Portalo FightClub.lt diskusijų forumas
Pagrindines diskusijos => Treniruotės => Tema atidaryta: stripulis on 2007 Bal 12, 23:37:43 pm
-
Iš diskusijų temoje "O vat kas tas tradicinis karatė" pradėjo kilti technikos ir treniruočių klausimai. Buvo nuspręsta temą atidaryti čia, tai jei kam kiltų klausimų tradicinio karatė treniruočių ar varžybinės praktikos tema, prašom juos teikti čia. Bet svarbu įsisąmoninti tokį dalyką - mano nuomonė ir yra tik mano nuomonė, o ne galutiniai postulatai tradicinio karatė tema. Taip, esu susijusi su tuo sportu 14 metų, taip, 9 metus treniravausi aktyviai, bet varžybose nedalyvavau, meistro diržo neturiu, ir nereikia priimti visko, ką sakau, kaip neginčijamos tiesos, nes galimas daiktas, kai kur klystu.
Dėl aiškumo - tradicinis karatė Lietuvoje yra Fudokan ir Shotokan sistemos. Dar didesnį aiškumą bandoma pasiekti čia: http://www.fightclub.lt/forum/index.php/topic,1129.0.html
Pradžiai atsitempiu vieną citatą iš minėtos aukščiau temos:
Kokiu budu karate pasekiama fizinė ir psichologinė pusiausvyra? Jeigu gali aprasyk metodikos/pratimus kurios yra naudojaimos.
Denis citavo mano postą apie Fudokan karatė, todėl ir aprašysiu Fudokan treniruočių metodikas, kurias man teko laimė patirti ant savo kailio prieš 10 metų. Kokios jos dabar - tiksliai nežinau, bet yra kažkiek sušvelnėjusios, bent jau dėl aktyviai ginamų žmogaus ir šiaip vaikų teisių, be to ir todėl, kad vienam užsiėmimui skiriama mažiau laiko (čia jau natūralu, visiem reik gyvent...). Dėl sušvelnėjimo gaila. Bet matyt treniruotės nėra sušvelnėjusios taip smarkiai, kad neturėtų pranašumo prieš Shotokan karatė treniruočių metodiką. (Sprendžiu, kad turi pranašumą iš to, kad suaugusiųjų kumitė neseniai vykusiame čempionate visas tris vietas užėmė Fudokan atstovai).
Bendras treniruotės principas buvo toks - dirbama iki trijų valandų tris kart per savaitę plius savaitgaliais - iki aštuonių valandų, valanda skiriama fiziniam parengimui, valanda technikos tobulinimui ir kata, valanda kovai (kumitė, laisvas sparingas ir t. t.). Vaizdeliai iš fizinio parengimo: suplukę karatistai daro atsispaudimus, jų jau priskaičiuota 70, keturi asmenys (tame tarpe ir aš :oops: vieną atsispaudimą numuilina). Už ką gauna po treniruotės papildomus 200 atsispaudimų. Ir ten nebenumuilinsi... Žinoma, ir per treniruotę 70-ia neapsiribojama, bent 100 atliekama... Arba toks pratimėlis: pritūpimas, Mavashi geri, pritūpimas Mavashi geri (šoninis smūgis koja lanku į korpusą ar į galvą), vėlgi apie 100 - 200. Atsidaro pirmasis kvėpavimas, antrasis, trečiasis :angel: Vaizdeliai iš technikos tobulinimo: stovi apie trisdešimt žmonių eilėj. Kojos pečių plotyje, rankomis atliekamas smūgiai į priekį. Pakaitomis. Kaire, dešine, kaire, dešine. Kiekvienas iš tų žmonių eilėj skaičiuoja iki dešimties. Dešimtas smūgis - šūksnis Kiai. Nesunku suskaičiuoti, kad tokiu principu padaroma apie 300 smūgių. Panašiu principu atliekami smūgiai kojomis. Už neteisingai atliktą techniką - pamuilintą, pasimuliuotą, - gali gauti nuo 10 iki neaišku kiek atsispaudimų, priklausomai, kiek laiko atsikalbinėsi. Už kieno nors šnekas per treniruotę atsispaudimus daro visa grupė. Taip kad tvyro mirtina tyla, jokių ten chi chi cha cha ir pasipletkavojimų... Papildomas dvasinis ir kitoks grūdinimas - treniruotės žiemą basom ant sniego. T. y., apie pusvalandį trunkanti treniruotė basom - katos dažniausiai, paskui - apie tris valandas apsiavus sportbačiais, bet tik su kimono, be megztinių, lošiamas futbolas. Vasarą gerai pagrūdindavo tokia veikla, kaip atsispaudimai ant krumplių ant asfalto, nenutrūkstama poros valandų treniruotė, kai šešėlyje 30 laipsnių, bet tu, deja, ne šešėlyje, šiek tiek Antakalnio rajoną pažįstantys vilniečiai galbūt supras, kaip šaunu būdavo bėgti krosiuką basomis palei Nerį nuo 22 vidurinės (M. Daukšos) iki antro pliažo Valakampiuose, ten porą valandų lošti futbolą, grįžti krosiuku iki 22 vidurinės, o grįžus dar profilaktiškai pasidaryti pusvalandžio treniruotę, kad diena tuščiai nepraeitų... Ne vilniečiam pasakau, kad ten maždaug 3 km atstumas, + minus km.
Vietoj kriaušės smūgiam beveik pilnu kontaktu būdavo naudojami gyvi taikiniai - t. y., kiekvienas :punch: Arba tiksliau, smūgiai kumščiu būdavo atliekami į pilvo presą, keičiantis, taip kad kiekvienas jų paragaudavo, smūgiai koja - į delną (taip kad jis po tokios treniruotės būdavo žaviai bordavas :oops:) Na, maždaug vaizdas turi būt aiškus, tiesa?
Nes mat Fudokan visgi yra skirtas ne tik psichologiniam žmogaus grūdinimui ir charakterio vystymui, bet jis buvo sugalvotas ir sportiniams pasiekimams, besiremiant naujausiais medicinos laimėjimais ir atradimais, bei fiziniam žmogaus grūdinimui. Pasakysiu taip: po trijų metų tokių Fudokan treniruočių, kokias turėjom, joks vilkas pilkas nebaisus ir visos kitos treniruotės atrodo nesveikai lengvos...
O kaip žmogus psichologiškai grūdinamas Shotokan'e, arba, kaip norima vadintis, tradiciniame karatė be priedėlio Fudokan, jau kita tema. Reikia geriau ją apgalvoti prieš rašant... Ir dar reik kad kas to paklaustų, nesišnekėsi gi žmogus su savim :)
-
Šiaip į šį klausimą atsakiau per PM, ir kas įdomu, atsakymą irgi galutinai sugalvojau šiandien, sulėtintai žiūrėdama anoje temoje nurodytas kovas, bet pagalvojau, kad gal dar kam įdomu bus šiuo klausimu padiskutuoti? Tai jei ten_chi nesupyks, įmesiu čia tai, ką parašiau jam.
Erm, galima klausima? :help: Kodel kovojant plastaka laikoma atvira? Ta prasme, nesugniauzus kumscio? Juk sugriebimu ir metimu nelabai praktikuojama... Arba bent nepastebejau ju.
Aciu is anksto uz atsakyma :-)
Kovojant, kol nesmūgiuojama, plaštaka naudojama daugmaž kaip, tarkim, vabalo ūsai ar kokie čiuptuvėliai - kaip antena, sugaudanti signalus iš priešininko. Per plaštakų susilietimus gali atspėt, ar priešininkas tuoj atakuos, o gal trauksis, o gal dar ką nors - per juos gauni informaciją. O kartais, kai pats ruošiesi atakuot, gali plaštaka trinktelt per priešininko plaštaką, automatiškai jo dėmesys akimirksniui nukrypsta į vietą, į kurią trinktelta, ir galbūt pavyks prakišti smūgį visai kitur.
Kas dėl užgriebimų - jie leistini tik drauge su pakirtimu, negali staiga plaštaka griebti kito žmogaus ir kur nors tempti ar panašiai.
-
Bendras treniruotės principas buvo toks - dirbama iki trijų valandų tris kart per savaitę plius savaitgaliais - iki aštuonių valandų, valanda skiriama fiziniam parengimui, valanda technikos tobulinimui ir kata, valanda kovai (kumitė, laisvas sparingas ir t. t.). Vaizdeliai iš fizinio parengimo: suplukę karatistai daro atsispaudimus, jų jau priskaičiuota 70, keturi asmenys (tame tarpe ir aš vieną atsispaudimą numuilina). Už ką gauna po treniruotės papildomus 200 atsispaudimų. Ir ten nebenumuilinsi... Žinoma, ir per treniruotę 70-ia neapsiribojama, bent 100 atliekama... Arba toks pratimėlis: pritūpimas, Mavashi geri, pritūpimas Mavashi geri (šoninis smūgis koja lanku į korpusą ar į galvą), vėlgi apie 100 - 200. Atsidaro pirmasis kvėpavimas, antrasis, trečiasis
:O
-
O kaip žmogus psichologiškai grūdinamas Shotokan'e, arba, kaip norima vadintis, tradiciniame karatė be priedėlio Fudokan, jau kita tema. Reikia geriau ją apgalvoti prieš rašant... Ir dar reik kad kas to paklaustų, nesišnekėsi gi žmogus su savim :)
Gerai as paklausiu. Kaip psichologiskai zmogus grudinimas Shotokane. Siap kazkur buvo tema apie psicholgini treninga. Gal tenais reikia imesti tavo postus ?
-
Nereik mano postų niekur mėtyti, gavau leidimą iš aukščiau visą ką nagrinėju, nagrinėti čia. O apie Shotokan - susisteminsiu ir bus. Po poros dienų, kai temperatūra nukris ir galėsiu blaiviai mąstyti...
Ale ot... Praėjo ne pora dienų, o pora mėnesių, ir niekaip nesugalvoju, kaip mes psichologiškai grūdinami tradiciniame karate... Kad mąstyt skatinami, o ne bukai viską kartot, tai faktas. O grūdinimas :rolleyes: Arba pamiršau viską per kelis metus, arba kiba nėr? :O
Denis, jei gali - sukonkretink - kas tas psichologinis grūdinimas? Pvz. , kaip pas jus, mokymas nebijoti smūgių, kai žmonės įpratinti priimti smūgius kūnu? O dar kas?
-
Tradicinius Stripuli paminejai tik du karate stilius. Dar yra toks Kaune Uechi Ryu stilius, jis irgi labai tradiciskas, senas, spec.irankiu metodika yra, Goju Ryu stilius yra ten taip pat tradicinis, kuriame naudojami nevarzybiniai smugiai, technika, treniruociu metodika, tradiciniai spec.irankiai. Tad tikiuos, kad pasipildys pas tave bent dar pora tradiciniu karate stiliu Lietuvoje ;-)
-
Tradicinius Stripuli paminejai tik du karate stilius. Dar yra toks Kaune Uechi Ryu stilius, jis irgi labai tradiciskas, senas, spec.irankiu metodika yra, Goju Ryu stilius yra ten taip pat tradicinis, kuriame naudojami nevarzybiniai smugiai, tradiciniai spec.irankiai. Tad tikiuos, kad pasipildys pas tave bent dar pora tradiciniu karate stiliu Lietuvoje ;-)
Dojo, aš visai ne apie tai - tradicinis tai ir kyokushinkai stilius, ir, be abejonės, taviškis, ir Uechi Ryu. Aš šiuo atveju kalbu apie Lietuvos Tradicinio karate federaciją, mokinančią Shotokan stiliaus... Ką aš padarysiu, kad taip vadinamasi politiniais tikslais?
Pvz. Fudokan irgi politiniais tikslais vadinamas tradiciniu, bet koks jis tradicinis, jei sukurtas 1980 m.? Žinoma, jis sukurtas iš Goju Ryu, Wado Ryu ir Shotokan, neabejotinai tradicinių stilių, bet sukurtas tai prieš nepilnus 30 metų, kokios čia gali būt tradicijos?
-
AAA , Sorry, nesupratau, dabar aisku ;-)
-
Dojo, aš visai ne apie tai - tradicinis tai ir kyokushinkai stilius, ir, be abejonės, taviškis, ir Uechi Ryu. Aš šiuo atveju kalbu apie Lietuvos Tradicinio karate federaciją, mokinančią Shotokan stiliaus... Ką aš padarysiu, kad taip vadinamasi politiniais tikslais?
Pvz. Fudokan irgi politiniais tikslais vadinamas tradiciniu, bet koks jis tradicinis, jei sukurtas 1980 m.? Žinoma, jis sukurtas iš Goju Ryu, Wado Ryu ir Shotokan, neabejotinai tradicinių stilių, bet sukurtas tai prieš nepilnus 30 metų, kokios čia gali būt tradicijos?
Jei jau paminėjai Fudokan ištakas, tai gal galima būtų išgirsti ir apie Tradicinio karatė ištakas. Kiek žinau toks irgi labai neseniai atsirado.
-
:oho:
-
Stripulio apibudinime pastebejau viena dalyka. Kadangi neka zinau apie technikas, o si ta zinau apie fizini rengima, tai galiu pasakyti, kad sistema baisi jusu. Darot stumimus simtais (atsispaudimai), o traukimo pratimai nepamineti ar ju nera? Turetu buti ir prisitraukimai siaip. Kitaip su laiku tiketinos peciu sanariu problemos.
-
Stripulio apibudinime pastebejau viena dalyka. Kadangi neka zinau apie technikas, o si ta zinau apie fizini rengima, tai galiu pasakyti, kad sistema baisi jusu. Darot stumimus simtais (atsispaudimai), o traukimo pratimai nepamineti ar ju nera? Turetu buti ir prisitraukimai siaip. Kitaip su laiku tiketinos peciu sanariu problemos.
Nemanau. Neseniai vienas Ortopedinės ir Sporto Kineziterapijos specialistas (o tokių Lietuvoje vienetai) tyrė karatė. Jo išvada - karatė technika tobula jo dalyko požiūriu.
Beje atliekant smūgį viena ranka išmetamą pirmyn, kita tokia pačia jėga traukiama atgal.
-
Del smugio sutinku. Neveltui pas boksininkus tokie "sparnai" uzauga, net jei jie svoriu nenaudoja. Bet atsispaudime tai jau jokio traukimo nera. Galbut, tiesa, tie smugiai ir kompensuoja traukimo trukuma letuose pratimuose (atsispaudimuose).
-
Atsispaudimus mes darėm šimtais. Buvusiajam laike. Kai treniruotės trukdavo 3 valandas ir tam būdavo laiko. Prieš dešimt metų. Su pečiais lyg tai niekam nebuvo problemų, o su pritūpimais - Mavashi Geri - pritūpimais - Mavashi Geri apie 20 žmonių susidirbo kelio sąnarius. Kiek žinau, nebepropaguojami tokie užsiėmimai. Tiksliau pasakyt, ar propaguojami, galėsiu rudenį. Dabar čia iš piršto nelaužysiu...
Teorinius apmąstymus į Smauglio klausimą įkėliau čia:
http://www.fightclub.lt/forum/index.php/topic,1129.165.html
-
Nemanau. Neseniai vienas Ortopedinės ir Sporto Kineziterapijos specialistas (o tokių Lietuvoje vienetai) tyrė karatė. Jo išvada - karatė technika tobula jo dalyko požiūriu.
Beje atliekant smūgį viena ranka išmetamą pirmyn, kita tokia pačia jėga traukiama atgal.
O kaip pasireiskia tas tobulumas ?
-
Bet atsispaudime tai jau jokio traukimo nera. Galbut, tiesa, tie smugiai ir kompensuoja traukimo trukuma letuose pratimuose (atsispaudimuose).
Leti pratimai (atsispaudimai, pritupimai) naudojami karate fiz. paringime ?
-
O kaip pasireiskia tas tobulumas ?
Musėt tuo, kad iki senatvės treniruojiesi, ir užuot susitraumavęs, turi vis geresnę sveikatą :senis:
Nu, čia liaudiškai.
-
Leti pratimai (atsispaudimai, pritupimai) naudojami karate fiz. paringime ?
Pasakysiu labai liūdnai - treniruotės trunka po valandą, ir duok dieve spėji kumite kichoną katas prinaudoti, o fiz. parengimas susiveda į apšilimą ir galbūt labai retkarčiais kokius 20 atsispaudimų treniruotės gale, kurie, aišku, nebesiskirsto į lėtus ar pan., nes nėra laiko.
-
Su pečiais lyg tai niekam nebuvo problemų, o su pritūpimais - Mavashi Geri - pritūpimais - Mavashi Geri apie 20 žmonių susidirbo kelio sąnarius. Kiek žinau, nebepropaguojami tokie užsiėmimai.
Daznaiusiai kelio sanarius susidirbo kai pritupimo metu peda ir kelis nukreiptos(ziuri) i skirtingos puses (jie turi ziureti tiesiai i viena linija).Jiegu nekreipti demesi i tokia smulkmena tai i susisdirbsi kelio sanarius. Mes irgi darom pritupimus, bet kelio sanariai nuo tik sustipreja.
-
Ne pritūpimais susidirbo, o Mavashi Geri - tai toks spyris, kurį atlikdamas turi pasisukti šonu, ir koja lanku eina. Tai va, kai nuo greitai atliekamų pritūpimų pavargsti, tai spiri bile kaip, kad tik spirt, ir gaunasi, kad pats šonu pasisukęs, o koja išlaužta, arba užuot prilaikęs ją, kad visai neištiestum, ir sąnario netraumuotum, spiri kaip botagu... Pritūpimai tai baika...
Tarp kitko, dabar prisiminiau, kad per seminarą rodė, kaip pritūpimais būtent gerint Mavashi geri atlikimo techniką - tupi ne keliais tiesiai į priekį einant, o į šonus, kuo plačiau išskėstais, stojiesi, ir gaunasi puikiausias smūgis. Taip kad žinant, kaip ką daryti, tai nieks nekenkia...
-
Tarp kitko, dabar prisiminiau, kad per seminarą rodė, kaip pritūpimais būtent gerint Mavashi geri atlikimo techniką - tupi ne keliais tiesiai į priekį einant, o į šonus, kuo plačiau išskėstais, stojiesi, ir gaunasi puikiausias smūgis. Taip kad žinant, kaip ką daryti, tai nieks nekenkia...
Sutinku, stripuli, cia jau absoliucia tiesa rasai. Dar reikia paziuret, kad pedos eitu ne i vidu (geriausia daugeliui zmoniu kai vos vos i sonus lyginant su slaunim). Dar vienas dalykas - jei i pritupim nusileidi giliai ir visiskai atsipalaidaves, tai irgi nera gerai. Kitaip tariant, isitempti reikia anksciau kiek negu apatine poza pasieki.
-
leti pratimai (atsispaudimai, pritupimai) naudojami karate fiz. paringime ?
Pasakysiu labai liūdnai - treniruotės trunka po valandą, ir duok dieve spėji kumite kichoną katas prinaudoti, o fiz. parengimas susiveda į apšilimą ir galbūt labai retkarčiais kokius 20 atsispaudimų treniruotės gale, kurie, aišku, nebesiskirsto į lėtus ar pan., nes nėra laiko.
O ka Smauglys pasakys ? :D
-
O ką jis pasakys? :bijo:
Pasakys, kad pas jį treniruotės ilgesnės?
Šiaip per valandą net sušilt normaliai nespėji, nu bet ką padarysi, komercija - kuo mažiau valandų trunka treniruotė, tuo daugiau grupių į dieną sukimši, kuo daugiau grupių - tuo daugiau "babkių"... Entuziastai, deja, išaugo, šeimas išmaitint reik... O šie laikai nebe tokie, kad atsirastų entuziastų, kurie tris valandas vienai grupei vestų treniruotę. Tradiciniam karate. Kitur gal ir yra?
-
O ka Smauglys pasakys ? :D
O apie ką? :-)
Man truputi linksmiau, nes treniruotės trunka 1,5 h.
-
O apie ką? :-)
Man truputi linksmiau, nes treniruotės trunka 1,5 h.
ar leti pratimai (atsispaudimai, pritupimai) naudojami karate fiz. paringime ?
-
O apie ką? :-)
Man truputi linksmiau, nes treniruotės trunka 1,5 h.
Čia jau OT, bet ržu nimohu :D Super atsakymas :-]
-
ar leti pratimai (atsispaudimai, pritupimai) naudojami karate fiz. paringime ?
Jei atsakyčiau, kad karatė fiziniame parengime nenaudojami atsispaudimai ir pritūpimai, matyt, likčiau nesuprastas :luztu:
-
Nu bet tačiau ar jie lėti?
Deni, kuo gerai lėtas pritūpimas? Kuo lėtas atsispaudimas - suvokiu - kankinimas :rolleyes: O pritūpimas?
-
Nu bet tačiau ar jie lėti?
Deni, kuo gerai lėtas pritūpimas? Kuo lėtas atsispaudimas - suvokiu - kankinimas :rolleyes: O pritūpimas?
A dabar supratau. Darant pritūpimus rekuomenduočiau tūpti lėčiau (ar lėtai), o stoti (priklausomai nuo to, ko mes norime iš to pratimo) galima ir staigiai. Staigiai krentant žemyn ir iš kart šokant į viršų tikrai labai didelis krūvis kelio sanariui. Karatė pakanka ir pusinio pritūpimo, imtynėm reikėtų pilnos trajektorijos.
Atsispaudimuose galiotų tas pats, bet čia ne tiek svarbūs tie dalykai nes svoris (atitinkamai ir krūvis sanariams) mažesnis.
-
A dabar supratau. Darant pritūpimus rekuomenduočiau tūpti lėčiau (ar lėtai), o stoti (priklausomai nuo to, ko mes norime iš to pratimo) galima ir staigiai. Staigiai krentant žemyn ir iš kart šokant į viršų tikrai labai didelis krūvis kelio sanariui. Karatė pakanka ir pusinio pritūpimo, imtynėm reikėtų pilnos trajektorijos.
Atsispaudimuose galiotų tas pats, bet čia ne tiek svarbūs tie dalykai nes svoris (atitinkamai ir krūvis sanariams) mažesnis.
O labai leti ? Tarkim atsispaudimai, per 20-30 sek nusileisti ir per 20-30 sek pasikelti ?
-
O labai leti ? Tarkim atsispaudimai, per 20-30 sek nusileisti ir per 20-30 sek pasikelti ?
Sprogstama jėga nebevystoma. Ištvermei ir nervų tampymui nebent.
-
Tada jau man bent geriau atsispaudimai, kai pašokant suploji delnais po kiekvieno, atsispaudimai ant penkių pirštų, keturių ,trijų, ant vienos rankos... Jei jau nervų tampymui ir kankinimui... Ant išvirkščios delno pusės, riešo sausgyslėm tvirtint...
O tų lėtų, Deni, kiek jūs pridarot? Kur vis dėlto jų prasmė?
-
Sprogstama jėga nebevystoma. Ištvermei ir nervų tampymui nebent.
Būtent. Karatė reikalingiausia sprogstama jėga.
-
Kai sakiau leti, tai irgi turejau omeny, kad ne 20 sekundziu. Atsispaudimas is principo letas, nes su kuno svoriu dirbam juk. O kad tuos "letus" pratimus reikia atlikti kuo greiciau, tai cia manau faktas. Smugiui juk nereikia letu raumenu - net vaikas nuo tokio smugio pasitrauktu. Atsispaudimai, kaip pratimas, turi buti maksimaliai greiti, nebent naudojami apsilimui - tada galima letai ir sanarius jie papratina. Kitaip geriau imti sunkesne stanga ir spausti - daugiau naudos.
-
O tų lėtų, Deni, kiek jūs pridarot? Kur vis dėlto jų prasmė?
Aciu uz atsakimus :-D
Cia rasi atsakima i tavo klausima
http://www.fightclub.lt/forum/index.php/topic,1211.26150.html