nieko konstruoti nebereikia :nezino: Na, nebent damušt labai norisi sulaužytą žmogų :angel: O jeigu priešininkas išsisuka nuo laužimo "konstravimas" turi vykti pagal situaciją :teisejas:
B dalies nėra, nes realiai tokie dalykai daugiau filosofiniame lygmmenyje lieka...Saxum, nesutinku. Viskas pagal situaciją. Pats mačiau kaip rankos užgriebimai veikia. Tiek WT tiek ir Karate. Esmė ,kad būtų laiku ir vietoj.
B dalies nėra, nes realiai tokie dalykai daugiau filosofiniame lygmmenyje lieka...:luztu: gerai čia suskėlei
Jeigu priešininkas nelochas ,užgriebimas ir traukimas į save gali blogai baigtis tau pačiam :-(1. Užgriebiama ir traukiama būtinai išsukant jo riešą, kad jam jau skaudėtų... Jei šiaip truktelsi ,tai užsitrauksi ant savęs, ir dar gal nokautėlį sau susiveiksi...
Na, nebent damušt labai norisi sulaužytą žmogų :angel:
B lygis...Mielai galės būt ir sąskrydyje :) Tik nesusinervuok ten paskui... :angel:
O kodėl jis tik forume? Blia, nenervuokit...
nespeju atrasyt :) esme tokia. Kad uzgriebt ir patempt kovoje buna sunku - tai faktas. Todel ir naudojam mes - nuvedanciusa blokus ir smugius vienu metu. Tuo paciu metu iseidami is atakos linijos su poslinkiu i sona. Vietoj nuvedimo, cia gali buti sokiruojantis staigus kirtis, truktelejimas arba smugis delnu.Nebūsiu Mokytojo seminare :-( Neišeina kažkaip prieš Velykas artimus žmones ant ledo palikt ir važiuot savo hobiu užsiiminėt...
Stripuli, kai busi Mokytojo seminare, per pertrauka paprasyk, atsakysiu ir parodysiu, viska kas domina :)
Mokantis vien techniku, buna labai sunku viska susieti, padaryti is ju "viena organizma".Cia as nesutiksiu, paziurek kaip dirba geri sambistai, bjj/judo atstovai. Jiems buvo destoma tik technika :D Bet kaip jie dirba. Vienas lauzimas neiseina, iskart padaro kita. Isnaudojo visos galimybes, pagavo koja - daro skausmini veiksma kojai, turi galimybe smaugti su kimono, daro smaugima. Tai labai priklauso nuo mokymo metodikos, kaip jam buvo destoma technika.
saxum teisus tuom, kad kai kovoji su patyrusiu smugiuotoju, tai jis nesmugiuoja kaip lochas, ir nelaukia kol tu uzgriebsi ranka.Čia ir yra esmė ;-)
Augustai, gavau atsakymą tavo kitoj temoj Aikido, kad A Aikido yra :) O B yra prieš pagrindinę ataką, ne kaip ataka, ar ne?B Aikido yra irgi. Pavyzdys - Irimi-nage. Tik traukiama ne į save, o truputį į šoną, kitaip sakant, stengiamasi, kad užpuolikas "važiuotų pro šalį".
saxum teisus tuom, kad kai kovoji su patyrusiu smugiuotoju, tai jis nesmugiuoja kaip lochas, ir nelaukia kol tu uzgriebsi ranka.:alus: Tas teisybė :) Bet būna situacijų ,kai tai praverčia. Čia kaip ir su spyriais į galvą. Mėgstama sakyti ,kad jie yra nenaudingi kovojant gatvėje ,bet kažkaip aš dažnai girdžiu ,kad gatvėj iškerta būtent spyriu į galvą. :nezino:
Ir kas be ko, ne kiekvieną smūgį gali sugriebt, gerai būtų...Aš tai linkęs griebti rankas ,o ne smūgius :angel: ;-)
Nu ***... Kai kovoji, stengiesi tik išvengt smūgių ir kontratakuot....Saxum, o jeigu puoli pirmas? ;-) Nejau, tikrai manai ,kad puolant yra nenaudinga truktelt priešininko ranką ,kad jis prarastų pusiausvyrą? (kartu ir smūgį atlikt susimėčiusiam). :chmm: tai toli gražu ne visada veikia, bet.... :nezino: Aš tikrai nenurašyčiau tokio dalyko. :ne: Tinkamomis aplinkybėmis ,tai gali padėti greitai užbaigti konfliktą... :rolleyes:
Nu, bet traukinėti rankas, tai jau ne klasikinė bokso disciplina. Apie gatvę, kitose temoseKą ir šnekam :)
Nu, bet traukinėti rankas, tai jau ne klasikinė bokso disciplina. Apie gatvę, kitose temoseSutinku. Bet čia mes kalbam ne tik apie boksą :) Tiesiog sakau ,kad rankų traukinėjimo nurašyti neverta. :nezino: Karate, WT... to yra mokoma. Bokse to nėra mokoma - faktas. Tik ,kad mes čia pradėjom ginčytis "reikia to ar nereikia" :nezino:
Jo, Augustai, nusišnekėjau, karate irgi gaunasi truputį pro šalį užpuolikas važiuoja... :oops:
Saxum, "Nu ***... Kai kovoji, stengiesi tik išvengt smūgių ir kontratakuot.... " – bokse :teisejas: Kitur kitaip... Pavyzdžiui, dziudo :angel:
Tai galima ir daugiau jų rasti. kad ir spyriai kojomis. Tačiau bokse vietoj rankos traukinėjimo yra įėjimas į atakos liniją šonu. Kas leidžia atlikti analoginius veiksmus, kaip ir traukiant ranką. priešininkas irgi būna išvedamas iš pusiausvyros. Tad, mano akimis, skiriasi tik detalės. Principai tie patysSutinku :handshake: Esmė yra principas. Šiuo atvėju tai 'priešininko išvedimas iš pusiausvyros'. Tad jeigu bokse tai yra, tada negalima laikyti skirtumu :teisejas:
Cia as nesutiksiu, paziurek kaip dirba geri sambistai, bjj/judo atstovai. Jiems buvo destoma tik technika :D Bet kaip jie dirba. Vienas lauzimas neiseina, iskart padaro kita. Isnaudojo visos galimybes, pagavo koja - daro skausmini veiksma kojai, turi galimybe smaugti su kimono, daro smaugima. Tai labai priklauso nuo mokymo metodikos, kaip jam buvo destoma technika.Visu pirma, as ir sneku tik apie mokymo metodika, tad tavo nesutikimas galu gale susiveda i pritarima. Antra, nereiketu apibendrinti - tikrai ne visiems jiems destoma TIK technika. Trecia, paklausk tu, kuriems buvo kaip tu sakai - ar jiems buvo paprasta ismokti? Yra daugybe talentingu zmoniu, kuriu galima isvis nemokyti - jie ismoks viska patys. Tik ar tai metodikos nuopelnas tada? Metodika turi atsispindeti ne tik geriausiuose, ji turi atsispindeti visuose. Ketvirta, labai iprastas reiskinys yra i technika ziureti kaip i "triuka", susirinkti ju keleta ir dziaugtis. Ir viskas veikia, nieko daugiau nereikia... iki pirmo susitikimo su meistru :)
Sutinku. Bet čia mes kalbam ne tik apie boksą :) Karate, WT...Kalbam apie viską :), bet kai atsiranda koks skirtumas nuo būtent kažko, tai kodėl jo nepaminėjus?
Kalbam apie viską :), bet kai atsiranda koks skirtumas nuo būtent kažko, tai kodėl jo nepaminėjus?Pala... tai tu sakai ,kad karate skirta mušti lochams? :angel:
Beje, apie rankų traukinėjimą ir patyrusius smūgiuotojus. Karate "principas" - ne kova su patyrusiais smūgiuotojais, o kova su nepatyrusiais smūgiuotojais, kurių ranką užgriebti galima... Sukurta ji savigynai ne nuo patyrusių sportininkų, o nuo plėšikėlių, kurie specialiai nieko nesimokė...
Todėl visai galimas daiktas, kad su patyrusiu smūgiuotoju jos nepritaikysi, ir tai bent man paaiškintų, kodėl karatistų nėra MMA ringuose - ne tam tas sukurta...
Beje karatistų ten labai daug. tik, kad ten karate antrame plane
Todėl visai galimas daiktas, kad su patyrusiu smūgiuotoju jos nepritaikysi, ir tai bent man paaiškintų, kodėl karatistų nėra MMA ringuose - ne tam tas sukurta...
Pala... tai tu sakai ,kad karate skirta mušti lochams? :angel:Tikrai taip. Smauglys mane užsmaugs už šiuos žodžius, bet pagal logiką man išeina būtent taip. Nebūtinai visiškiem locham, bet ir ne kovos menų atstovams...
Tikrai taip. Smauglys mane užsmaugs už šiuos žodžius, bet pagal logiką man išeina būtent taip. Nebūtinai visiškiem locham, bet ir ne kovos menų atstovams...Stripuli, per daug susitelki ties technikom :) Kovoje tu niekada nežinosi kokiu būdu tave puls priešininkas, kaip jis kovos.. vien todėl technikos nueina į antrą planą. Kovai daug svarbiau yra principai. Sugebėjimas veikti bet kokiomis salygomis - negalvojant, automatiškai. Tai padeda kovoti su "nelochais". Visos Katose atliekamos technikos veiktų ,jei tik puolimas būtų atliekamas būtent taip kaip mokoma. Deja, gyvenime taip nebūna (nesvarbu kokį stilių praktikuotum).
Niekas nesiginčija, kad apskritai gerai įvaldžius karate techniką, užsikačialinus ir daug sportuojant, galima sutvarkyt ir visai ne lochus, ir net gal kelis ne lochus, bet tai yra tik dėl to, kad karate yra ir tos technikos, kurios yra kad ir bokse, ir kurios skirtos dubasint :) O iš kitos pusės, didžioji arsenalo pusė, kurio nemokoma, kuris tik "šokamas" katose, skirta veikti prieš žmones, kurie veikia standartiškai - davinėja lenktus smūgius, graibstosi už drabužių, bando griebt už rankų, čiumpa priėję iš už nugaros ir t. t. Boksininkai, muay thaicai, dziudoistai, aikidokos, kendokos ir t. t. taip gi nepuls...
Beje, įdomu, kad tas arsenalas iš katų irgi bandomas pritempti prie technikų, skirtų "dubasint" profesionalus, kitus sportininkus, nes per bunkai priešininkas turi atakuoti kaip karatistas :angel: Ir gaunasi visokios nesąmonės, pasakojimai, kaip katos buvo sukurtos Okinavos laikais, kai valstiečiai gynėsi prieš profesionalius karius, nepasidomint, kad ne kurios buvo sukurtos niekaip ne XVII romantiniame amžiuje, kai anys atseit gynėsi prieš ginkluotus nuostabiu karatė menu, o XX a. pradžioje, kai niekas jokių valstiečių nebepuldinėjo, ir apie tai nė negalvota...
Kalbam apie viską :), bet kai atsiranda koks skirtumas nuo būtent kažko, tai kodėl jo nepaminėjus?Pirma, karatistai daznai ruoshiami neteisingai... Pavizdziui mokomi tik technikos, bet visai pamirshtama greitis, reakcija, smugio pastatymas na ir kiti panashus dalykai...
Beje, apie rankų traukinėjimą ir patyrusius smūgiuotojus. Karate "principas" - ne kova su patyrusiais smūgiuotojais, o kova su nepatyrusiais smūgiuotojais, kurių ranką užgriebti galima... Sukurta ji savigynai ne nuo patyrusių sportininkų, o nuo plėšikėlių, kurie specialiai nieko nesimokė...
Todėl visai galimas daiktas, kad su patyrusiu smūgiuotoju jos nepritaikysi, ir tai bent man paaiškintų, kodėl karatistų nėra MMA ringuose - ne tam tas sukurta...
Visu pirma, as ir sneku tik apie mokymo metodika, tad tavo nesutikimas galu gale susiveda i pritarima. Antra, nereiketu apibendrinti - tikrai ne visiems jiems destoma TIK technika. Trecia, paklausk tu, kuriems buvo kaip tu sakai - ar jiems buvo paprasta ismokti?Klausiau jau neviena karta :D Jiems tie principai isvis nebuvo destomi, tai ateidavo automatiskai su laiku. Mokymas pagal principus turi viena problema- treneris turi tureti labai gera paruosta metodini baze (irgi is klasikiniu kovos menu (boksas/imtynes) ) :senis: . Tu pats turi mastyti principais ir tureti jau paruosta kuna.
...Nialai, :respect: :handshake:
Klausiau jau neviena karta :D Jiems tie principai isvis nebuvo destomi, tai ateidavo automatiskai su laiku. Mokymas pagal principus turi viena problema- treneris turi tureti labai gera paruosta metodini baze (irgi is klasikiniu kovos menu (boksas/imtynes) ) :senis: . Tu pats turi mastyti principais ir tureti jau paruosta kuna.Zinoma kad turi ;) Matai, galima apskritai nemokyti, suleisti i sale kelis kartus per savaite ir kelias valandas mustis. Ir tikrai, begant METAMS, zmones patys, "automatiskai" sugalvos, kaip tai padaryti efektyviau. Nori mustis - eik mustis, nori saudyti - eik saudyti, ir viskas. It's that simple. Visus atsakymus ir rezultatus galima pasiekti paciam, tiesiog darant. Tiktai PRIE KO CIA TADA METODIKA?.. Metodikos uzdavinys yra apsaugoti mokini nuo galimu klaidu ir is anksto nukreipti tinkama linkme, kitaip tariant ismokyti GREICIAU, nei kad zmogus mokytusi pats. Jei kiekviena karta patys isradinetumeme rata, iki dviracio nespetume "priaugti", ka jau kalbeti apie "zaporozieti" :D
Tikrai taip. Smauglys mane užsmaugs už šiuos žodžius, bet pagal logiką man išeina būtent taip. Nebūtinai visiškiem locham, bet ir ne kovos menų atstovams...Smaugti nesiruošiu, bet į galvą galima gauti už tokius pareiškimus :punch: :luztu:
Niekas nesiginčija, kad apskritai gerai įvaldžius karate techniką, užsikačialinus ir daug sportuojant, galima sutvarkyt ir visai ne lochus, ir net gal kelis ne lochus, bet tai yra tik dėl to, kad karate yra ir tos technikos, kurios yra kad ir bokse, ir kurios skirtos dubasint :) O iš kitos pusės, didžioji arsenalo pusė, kurio nemokoma, kuris tik "šokamas" katose, skirta veikti prieš žmones, kurie veikia standartiškai - davinėja lenktus smūgius, graibstosi už drabužių, bando griebt už rankų, čiumpa priėję iš už nugaros ir t. t. Boksininkai, muay thaicai, dziudoistai, aikidokos, kendokos ir t. t. taip gi nepuls...
Beje, įdomu, kad tas arsenalas iš katų irgi bandomas pritempti prie technikų, skirtų "dubasint" profesionalus, kitus sportininkus, nes per bunkai priešininkas turi atakuoti kaip karatistas :angel: Ir gaunasi visokios nesąmonės, pasakojimai, kaip katos buvo sukurtos Okinavos laikais, kai valstiečiai gynėsi prieš profesionalius karius, nepasidomint, kad ne kurios buvo sukurtos niekaip ne XVII romantiniame amžiuje, kai anys atseit gynėsi prieš ginkluotus nuostabiu karatė menu, o XX a. pradžioje, kai niekas jokių valstiečių nebepuldinėjo, ir apie tai nė negalvota...
Smaugti nesiruošiu, bet į galvą galima gauti už tokius pareiškimus :punch: :luztu:O aš galvojau smaugsit :oops: Jau morališkai pasiruošiau... O čia taip banaliai - į galvą... :-( Tarsi boksas valdytų :-(
1.Technikos prasme karatė yra tokia turtinga (pažiūrėkite Nakajamos knygutę), kad duoda galimybę kovoti bet kokioje situacijoje prieš bet kurį stilių. Problema tik parteris. Bet aš tai sprendžiu savaip :angel:
O aš galvojau smaugsit :oops: Jau morališkai pasiruošiau... O čia taip banaliai - į galvą... :-( Tarsi boksas valdytų :-(Kodėl boksas? Būtų gyaku tsuki dziodan :punch:
Beje, technikos ir turtingumo prasme karatė ir parteris ne problema :senis:
Ir dėl kovos prieš bet kurį stilių sutinku. Na, gal tik su sumo atstovais problematiška būtų... O iš kitos pusės :chmm:
Bet vis tiek karatė buvo sukurta ne kovoti prieš stilius ( o wing chun, kaip supratau, kaip sykis naudojamas kovoti prieš stilius), o savigynai, todėl keistoka, kai sparinguose su besipriešinančiu partneriu, ar katos pritaikyme, jei tai ne pasiruošimas varžyboms, partneris verčiamas kovoti kaip karatistas... Kur kas naudingiau savigynos tikslams būtų, jei partneris priešintųsi kaip žmogus iš gatvės, o ir karatė technikos geriau atsiskleistų. Na, bent kiek teko patirti praktiškai pas savo trenerį beigi užklasinėje veikloje :yeahhh:
Kodėl boksas? Būtų gyaku tsuki dziodan :punch:Sutinku, o taip pat galiu prideti, kad visa tai ka Smauglys pasake apie Karate tiktu ir Taekwondo... :-)
Aš dar tik mokausi ir partery karatė dar nenagrinėjau :-(
Karatė tinka prieš bet kokį puolimą (bent jau smūgiais), tai kodėl netiktų prieš stilius? vėl gi reikia taisyti metodikų klaidas :senis:
Šios žinutės daugiau tiktų temai apie kovos menų palyginimą, tad gal moderas galėtų padėti perkelti. Dėkui.
tiktu ir Taekwondo... :-)Nu nu :oho: O plačiau galima, kodėl tiktų?
Bet vis tiek karatė buvo sukurta ne kovoti prieš stilius ( o wing chun, kaip supratau, kaip sykis naudojamas kovoti prieš stilius), o savigynai,Nelabai suprantu :oops:
Ką reiškia "kovoti prieš stilius"? :nezino:"Kovoti prieš stilius" reiškia ruošti atakas kontratakas atitinkamai pagal puolančiojo stilių. Savigyna reiškia orientavimasis "į gatvę", grubiai tariant, kur negalima tikėtis, kad vagišius ar užpuolikas atliks dailų techniškai ištobulintą "gyaku zuki", švarų aikido metimą ar ilgametėse bokso treniruotėse išvystytą krosą.
Ir prašom paaiškinti šitą citatą :angel:
Nelabai suprantu :oops:
"Kovoti prieš stilius" reiškia ruošti atakas kontratakas atitinkamai pagal puolančiojo stilių. Savigyna reiškia orientavimasis "į gatvę", grubiai tariant, kur negalima tikėtis, kad vagišius ar užpuolikas atliks dailų techniškai ištobulintą "gyaku zuki", švarų aikido metimą ar ilgametėse bokso treniruotėse išvystytą krosą.Kažkaip susiparinote, vienas teiginys prieštarauja kitam... :oho: Net nerandu, kaip pakomentuot.
Pvz. susiduriu dabar su tuo, jog bandant karatė katas taikyti prieš kitą puolantįjį karateka, jei šis neatlieka tų veiksmų, kuriuos iš anksto užsiprašė - kad būtent ta koja būtų priekyje ir būtent ta ranka ar koja būtų smūgiuojama, pritaikymai elementariai nebeveikia. O jei tie patys dalykai taikomi prieš normaliai puolantį priešininką - bandantį užgriebti, sulaikyti, smogti bile kur, ir be jokios išankstinės technikos, be jokio susitarimo, viskas kuo gražiausiai ima veikti...
O Vilkatas kažkur rašė, kad rengiamas seminaras, kuriame bus mokoma kovoti ne tik prieš wing chunistus, bet ir prieš kitų stilių atstovus...
Iš to ir gavosi mano išvedžiojimai.
Kažkaip susiparinote, vienas teiginys prieštarauja kitam... :oho: Net nerandu, kaip pakomentuot.Ai, nereik komentuot, nors vienas žmogus pastebėjo, kad nusišneku :angel:
Ai, nereik komentuot, nors vienas žmogus pastebėjo, kad nusišneku :angel:
Rimtai kol kas galvoj jaukalas, gal kada nors iš jo ir išsivystys kas...
na tai saikingas nusišnekėjimas ne griekas humanitarui :laikr: netgi pliusas :-)Gali būti, bet kai bandau daryti išvadas iš to, ką žinau vos pusantro mėnesio, gaunasi per daug entuziastinga nesąmonė. Matyt, reikia atsispirt pagundom ir užsičiaupt ne kuriomis temomis bent pusmečiui, kol idėjos bus kaip reikalas patikrintos praktiškai...
O kas link bokso ir durtuvų - kas buvo paimta, judėjimas ar smūgiai?
"Osnova xoroshego nozhevogo boja - xoroshyj boks" ;)
Sugalvojau ne aš, o CCCP kariuomenės instruktoriai. Taip kad amerikiečiai šioje vietoje nėra labai originalūs.
Beje, nežinau kaip dėl visos Europos, tačiau pvz. Didžiosios Britanijos armijoje labai populiari "paruošimo kontaktui" sistema yra "milingas" (malūnas). Žaidimo esmė - kuo ilgiau "žalėsiui" reikia ant kojų iššsilaikyti, kol jį iš pradžių dubasina vienas, paskiau du, o paskiau ir daugiau instruktorių. Taip žmogus tiesiog įpratinamas nepasiduoti situacijoje kurioje rezultatas vis tiek bus tas pats. Ugdoma "kovotojo/torpedos" dvasia. O jei vietoj to, kad užmauti jam pirštines duoti į rankas pvz. du atsuktuvus... ?
Tikrai taip. Smauglys mane užsmaugs už šiuos žodžius, bet pagal logiką man išeina būtent taip. Nebūtinai visiškiem locham, bet ir ne kovos menų atstovams...Čia aš nesutinku. Karatė gerai veikia tada, kai priešininkas yra ne lochas, bet save laiko geresniu kovotoju nei karatistas. Karatė pirmiausiai buvo skirtas prieš iaidziucu, kendziucu, dziudziucu įvaldžiusį samurajų. Jis (t.y. karatė) rėmėsi netikėtumo faktoriumi. Kitaip sakant, karatė skirtas užpulti tave nepavojingu laikantį ir dėl to tavęs nesisaugantį šarvuotą ir gerai apmokytą karį. Čia aš sutinku su gerb. Smaugliu, kuris puikiai parašė vienam savo poste. Tad lieka tik paspausti gerb. Smaugliui ranką :handshake:
Niekas nesiginčija, kad apskritai gerai įvaldžius karate techniką, užsikačialinus ir daug sportuojant, galima sutvarkyt ir visai ne lochus, ir net gal kelis ne lochus, bet tai yra tik dėl to, kad karate yra ir tos technikos, kurios yra kad ir bokse, ir kurios skirtos dubasint :) O iš kitos pusės, didžioji arsenalo pusė, kurio nemokoma, kuris tik "šokamas" katose, skirta veikti prieš žmones, kurie veikia standartiškai - davinėja lenktus smūgius, graibstosi už drabužių, bando griebt už rankų, čiumpa priėję iš už nugaros ir t. t. Boksininkai, muay thaicai, dziudoistai, aikidokos, kendokos ir t. t. taip gi nepuls...
Beje, įdomu, kad tas arsenalas iš katų irgi bandomas pritempti prie technikų, skirtų "dubasint" profesionalus, kitus sportininkus, nes per bunkai priešininkas turi atakuoti kaip karatistas :angel: Ir gaunasi visokios nesąmonės, pasakojimai, kaip katos buvo sukurtos Okinavos laikais, kai valstiečiai gynėsi prieš profesionalius karius, nepasidomint, kad ne kurios buvo sukurtos niekaip ne XVII romantiniame amžiuje, kai anys atseit gynėsi prieš ginkluotus nuostabiu karatė menu, o XX a. pradžioje, kai niekas jokių valstiečių nebepuldinėjo, ir apie tai nė negalvota...
Nu nu :oho: O plačiau galima, kodėl tiktų?O ka cia daug prishnekesi... Taekwondo bazine technika pakankamai stipriai panashi i Karate... Mae geri~Ap čegi, Joko geri~Jop čegi, tsuki=džiruki... Sarasha panashumu galima testi jeigu nebegalo, tai labai ilgai... Tik kad shiuose kovos sistemose akcentuojami skirtingi dalykai... Na Karate koju technika retai kada uzima daugiau negu 50%, o Taekwondo kojos turi svarbesne reikshme, tarkim, nuo 60% iki 85%... :book1:
O ka cia daug prishnekesi... Taekwondo bazine technika pakankamai stipriai panashi i Karate... Mae geri~Ap čegi, Joko geri~Jop čegi, tsuki=džiruki... Sarasha panashumu galima testi jeigu nebegalo, tai labai ilgai... Tik kad shiuose kovos sistemose akcentuojami skirtingi dalykai... Na Karate koju technika retai kada uzima daugiau negu 50%, o Taekwondo kojos turi svarbesne reikshme, tarkim, nuo 60% iki 85%... :book1:
-Sovietinė sistema buvo ideali kopijavimo mašina. praktiškai visi "neturintys analogų pasaulyje' dalykai yra daugiau mažiau kompiliacijos, o ne originalūs produktai. Be to, atkreipiu dėmesį, amerikiečiai šią sistemą įvedė dar iki SSRS.Iterpsiu trigrasi kiek susijusi. Ne visai taip. Tarkim, modernaus sporto teorija ir praktika (treniravimo metodai) buvo isvystyta, ispletota ir pritaikyta praktikoje butent toje blogio imperijoje. Dabar JAV labai populiaru tas ju idejas bandyt suprasti (ne visada pavyksta).
O ka cia daug prishnekesi... Taekwondo bazine technika pakankamai stipriai panashi i Karate... Mae geri~Ap čegi, Joko geri~Jop čegi, tsuki=džiruki...Jeigu laikytume, kad karatė bazė - smūgiai kumščiu ir spyriai, tada taip. O jeigu ne? :P
Jeigu laikytume, kad karatė bazė - smūgiai kumščiu ir spyriai, tada taip. O jeigu ne? :PKazkaip nesuprantu, ko shiuo klausimu taip "parinies"... Tau ka, truks-plish butina irodyti, kad taekvondo labai skiriasi nuo karate, ar kad karate geriau uz taikvondo...? :rolleyes:
Todel sakyciau rusu net ir kovos menai turi daugiau "proto seklos", negu kai kurie rytietiski.:luztu:
:luztu:
Rytų kovos menai kaip tik yra racionaliausi, labiausiai išvystyti ir t.t. Tiktai kai kurie yra aprašyti senovės filosofine ar poetine kalba (t.y. terminais), todėl mes juos sunkiai suprantame.
Kazkaip nesuprantu, ko shiuo klausimu taip "parinies"... Tau ka, truks-plish butina irodyti, kad taekvondo labai skiriasi nuo karate, ar kad karate geriau uz taikvondo...? :rolleyes:Nei aš parinuos, nei ką - o tamsta tai gal...
Juk pati supainiojai taikvondista su karatistu klipe su shaolinio vienuoliu, ar reikia suprasti, kad tuo metu buvai apsirukiusi ir visa ka pasakiai nieko nereishkia... :rolleyes: :oho: :P
Nėra kovos menuose ir sistemose nelyginamojo laipsnio -iausias.Nesutinku. Jei nesuprasi, kaip reikia naudotis tušinuku, tai kaip išmoksi juo rašyti.
Jų nereikia stengtis suprasti. Kova tai įrankis. Nafig man suprasti, pvz., tušinuką? Juo mokytis rašyti reikia .
Nesutinku. Jei nesuprasi, kaip reikia naudotis tušinuku, tai kaip išmoksi juo rašyti.
Vat mano požiūriu idealu, kad, pvz., bokse nepezama apie "energijas ir co", o sutaupytas laikas skiriamas praktikai.Kas gi cia idealaus? :oho:
Jų nereikia stengtis suprasti.kategoriskai - ne, nes
Nesutinku. Jei nesuprasi, kaip reikia naudotis tušinuku, tai kaip išmoksi juo rašyti.:clap:
Kova tai įrankis. Nafig man suprasti, pvz., tušinuką? Juo mokytis rašyti reikia .o va cia kategoriskai - taip :respect:
Rytų kovos menai kaip tik yra racionaliausi, labiausiai išvystyti ir t.t.Augustai, butu idomu, jei pagristum savo teigini
kategoriskai - ne :clap:
o va cia kategoriskai - taip :respect:
:luztu:Rytu kovos menai turi labai gera paruosta metodine baze.
Rytų kovos menai kaip tik yra racionaliausi, labiausiai išvystyti ir t.t.
Iš to kategoriškumo gaunasi prieštaravimas tarp teiginių. Reikia patikslinimo.Zodziai visada netikslus... Priestaravimo nera, jei ziureti ne i zodzius, o i tai, ka norejai pasakyti :P Pritariu tamstai. Mano nuomone, jei teorija neturi praktines naudos, tai ja kaip ir kitoki zongliravima zodziais geriau palikti filosofams, menininkams... Ta ir turejau omenyje, "kategoriskai pritardamas" :D
Mano vartotas žodis "stengtis suprasti" panaudotas ta prasme, kad spekuliatyvūs išmąstymai ir prasmių ieškojimai praktiniuose dalykuose nėra gerai.
Paprastai iškart matosi, jei žmogus teoretizuoja, pvz. cituoja knygutes. Visa tai labai gražu, bet. Jei žinosi daug, o praktinio patyrimo nulis, tai pradėsi pritempinėti kovinius menus pagal savo įsivaizdavimą.
Yra su tuo susijusi problema. Jei, tarkim, koks nors klubas per daug "filosofuoja", nemažas kiekis "buvusių adeptų" po to nebegali mokytis pagal normalią darbinę metodiką. Gal jie ir supranta tai, bet smegenys jau negali be pastovios "išmąstymų" dozės.
Rytu kovos menai turi labai gera paruosta metodine baze.Bet kurie sistemingi kovos menai turi labai gerai paruosta metodine baze, nebutinai Rytu :P "Rytu" tera kilme, autorines teises... ir VISKAS. Biomechanika tautybiu, stiliaus, skonio nepripazista :P Dirba ne "Rytu", o "kovos" menas :P Bet as jauciu esmini skirtuma tarp "geri" ir "geriausi". Man pavyzdziui butu labai idomu suzinoti, kodel Rytu kovos menai yra racionalesni uz, sakykim, boksa...
. Biomechanika tautybiu, stiliaus, skonio nepripazista :P Dirba ne "Rytu", o "kovos" menas :P Bet as jauciu esmini skirtuma tarp "geri" ir "geriausi". Man pavyzdziui butu labai idomu suzinoti, kodel Rytu kovos menai yra racionalesni uz, sakykim, boksa...Kodel sakai? Na sakyk gal del to, kad daugumoje ju naudojamos ir kojos, o ne vien tik tie garsus tris ar keturi smugiai... Muay-Tay irgi rytu kovos menas, neziurint to, kad jis turi tuos pacius tris ar keturis bokso smugius... Labai butu idomu paziureti, kaip gintumetes parversti ant nugaros tu savo garsiuju bokso smugiu pagalba, man kazkodel tai buvo patogiau tai daryti kojomis...
O paimkim kai kurias rytieciu itin placias stovesenas (teorija cia, kad tai duoda stabilumo... bet tai teisinga tik tada, kai ziurim i zmogu, kaip i mechanine sistema, o zmogus visgi biomechanine sistema (jis dar nori ir pats judeti, o ne tik stoveti, kaip Eifelio bokstas)). Tai vat is "neteisingos" teorijos isvesti dalykai ir yra mazai veiksmingi.Jie ne tik duoda stabilumo bet ir suformuoja teisinga judejimo base ir kuno padeti, lavina dubens darba, stiprino kojos Siap placias stovesenas duoda daug geru igudziu. Aisku naudoti placias stovesenas kovoje nera prasminga, bet kaip lavinimo pratimai - labai gerai !!!
Jie ne tik duoda stabilumo bet ir suformuoja teisinga judejimo base ir kuno padeti, lavina dubens darba, stiprino kojos Siap placias stovesenas duoda daug geru igudziu. Aisku naudoti placias stovesenas kovoje nera prasminga, bet kaip lavinimo pratimai - labai gerai !!!Nu kaip lavinimo pratimai tikrai pusetini, sutinku. O kaip tavo visokios "gerves" ir kitos "vienakojes" stovesenos. Tik nesakyk, kad tai lavina kazkokia funkcine lygsvara :).
Plačios stovėsenos karatė Lietuvoje buvo naudojamos, paskui pastebėta, kad gero duoda nedaug, blogo - daug (neatsiranda normalūs judėjimo įgūdžiai, taip, tu įsigręži į žemę ir tave sunku pastumti bei nugriauti, bet tas tinka tik gynybai, o puolimui - visiškai ne, traumuojami kelio sąnariai), todėl pereita prie tokios kovinės stovėsenos, kuri yra patogi, iš kurios laisvai gali pereiti į bet kurią kitą, aišku, ji yra daug siauresnė.O kodel tie keliai cia traumuojami? Ir kad gynybai tinka, kai sunkiai gali judet dar abejotina. Nebent 130 kg kokia sveri :)
Kartais naujokų kojų raumenukam palavinti jos ir neblogai... Bet tik tam, o ne kaip kovos priemonė.
O kodel tie keliai cia traumuojami? Ir kad gynybai tinka, kai sunkiai gali judet dar abejotina. Nebent 130 kg kokia sveri :)Labai žemose stovėsenose sunku padaryti teisingą kelio padėtį, daugiau šansų, kad pėda bus į vieną pusę, kelis žiūrės į kitą, ir po truputį po truputį mikrotraumos virs traumomis...
Boksas boksas, vat ziuriu kaip "Showtime reality"... Kiek ash diletantas suprantu, tai pakankamai susije su muay tay... Smagu buvo ziureti, kaip bandydamas vienas kovotuju padaryti viena ish tu legandiniu bokso smugiu, skrido (net gi pora kartu) gaves pasitiktini smugi koja... Vat jums ir superefektyvus boksas...
O gal visdelto muay tay ranku technika, jei neskaityti rungtinese nenaudojamu alkuniu, visgi nera boksas, o tarkim karate...
Pavyzdžių pririnkti galima tokių, kokių pats žmogus nori. Va norėjau, suradau tokį, kaip TKDistas gauna kablį į mordą, bandydamas low-kicką spirt :angel: Ir ką, neefektyvu?Pririnkti gali kokiu nori... :chmm:
http://www.youtube.com/watch?v=Klx92Bls08I
Nu kaip lavinimo pratimai tikrai pusetini, sutinku. O kaip tavo visokios "gerves" ir kitos "vienakojes" stovesenos. Tik nesakyk, kad tai lavina kazkokia funkcine lygsvara :).Del "gerves" nezinau, bet "vienakojes" pratimus mes naudojame pakankamai placiai kad lavinti balansa. Kiekviena pratima reikia nagrineti kontektste kuriamia jis yra daromas.Tarkim mes nenaudojam placios zemos stovesenos kaip karatistai, bet darome pratimus atsitupes, labai primena aikidoku pratimus :) Labai gerai kojos lavinti, jokios kacalkos nereikia :)
Denis, jei žema stovėsena - pratimas, tada kelį sureguliuot dar galima. O jei kova? Sužiūrėsi tu ten, kad geras...Vat idomu, ka tu vadini zemom stovesenom? Asmenishkai, itupstu visokiu sparinge kaip ir nenaudodavo (berods), bet aukshtomis ir nepasitenkidavau... Nezinau kaip ta stovesena vadinasi Karate, kaip TKD ji vadinasi jau neatsimenu, o Ushu ji berods Binmabu vadinasi... Tikrai neaukshta stovesena, bet sanariai lig ir vietoje buvo bei yra, o ir mavashas ish jos galingesnis gaudavosi, negu ish aukshtos, taip vadinamos, Apsogi stovesenos... :laikr:
Žemos - Kiba dachi (raitelio stovėsena, ta, kurioje sunku išstovėt :angel:) - ne pečių plotis, o du pečių pločiai ar net dar plačiau... Kitos - analogiškai.Bin mabu galima butu pavadinti tam tikra kiba dachi modifikacija sakyciau kazkas panashaus i fudo dachi ar panashiai... Man asmenishkai, shi stovesen pakankamai patogi buvo, o gal but ir yra... Jau kokius tris-keturis metus nesisparingavau... :rolleyes:
Denis, jei žema stovėsena - pratimas, tada kelį sureguliuot dar galima. O jei kova? Sužiūrėsi tu ten, kad geras...
To Saxum.
...
Ar cia vel prasides bredai tipo, kad boksininkas lochas tai jau ir...
Pavyzdžių pririnkti galima tokių, kokių pats žmogus nori. Va norėjau, suradau tokį, kaip TKDistas gauna kablį į mordą, bandydamas low-kicką spirt :angel: Ir ką, neefektyvu?
http://www.youtube.com/watch?v=Klx92Bls08I
Tai sakai kad boksas priesh kojas efektyvu.!?
Ar cia vel prasides bredai tipo, kad boksininkas lochas tai jau ir...
Cia visiskai beviltiska bokso smugius menkinti. Va mano paties patirtis. Kazkada laniau Tailanda ir smugius mus mokino duoti mazai itraukiant korpusa kazkodel - buvo sakoma "cia ne boksas, tik is peties duot reikia". Nu bet varzybose kazkodel visa ranku technika kazkaip grynai i bokso pereidavo :). Ir cia sita daznai galima pastebeti.
Denis, jei žema stovėsena - pratimas, tada kelį sureguliuot dar galima. O jei kova? Sužiūrėsi tu ten, kad geras...Tai kalba ir eina pratimus. Del kovos. Nu as neesu dar mates kad kas nors naudotu zemos stovesenos ringe, netgi karatistai :D
Tai TU čia sakai, norėdamas pasiginčyti ir kažkaip pamenkinti boksą (tipo per daug boksas forume aukštinamas).TAIP! Ir ne tik forume, bet ir gyvenime tenka su tokiais didziaisiais bokso kelikais i dausas. Vat tipo suprask, kad ash lankiau boksa ir esu baisiai kiets, o tai, kad tu uzsiiminejai karate ar koki tai dar šuda, tai nieko nereishkia, gatves mushtines vistiek kieciau... Kaip sakoma, boksas yra boksas ir ash visai nesiruoshiu sakyti, kad tai shudas, duoti i snuky jis ishmoko, ko tamtikri rytu kovu sensejai padaryti daznai nesugeba, bet del to ji laikyti paciu paciausiu...
O aš visada sakiau ir sakysiu, kad laimi universalesnis. O boksas... Boksas savo vietoje. Jei reikia rankų smūgių, mano nuomonė kaip visada – boksas valdo. Bet jei reikia rinktis prie bokso ar kojas ar imtynes, visuomet rinksiuosi priedą imtynes. Kaip rodo MMA praktika, spirdžiai lengviausiai pargriaunami ant žemės :P Bet vėlgi, viskas savo laiku ir savo vietoje Kai reikia kovoti prieš kelis priešininkus, gerai įvaldytos kojos puikus dalykas. Aš pats gatvėje daug kartų esu panaudodojęs kojų spyrius. Primityvūs tiesus smūgiai aišku, bet labai veiksmingi. Ypač kai reikia priešininką atmušt nuo savęs. Gerai pataikius – gerai skrenda :DPala pala, tai kodel spirius naudoji, taigi boksas valdo? A prisiminiau... Kas link ranku... Tebunie, kai reikalas eina apie rankas ash uzsiciaupiu...
Aš už universalumą, ir man dzin ką šneka prisirišę prie kokio tai TKD, karate, winčiun ar dar kokio tai stiliaus žmonės. Stiliai tėra pavadinimai, o kova yra kova :senis:Bet reik suprast boksas vistiek geriausias... Ne kikboksas ne Muay-tay, o butent boksas...
Prieš Ignašovą ne tokie krito :knockdown:Zinok priesh Masutatsu Ojama irgi...
tikras TKDistas, rankom klyna dengiasi :luztu: ne jiem i K1 ringa lipt, arba rankom gintis tegu ismoksta.Cia ash kaip buves TKD atstovas tureciau pradeti karshciuotis, bet to nedarisiu, nes pats maciau shudinas WTF TKD tendecijas... O taekvondistai kiaushu nesidengia, pats per sparinga esu uzvazeves ir kas svarbiausiai netycia...
Kolektyvas. Biškį kartelę nuleidžiam. Valdo čia moderai ir nepakęsiu žinučių parašytų tokiais tonais :A . Daugiausia kovotojų yra kritę prieš moteris ir tai NeginčyjamaNu jo moterys tikrai kietas prieshininkas... :rolleyes: :oops: (http://www.laisvai.com/forum/images/smiles/0053.gif)
Pamėginsiu.
Augustai, butu idomu, jei pagristum savo teigini
Pamėginsiu.
Pirma, Rytuose įvairesnė ginkluotė ir jos naudojimo būdai. Čia turiu omeny nešaunamuosius ginklus.
Antra, kovos be ginklo technikos daug gausesnės nei Vakarų.
Aišku visa tai išmokti ir išmokti labai gerai reikalauja laiko. Bet jei išmoksi, tai bet kokiam grynai Vakarų kovos meno atstovui (boksininkui, laisvųjų imtynių, fechtavimo specialistui) bus riesta.
Rytuose įvairesnė ginkluotė ir jos naudojimo būdai. Čia turiu omeny nešaunamuosius ginklus.
Aišku visa tai išmokti ir išmokti labai gerai reikalauja laiko. Bet jei išmoksi, tai bet kokiam grynai Vakarų kovos meno atstovui ([...] fechtavimo specialistui) bus riesta.
Manau Prancūzai ar Ispanai išgirde tokias mintis (ypač apie fechtavima) mirtu iš juoko... :DNa dar priedo italą kokį pridėkim.
"vienas janyčaras nugalės prancūzą, bet prancūzų kuopa nugalės tris šimtus janyčarų" (pagal Napoleoną)
Manau Prancūzai ar Ispanai išgirde tokias mintis (ypač apie fechtavima) mirtu iš juoko... :DNa na. Pažiūrėčiau į juos, kai apie jų rankas ar kojas apsivyniotų, pvz., kusarigama, o špagos ar rapyros geležtė lūžtų, pakliuvusi į džit-tė.
Na na. Pažiūrėčiau į juos, kai apie jų rankas ar kojas apsivyniotų, pvz., kusarigama, o špagos ar rapyros geležtė lūžtų, pakliuvusi į džit-tė.
Pamiršai , Augustai, tik viena.... Pirma dar ir prieit reikės ;)Prieit prie špagisto ar rapyristo nėra sunku. Tę yra tik duriamieji įrankiai (panašiai kaip ietys).
O kadangi pvz. dirbant rapyra jėgos praktiškai nereikia (dirbama iš riešo), tai smūgių atlikimo greitis - labai didelis. Kviepuosi su švilpesiu anksčiau, nei suspėsi iš atakos linijos pasitraukt. Žinoma, viskas tik teorija, tačiau net teoriškai šansai tavo šiuo atveju niekingai maži. Pabandyk staigiai bakstėlt kur nors pirštu, o paskiau visu kūnu taip pat greitai pajudėt ;)Iš riešo dirbama tik ginantis ir grasinant, kad per arti neprieitų priešininkas. Tačiau nublokavus dūrį (pvz., su džit-tė) ar apgaulingu judesiu privertus jį atsidengti, prieiti prie rapyristo ar špagisto vieni niekai. Gaila, kad dar nemoku įkelti jutubės. Pamatytumėt patys įvairių čempionatų ar turnyrų vaizdo įrašų.
Prieit prie špagisto ar rapyristo nėra sunku. Tę yra tik duriamieji įrankiai (panašiai kaip ietys).
O kadangi pvz. dirbant rapyra jėgos praktiškai nereikia (dirbama iš riešo), tai smūgių atlikimo greitis - labai didelis. Kviepuosi su švilpesiu anksčiau, nei suspėsi iš atakos linijos pasitraukt. Žinoma, viskas tik teorija, tačiau net teoriškai šansai tavo šiuo atveju niekingai maži. Pabandyk staigiai bakstėlt kur nors pirštu, o paskiau visu kūnu taip pat greitai pajudėt ;)Pats esu šioks toks fechtuotojas, tai galiu tau pasakyt iš asmeninės patirties - džit-tė meistras įveiktų špagistą ar rapyristą.
Pats esu šioks toks fechtuotojas, tai galiu tau pasakyt iš asmeninės patirties - džit-tė meistras įveiktų špagistą ar rapyristą.Nizinau, gal tai ir neitema, bet man kazkodeltai atrodo kad dabartinis fektavimasis gana stipriai skiriasi nuo tradicinio, kaip beja kendo nuo kendiucu, todel kalbet apie dradicini fektavimasi ash nedrishciau, nebent tu mokeisi tradicinio fektavimosi... :laikr:(http://www.fightclub.lt/forum/Themes/default/images/warnwarn.gif) Parašyta gi, baikti OT. Jei jau rašai apie fechtavimą, tai rašyk metodikas, būdus, o ne dži-tė ir abra kadabra
TAIP! Ir ne tik forume, bet ir gyvenime tenka su tokiais didziaisiais bokso kelikais i dausas. Vat tipo suprask, kad ash lankiau boksa ir esu baisiai kiets, o tai, kad tu uzsiiminejai karate ar koki tai dar šuda, tai nieko nereishkia, gatves mushtines vistiek kieciau... Kaip sakoma, boksas yra boksas ir ash visai nesiruoshiu sakyti, kad tai shudas, duoti i snuky jis ishmoko, ko tamtikri rytu kovu sensejai padaryti daznai nesugeba, bet del to ji laikyti paciu paciausiu...Pala pala, tai kodel spirius naudoji, taigi boksas valdo? A prisiminiau... Kas link ranku... Tebunie, kai reikalas eina apie rankas ash uzsiciaupiu...
Bet mushtines tai nera vien bankes i snuki, ten programa zymiai... Zymiai ivairesne... Bet reik suprast boksas vistiek geriausias... Ne kikboksas ne Muay-tay, o butent boksas...
Zinok priesh Masutatsu Ojama irgi...
:-/ Klausia "kodėl tu spyrius naudoji, jei boksas valdo". O nuo kada spyriai prie rankų technikos prisideda? :oho:
Mdaaaa... Žmogus įdėjo Ignašovo kovą ir svaigsta apie Ojamą... :-/Na kai paminejai Ignašova, tai pagalvojau, kad duodi dar vieno megaboksininko, kuris dubasina visus neboksinikus pavyzdi, todel pradejau "svaigti" apie Ojama, o kaip veliau paaishkejo, kad tai nera boksininkas, o kikboksininkas (mano akimis ziurint tai nemazas skirtumas), taigi gavosi gincas del nieko... :-)
O jei apie ankstesnę rašliavą... Jei bogu tingiu komentuot. Yra tokia patarlė "kaip žirniais į sieną". Atrodo aiškiai parašai, visviena savo :-/ Klausia "kodėl tu spyrius naudoji, jei boksas valdo". O nuo kada spyriai prie rankų technikos prisideda? :oho:
Aš žmogui rašau, kad aš už universalumą, tam paranoja prieš boksą ir savo varo, kad "neva aš teigiu, jog viskas šūdas, o boksas geriausia". Nu ką aš galiu pasakyt... Ne, nu jei bogu, toliau nebekomentuoju, nes su fanatikais beviltiška... Esu ne kartą su tokiais susidūręs...Vapshietai ash grinai taves nekaltinu begaliniu bokso liaupsinimu, bet kadangi po mano pavyzdzio shokai ginti bokso garbes, tai taip ir gavosi...
Nuo ko tai prasidejo... Nuo to, kad pradejo daugeti zinuciu bilojanti apie begalini triju smugiu sistemos efektyvuma... Boksas toks boksas anoks, bokse nera astraliniu ar shiaip katu ir vat todel jis toks krutas...
Prasidejo kalbos apie tai kaip boksininkai yra paruoshiami smugiams i kelia ar kiaushus, nu nezinau ash pavyzdziui su savo sparingo partneriais darydavau specpratima tam, kad ishsiugdyti "refleksa" nuolat kontroliuti apatini lygi, bet kaip suprantu boksininkam to nereikia, nes jei "pagal nutylejima" saugo savo kelius ir kiaushus, nors kaip paziuri kaip jie vienas priesh kita prasiskete dubasinasi kazkaip kila abejoniu...
Suprantu, tau "niekada to bokso nebus per daug", o mane jau pradejo tai uzpy.... O cia kaip tik uzsiroviau ant kik ar tay bokso rungtiniu, kur gana vaizdingai buvo parodyta, kad grinas boksas nera jau toks pats pats...
Na bet suprantama, kad Saxum kaip didesniam ar mazesniam bokso shalininkui buvo uzgautos (paliestos) ambicijos, tai jis idejo pavyzdi, kur terminatorishko sudejimo prancuzu boksininkas ishkerta nevykeli taikvondista (berods)... Suprask vistiek boksas valdo...
Na ash tame paciame sarashe radau klipa rodanti, kad toli grazu boksas nevaldo...
Nei ash ziurejau kas ten su kuo kovoje nei ka... Na kai paminejai Ignašova, tai pagalvojau, kad duodi dar vieno megaboksininko, kuris dubasina visus neboksinikus pavyzdi, todel pradejau "svaigti" apie Ojama, o kaip veliau paaishkejo, kad tai nera boksininkas, o kikboksininkas (mano akimis ziurint tai nemazas skirtumas), taigi gavosi gincas del nieko... :-)
Na jeigu pradesiu aishkinti kodel ash taip parashiau, tai bijau kad uzsikasiu... Todel tebunie shis klausimas atviras...
Vapshietai ash grinai taves nekaltinu begaliniu bokso liaupsinimu, bet kadangi po mano pavyzdzio shokai ginti bokso garbes, tai taip ir gavosi...
Na taip, ash fanatishkai nemyliu bokso, bet visgi ji gerbiu.
Bet kai prsideda tai shian tai ten bokso aukshtinimas, o ypac rytu kovos menu menkinimas, tai man jau pradeda smirdeti, nes, asmenishkai, man boksas nera ishbaigta sistema...
Kiek stebiu forumą, kalų daugiausia apie aikido ir WC/WT. O kad apie boksą viskas išeina, tai kaip kitaip – visų dvikovinių sporto šakų, kur naudojamos pirštinės, technikos, daugiau ar mažiau susiveda į boksą. Ir tiek. Tiek kikboksas, tiek muaythai, tiek MMA. Nu yra aišku išlygų, bet yra kaip yra. Todėl ir kalbama apie tai tiek daug, vienu žodžiu apibūdinant bendrumą, o ne konkrečią discipliną.kam taip VADE :respect: pariniesi :D juk nevisi zmones supranta kad yra "stiliu " be "stiliu" ;-)
:luztu: Skeptikas vis mėgsta kartoti, kad ir boksininkas kiaušus gali apsiginti. Aha, jis vadinasi sumenkino rytų kovos menųs :A O jei labiau įsigilint į tai ką rašo? Aš galiu pakeist tą "boksininkas" ir įrašyt "lengvaatletis". ESMĖS TAI NEKEIČIA.
Daug kas šiame forume tik ir kalba apie tai, kad NE TECHNIKOS, O ŽMONĖS kovoja. Kilo mintis, jaučiu tai padaryčiu forumo šūkiu :chmm:
Kokios ten ambicijos, aš tai visiškai neprisirišęs nė prie jokio kovos meno ar sporto nr nieko neatstovauju. Ir jei būtų ir apie kyokushin kalbama, kaip jį koks nors mutaicas suvaro, būčiau ant smūgio suradęs priešingą variantą :P Aš gi aiškiai parašiau, kad apversti ir surasti pavyzdžių galima kokių tik nori. Skaitei? Ar tu neskaitei to? :icon_bat:
Apie ką aš ir rašiau truputuką aukščiau nu. Perskaityk :teisejas:
Nu tai ***... :banging: "Galvojau, kad ten žmona, nežiūrėjau aš, bet kai žmona šviesą uždegė, pamačiau, kad kaimynė" :angel:
O aš bokso ir neliaupsinu. Aikido man gražesnis kovos menas, tarp kitko, jei, aišku, meistrai dirba (apie efektyvumus kitoje temoje) :P O BJJ už žymiai efektyvesnis daugumoje situacijų :teisejas:
O kur jau, tu man papasakok, rytų kovos menai yra menkinami? :oho: Tuoj baną duosim :velnias: Kovos menas yra vientisas, į jį įeina ir boksas, ir karate, ir MT, ir aikido, ir nergi TKD :book1: Forumas ir buvo sukurtas, kad visi būtų vienoje vietoje :senis:
Dėl išbaigtumo, nėra nė vienos išbaigtos sistemos :teisejas: Nėra sistemos, kuri tinka visiems gyvenimo atvejams, visiems žmonėms. Todėl ir yra ne viena disciplina, o jų daug, ir kiekvienas renkasi pagal save. O MMA ringuose ir narvuose paskui paaiškėja, kad reikia kaip minimum 2 disciplinas sujungt :angel: O kai kurie užsiiminėja kovos menu be jokių pavadinimų, sukūrę savo sistemas ir tai tiesiog vadina KOVOS MENU. Ir jei dar grįžt prie bokso, tai be abejonės, gatvėje gali labai efektyviai klasikines technikas naudot, tačiau kur kas efektyviau įtraukt smūgius alkūnėmis ir vieną kitą smūgį kojomis (ypač low-kick). O kur dar imtynių elementai? Iš viso to gaunasi, kad ir karate, ir TKD, ir aikido neišbaigtos. Juk parteryje nė vienoje nesivolioja...
Nizinau, gal tai ir neitema, bet man kazkodeltai atrodo kad dabartinis fektavimasis gana stipriai skiriasi nuo tradicinio, kaip beja kendo nuo kendiucu, todel kalbet apie dradicini fektavimasi ash nedrishciau, nebent tu mokeisi tradicinio fektavimosi... :laikr:Fechtavimosi būdai nesiskiria. Dūris špaga, kirtis kardu, įvairios gynybinės ir puolimo kombinacijos, puolimo ir gynybos sritys lieka tokie patys visais laikais. Skiriasi tik taip vadinamieji efesai (t.y. rankenos), taip pat pagalbinės priemonės (durklai (smūgiai, metimai), spyriai kojomis, smūgiai ir sugriebimai laisvąja ranka, t.p. ir efesu). Pagalbinių priemonių sportiniam fechtavime nėra, taip pat nėra susikeitimų vietomis kovos metu. Judėjimo į šonus laisvė irgi ribojama labai smarkiai.
Kovos menas yra vientisas, į jį įeina ir boksas, ir karate, ir MT, ir aikido, ir nergi TKD :book1: Forumas ir buvo sukurtas, kad visi būtų vienoje vietoje :senis:nu pagaliau.. :respect: Saxum :handshake:
[...]per sąskrydį bus proga susipažinti su nemątomąja bokso puse[...]Butu idomu.
bet galbut tokie ryskesi bruozai butu judejimas pusapskritimiu, siekiant uzeit priesininkui uz rankos, bei greiti suokliukai siekiant pasiekt varzova.
Na, tai nėra kažkas unikalaus, gan panašių judėjimo technikų ir kituose stiliuose randame... Tam pačiam aikido galima rasti pažįstamą judėjima lanku :ruko:Jo tik atlikimas skirtingas, bokse bent jau klasikiniam varijante viskas vyksta sokinejant. Yra savu niuansu, nors panasumu taippat yra neneigsiu...
Cia daug buvo bandyta lygint, bei priespastatyt, kitus stilius boksui, bet mane tenkinancio atsakymo as taip ir neradau...Ne tu vienas ;)
Jo tik atlikimas skirtingas, bokse bent jau klasikiniam varijante viskas vyksta sokinejant. Yra savu niuansu, nors panasumu taippat yra neneigsiu...
Na bet pamatęs du besikumščiuojančius vyriokus neklysdamas gali pasakyt, kad jie boksuojasi? Va ir viskas :nezino:Tai todel, kad bokso savoka yra tokia plati, jog apima beveik viska kas susija su ranku smugiais, del to tokie pavadinimai ir atsirado, kaip tailando boksas, kung fu irgi buvo kazkada vadintas kinieciu boksu. Isvis ta pati karate galima vadint Okinavos boksu... Jei rememes tokia logika, kad viska kas yra susia su smugiais rankomis yra boksas, o jei prisideda dar ir kojos tiesiog pridedam zodeli kik ir viskas gaunas kik boksas, bet visgi tai tas pats Boksas :)
Puikiai suprantam, kad smugiuot kojom gali ne tik karatitas, taippat smugiuot rankomis gali ne tik boksininkas, bet nuo to, kad jis smugiuoja rankomis jis netampa boksininku, kaip ir del to, kad kazkas spardosi kojom netampa karatistu.+1
Jei vertinam boksa kaip stiliu, ir matom du nemoksas dauzancius vienas kitam i smuki, tai mes nesakome, kad jie boksuojasi, nes tarp boksavimosi ir dauzymo i snuki yra didziule technine praraja...
Kaip ir tarp bele kokio spardimosi ir karate techniku...
Tai todel, kad bokso savoka yra tokia plati, jog apima beveik viska kas susija su ranku smugiais, del to tokie pavadinimai ir atsirado, kaip tailando boksas, kung fu irgi buvo kazkada vadintas kinieciu boksu. Isvis ta pati karate galima vadint Okinavos boksu... Jei rememes tokia logika, kad viska kas yra susia su smugiais rankomis yra boksas, o jei prisideda dar ir kojos tiesiog pridedam zodeli kik ir viskas gaunas kik boksas, bet visgi tai tas pats Boksas :)
Siuliciau kalbant apie boksa kalbet, kaip apie stiliu, o ne bendra smugiu rankomis apibrezima, kadangi tai yra skirtingi dalykai.
Kai mes matom du vyrukus besispardancius kojom mes gi nesakom, kad jie yra pvz karatistai, arba kikeriai :D
Puikiai suprantam, kad smugiuot kojom gali ne tik karatitas, taippat smugiuot rankomis gali ne tik boksininkas, bet nuo to, kad jis smugiuoja rankomis jis netampa boksininku, kaip ir del to, kad kazkas spardosi kojom netampa karatistu.
Jei vertinam boksa kaip stiliu, ir matom du nemoksas dauzancius vienas kitam i smuki, tai mes nesakome, kad jie boksuojasi, nes tarp boksavimosi ir dauzymo i snuki yra didziule technine praraja...
Kaip ir tarp bele kokio spardimosi ir karate techniku...
Mano galva boksas visu pirma yra labai grazus dvikovinis sportas, turintis daugybe techniniu ir taktiniu sprendimu, varijaciju...
Ir bent jau asmeniskai as nepritariu tokiems sulyginimams...
na taipa, ir kiniečių vushu mokyklų visuma vadinama "kinietišku boksu", bet mes juk kalbam ne apie kiniečius ir tuo labiau ne apie chronių kovas prie kioskelių, o kiek supratau apie klasikinį angliškos kilmės boksą... jį juk atskirsi? Manau kad taip. O kas paskatino tave identifikuoti, kad tai klasikinis boksas? Atsakyti bus jau sunkiau, bet žinančiam tą pasakys daug niuansų.Butent tie niuansai ir apibreze kiekvieno stiliaus iskirtinuma. Lygiai taippat karate meistras gali is kruvos kovotoju atskirt karatista vien pagal smugio koja technika. Arba pagal kitus niuansus. O paprastas zmogelis tu skirtumu ne nematytu jam visi butu karatistai :)
Tai todel, kad bokso savoka yra tokia plati, jog apima beveik viska kas susija su ranku smugiais, del to tokie pavadinimai ir atsirado, kaip tailando boksas
Siuliciau kalbant apie boksa kalbet, kaip apie stiliu, o ne bendra smugiu rankomis apibrezima, kadangi tai yra skirtingi dalykai.
O siaip jei kas nori susidaryt vaizda apie boksa tai reiketu pasiziuret megeju kovu, butent megeju ;) arba profesionalu iki vidutines svorio kategorijos. Nes sunkiasvoriuose dabar karaliauja kikboksininkai, ten daug bokso technikos nepamatysi... Apie Valujeva isvis patyliu...
Dėl mėgėjų bokso pritariu :handshake:, bet dėl kikboksininkų sunkiacvoriuose... :-/ Kurie tau iš lyderių kikboksininkai? Vitalijus Kličko? Taip, jis užsiiminėjo kikboksu, bet čia kaip priedas...Butent Klicko turejau omeny. Pas ji technika kikboksininko, nugara nedirba, del to daznai ir nepasiekia priesininko. Aisq jo stilius toks, kad turetu dirbt ant sutikimu, tai cia nieko baisaus. Siaip jis musa gerai, bet technika labai vienpusiska... Pries Lenaksa jam ir pritruko uzbaigimo... Matos gerai atidirbes 2 smugiu kombinacijas, bet puolime dar ismest po kaire desinie kaire sonini butu visai neblogai... Siaip technikos atzvilgiu Holifieldas geras boksininkas, tik jau senas. Siaip labai mano galva geras boksininkas profesionalas Константин Цзю. Константин Цзю isvis pavaro, ziurejau apie ji filmeca, kai pervaziavo i australija gyvent ir test savo karjeros, jam treneris pirmoj kovoj pasake, kad reikia laimet pirma raunda, o tas angliskai dar negerai surpato ir pagalvojo, kad pirmam raunde reik laimet kova, na taip ir padare :luztu:
Kiek teko skaityt, kad tas pats muaythai praėjusio amžiaus pradžioje buvo papildytas klasikinio anglų bokso technikomis... Gal tai ir įtakojo atsirast pavadinimui "tailando boksas".sito nezinau, pirma karta girdziu, reiks pasidomet...
Butent Klicko turejau omeny. Pas ji technika kikboksininko, nugara nedirba, del to daznai ir nepasiekia priesininko. Aisq jo stilius toks, kad turetu dirbt ant sutikimu, tai cia nieko baisaus. Siaip jis musa gerai, bet technika labai vienpusiska... Pries Lenaksa jam ir pritruko uzbaigimo... Matos gerai atidirbes 2 smugiu kombinacijas, bet puolime dar ismest po kaire desinie kaire sonini butu visai neblogai...
Siaip technikos atzvilgiu Holifieldas geras boksininkas, tik jau senas.
Biski pasigirsiu: siaip teko spaust ranka V.Klicko, tiesa to ka cia apie ji kalbu jam i akis nesakiau :oops:
Kur čia? :handshake:Buvau svecio teisemis vienam jubiliejuj ukrajinoj, ten tarp kitu sveciu Vitalijus buvo.
Sunku pasakyti, ar čia nuo kikbokso pas jį taip... O dėl technikų skurdumo, abu broliai Kličko dirba praktiškai vien tiesiais dirba, bet čia jau taktika, rankos ilgos, pastoviai su mažesniais boksuojasi, dirba su mažiausia rizika, nesiveldami į apsikeitimus. Bet... jie laimi :respect: Beje, man pasirodė, kad profų karjeros pradžioje abu Kličko (ypač Vladimiras) buvo kur kas įvairiapusiškesni boksininkai, kur kas labiau atakavo.Jokiu budu nesakau, kad Klicko blogas boksininkas, tiesiog man ziurint jo kovas noris daugiau ivairoves, ipac puolime, nes ginyboi tai pas ji viskas ok. Kai ziurejau jo kovas pries Lenoksa, per jo spurta taip truko to 3 lememo smugio, tuo labiau, kad Lenoksas net atsidenges buvo... Uz Klicko sirgau :D Man labai butu idomu Klicko vs Volujev pasiziuret :)
Bendavęs su tais treneriais. Mohikanas teisus,per sąskrydį bus proga susipažinti su nemątomąja bokso puseČia jau bus šaukštai po pietų, bet ar aš pražioplinau tą momentą, ar jo nebuvo? :nezino:
Čia jau bus šaukštai po pietų, bet ar aš pražioplinau tą momentą, ar jo nebuvo? :nezino:
Man labai butu idomu Klicko vs Volujev pasiziuret :)
Na, broliukams Kličko reiktų taktiką kardinaliai keisti :Dva todel ir noreciau pasiziuret, idomu kuo jie verti puolime pries neparanku varzova :chmm:
(jau įsivaizduoju boksininką, atliekantį kata...)Na tam tikra "kata" ar jos uzuomazgos bokse visgi yra. Cia aisq dar nuo kiekvieno trenerio priklauso kokiu principu jis dirba. Bet is savo patirties galiu pasakyt, kad tam tikru "kata" formu atidirbinejimas yra labai reikalingas ipac diegiant baze.
...Gal visgi jauskim skirtumą tarp Kata ir solo praktikos...
Gal visgi jauskim skirtumą tarp Kata ir solo praktikos...
Aš nesiginčiju, kad reikia dirbti tiek su partneriu, tiek vienam, ypač, mokantis judesio mechaniką. Bet TAI NE KATA
Tas "kata principu"... Apie kokį principą šneka? Ir apskritai, tamstos supratimu, Kata - tai kas?
va todel ir noreciau pasiziuret, idomu kuo jie verti puolime pries neparanku varzova :chmm:Jei jau nori rytietiškai, tai, ką aprašei, yra KICHON
cia is temmos wing chun, laiteriz:Na tam tikra "kata" ar jos uzuomazgos bokse visgi yra. Cia aisq dar nuo kiekvieno trenerio priklauso kokiu principu jis dirba. Bet is savo patirties galiu pasakyt, kad tam tikru "kata" formu atidirbinejimas yra labai reikalingas ipac diegiant baze.
Na pvz pas mus klube kiekvienas naujokas pirma menesi mokinas taip vadinama "Курс молодого бойца", tai yra tam tikru formu (kata) rinkinys kurias kiekvienas pradedantysis atlikineja pries veidrodi pirma menesi savo bokso treneruociu, mokoma teisinga smugio technika, ranku padetys smugio atlikimo metu, stovesenos, judejimas stovesenoj, blokai, nuejimai nuo smugiu ir visa tai vyksta kata principu.
Velgi kombinaciju praktika taipogi vyksta tam tikru, kata principu... vienas kovotojas atlieka is anksto zinoma 3 smugiu kombinacija, kitas blokuoja, kita raunda keiciasi (cia man didele asocijacija su aikido mokymo budu, kur manau sutiksime, kad aikido mokymas yra paremtas kata).
Aisq bokso kata nera ko lygint su karate ar kitu rytu kovos menu kata, nes bokse yra kur kas daugiau vietos improvizacijai. Beto bokse nera akcentuojama kata, bei kiekvienas treneris turi laisve kurt savo kata, ar modifikuot esamas, jei tik del to bus pasiekti geresni rezultatai.
Jei jau nori rytietiškai, tai, ką aprašei, yra KICHONBūtent
Gal visgi jauskim skirtumą tarp Kata ir solo praktikos...
Aš nesiginčiju, kad reikia dirbti tiek su partneriu, tiek vienam, ypač, mokantis judesio mechaniką. Bet TAI NE KATA
Tas "kata principu"... Apie kokį principą šneka? Ir apskritai, tamstos supratimu, Kata - tai kas?
Kata (jap. 型 arba 形 - forma)
Kata (型 or 形) (literally: "form") is a Japanese word describing detailed patterns of movements practiced either solo or in pairs
Jei jau nori rytietiškai, tai, ką aprašei, yra KICHONjo kai kalbejau apie baze sutinku... dabar biski pasigilinau i rytietiska terminologija :P cia turiu sutikt, kad tai butu tikslesnis baziniu veiksmu apibrezimas. :respect:
Katų paskirtis šiaip ir buvo mokytis judesio mechnikos. Tik su laiku kažkaip susireikšmino, net katų varžybas pradėjo daryt... :DKatų paskirtis buvo perduoti bendrus kovos meno principus, veikiančius bet kokioje padėtyje - stovimoje, greplingo ir panašiai.
Katų paskirtis buvo perduoti bendrus kovos meno principus, veikiančius bet kokioje padėtyje - stovimoje, greplingo ir panašiai.
Mokomasi buvo iš pradžių formos, paskui pritaikymo, o paskui kūrybinio pritaikymo su BESIPRIEŠINANČIU priešininku.
Nu tai ir mokaisi JUDESIO.... :ruko:Ne JUDESIO, o PRINCIPO :senis: :P
Viskas teisingai, tiktai klausimas, kiek toks apibrėžimas man duoda naudos, bandant suprasti, kas yra Kata :PTai paaiskink kas gi ta kata yra . As va ne karatistas ir nezinau tu visu terminu reiksmiu, ir poreiksmiu...
These are formal exercises where the student goes through a pre-set series of percussive or grappling movements (solo or with partners) meant to emulate fighting situations.http://dictionary.babylon.com/Kata (http://dictionary.babylon.com/Kata)
katahttp://www.allwords.com/word-kata.html (http://www.allwords.com/word-kata.html)
noun
(martial arts) A sequence of positions and movements used in the practice of many martial arts.
ka·ta (kätä)http://www.thefreedictionary.com/kata (http://www.thefreedictionary.com/kata)
n. pl. kata or ka·tas
A system of basic body positioning and movement exercises, as in karate or judo.
Ne JUDESIO, o PRINCIPO :senis: :P
Tai paaiskink kas gi ta kata yra . As va ne karatistas ir nezinau tu visu terminu reiksmiu, ir poreiksmiu...Manau, kad Kata apibrėžimas, atlikimas, suvokimas ir pritaikymas priklauso nuo žmogaus lygio kovos mene. Pradedantysis koncentruojasi į vienokius Kata aspektus, pažengęs-kitokius. Pradedantysis pradžiai bando įžvelgt judesių seka, labiau patyręs metodą, ar principą... :nezino:
O pacio zodzio reiksme pasiziuriu i zodyna ir matau, taigi tiesiogine to zodio prasme as kalbu lygtai ir logiskai ir pagristai, bet nezinau ka tu turi omeny po tuo kata apibrezimu. Siaip butu idomu suzinot :)
The kanji for kata (the lower left Japanest character on the right) is composed of the following characters:
Katachi meaning "Shape", and
Kai meaning "Cut".
Tsuchi meaning "Earth" or "Soil".
Literally translated, kata means "shape which cuts the ground".
Pradedantysis pradžiai bando įžvelgt judesių seka, labiau patyręs metodą, ar principą... :nezino:Jeigu tu pradedi nuo judesių sekos ir nuo jos eini link metodo ar principo - sutinku.
<...>
In video game programming, the level of detail of an object decreases as it moves further away and increases as you get closer. When something is partially concealed, they only render what you can see. Programmers can get away with this because they figure you won’t need every detail when something is far enough away (or not even in sight) and you can’t tell the difference.
You’ve likely seen this if you play video games. A tree across the map is just a blotch of green, then as you run forward it turns into a lumpy green pyramid, then it gets branches and finally it’s a complete tree. Or you see the tip of spaceship sticking out from around a corner, but as far as the game is concerned, that’s all there is to it and it’s not worth dealing with the rest yet.
Where this applies to teaching is in figuring out how much to simplify and when to add greater detail and complexity. When someone is a beginner or new to a technique, you can overload them by showing every detail and variation and counter and re-counter. These will be ignored or forgotten since they don’t have any foundation of experience to build on.
So what you do is scale it back. Teach them a simplified version of the technique. Give them the bare bones to start getting a feel for it. It may not be “the best” way to do the move but it’s what they’ve got to learn before they can process more details. Once they’ve got that level, move up to the next and flesh it out further.
Think of the students brain as a computer processor. It can only handle so much at once. You’ve got to give it the most important information first and make sure it’s in chewable amounts, otherwise it overloads and chokes. Start simple and ramp it up as needed.
You can visualize it by taking a technique and making an abstraction of it. Imagine there is an perfect way to do a move, in a Platonic idealism sense. Now imagine your perfect technique as an object, a sphere. You could have a progression of increasingly accurate representations, like this:
(http://www.aesopian.com/wp-content/uploads/2008/09/lod.png)
(These spheres also lends themselves to a diamond polishing metaphor: you’re starting with a crude rock and through progressive refining and polishing you get the desired form.)
<...>
It wouldn’t make sense and they’d get information overload if I showed them my way. Instead I teach a simpler version first. That gets them familiar with it. They’ll have success with it for a bit but they’ll also start running into problems. Now that they have experience with it, I can give more details and they’ll see where they fit in, whereas before they wouldn’t have had the proper context.
What you started with and what you ended with may be very different beasts and yet they are fundamentally the same move, based on the same principles. What got you there was working up through lower levels of detail and complexity until you’re as close to the “ideal technique” as you can be.
O tu principus knygutes skaitydama suvoki, ar atlikdama TAI? Negali pasiekti kiaušinio baltymo, nepramušęs lukšto... Principų suvokimas ir ateina atidirbinėjant. Kol nepajausi, tol nesuprasi. Suprast galima, bet ar sugebėsi panaudot? Judesio kultūra, judesio pajautimas. Aš gi nesakau, kad KONKREČIOS technikos mokaisi.Pabandau paaiškinti, kas yra judesys, ir kas yra principas, ir kas yra to mokymasis - supaprastintai.
Ushiro geri jodan neįmanoma? :-/Vo taip ir maniau, kad kas nors mane pričiups ant to :luztu:
Ar aš ne taip supratau... :chmm:
Nu ne visi padaro tą ushiro geri jodan, nia? :rolleyes: Aš tai nykaip...
Kas per keismazodziai bralki... :luztu:Spyris atbulom kulnu į pasmakrę... Pala, jei kulnu į juosmenį, tuoj vaizdelį galiu įdėt - bus ushiro geri chudan (vidurinis lygis), katrą dažnai tenka matyt, o tą jodan (aukščiausias lygis) kad Smauglys su neįtikėtinu lankstumu padaro, tai tikiu, o dauguma mūsų liūdnai sustabarėję...
Kur gi ten padarysi, kai istart net sunku :D
Yra daugybė dėsnių, kuriuos gal ir galima būtų vadinti principais, pvz. Žemė sukasi aplink Saulę. Deja iš to praktinės naudos kovos mene nedaug. Todėl aš principą suprantu kaip tam tikrą bendrą, universalią taisyklę, kuri ne tik vienodai atsispindi atskirose situacijose, judesiuose ir pan., bet kurios žinojimas bei taikymas dar ir keičia atlikimo kokybę į gerąją pusęDzieve, kokie visi rimti, sakiau gi, kad supaprastinau... Ajkit sau :bandit:
Taigi tai, kad alkūnė atgal nesilenkia - čia ne principas, o tiesiog faktas, kurį žmogus sužino pačiame pradiniame lygyje. Tai yra neatsiejama alkūnės laužimo dalis, ir nemanau, kad atliekant laužimą tas neaišku, o štai Katoje turi atverti akis... Taip pat nemanau, kad jį reikia išskirti ir specialiai mokytis
Kitas dalykas, jei principą formuluotumėm, jog negalima daryti judesio iki ribos, t.y. judant ištiesti savo alkūnę iki galo, nes yra rizika tiek pačiam gauti traumą, tiek būti sutraumuotam, jei tuo ištiesimu pasinaudos priešininkas. Iš jo seka visa eilė techninių niuansų, kaip stovėti, kaip kovoti, kaip smūgiuoti, kaip atlikinėti kontrveiksmus ir pan.
Paskui žmonės paskaito ir niekaip negali suprasti, prie ko čia principai ir nafig jų reikia. Ir teisingai - principo, kad per alkūnę ištiesta ranka toliau nesitiesia, prasmė ir man nelabai aiški...
Rods, išvis iš pradžių buvo painiojami judesiai su principais, nia?Na, šitoje vietoje aš pritarčiau Saxum, nes kovos menas visgi yra JUDESIO menas. Visi jo principai susiję su JUDESIU. Saxum galbūt netiksliai išsireiškė, ir turėjo omenyje judesį = judėjimą, o ne judesį = konkretų veiksmą. Tačiau tai netrukdo jo suprasti :)
reikės pas jis konsultuotis, labai noriu vieną kikboksiorą įveikti ar nors įkąsti. :punch:cia ne konsultuotis reikia, o praktikuotis :) 1-2 menesiai darbo ant lapu, bent 2 kartus per savaite, biski praktikos ir ikast galesi garantuoju. :ruko:
<...> Principles are short “sayings” or rules of thumb that are designed to help one make decisions <...> Principles exist primarily to help one decide what to do when there is no “book” knowledge <...> Principles can be contrasted with goals. A goal identifies what you are trying to achieve, while a principle usually gives a “tip” on how to best do something <...>
Jau nieko nesuprantu, po treniruotės su boksininkais galva tuščia, tuščia... :angel:pazystamas jausmas :) siandien mano galva tuscia tustutele... kokia palaima .... :D :angel:
cia ne konsultuotis reikia, o praktikuotis :) 1-2 menesiai darbo ant lapu, bent 2 kartus per savaite, biski praktikos ir ikast galesi garantuoju. :ruko:Oi ne :ne: Norint įkąsti į ausį reikia ne tik labai ilgai ir profesionaliai treniruotis boksą, bet ir tapti vienu žinomiausių boksininkų profų lygoje :senis:
Ps: bent jau i ausi tai tikrai :D
Boksas geriausias vaistas nuo streso,.. ir nuo karieso :D
.. ir nuo karieso :Dtam yra dantu apsaugos :d
tam yra dantu apsaugos :dO nosies apsaugos yra..? Netgi tas shalmas, kuri olimpinis boksas "naudoja" ar labai jau ja saugo..? :rolleyes: :( :-)
O nosies apsaugos yra..? Netgi tas shalmas, kuri olimpinis boksas "naudoja" ar labai jau ja saugo..? :rolleyes: :( :-)
O nosies apsaugos yra..? Netgi tas shalmas, kuri olimpinis boksas "naudoja" ar labai jau ja saugo..? :rolleyes: :( :-)
salmas nesaugo nosies beveik.
O kam ta nosi saugot? na kraujuoja tegu sau kraujuoja, vatos i nosi prisikisi ir toliau varai :) Tik kvepuot sunkiau...
Per burną galima kvėpuot.... :ruko:galmet tai galima, bet kai boksininkai yra iprate smugio metu iskvept per nosi, tai gerai sukruvinus nosi ir uzsimirsus kartais toks kraujo fontanas gaunas, kad ojojoi :D
boksininkai yra iprate smugio metu iskvept per nosi, tai gerai sukruvinus nosi ir uzsimirsus kartais toks kraujo fontanas gaunas, kad ojojoi :Dčia reklama? :D
čia reklama? :Do ka bloga reklama ? :D blood sport :D
dziudoka:o ka bloga reklama ? :D blood sport :DVa Rokas pasiskaitė, iškart atšoko ;-)
Va Rokas pasiskaitė, iškart atšoko ;-)Na ne silpnu nervu zmonems sis sportas ;)
Saxum:galmet tai galima, bet kai boksininkai yra iprate smugio metu iskvept per nosi, tai gerai sukruvinus nosi ir uzsimirsus kartais toks kraujo fontanas gaunas, kad ojojoi :D
Na kur ten rašei, kad sėkmingai per burną sekasi kvėpuot? :rolleyes:Aisq galima, tik sakau kartais buna pamirsti, o jei i nosis kraujuoja ir netycia uzsimirses smugio metu smarkiai sikvepi, gaunas geri spec efektai :D
Va Rokas pasiskaitė, iškart atšoko ;-)