Si, straipsniuka radau www. delfi.lt Manau, atitinka temos antraste
Kovos ringe - ne agresijos, bet pagarbos pamokos
Neseniai buvęs gajus mitas, kad kovinius menus renkasi agresyvūs paaugliai, pamažu nyksta. Į kvalifikuotų trenerių rankas patekę vaikai pirmiausia išmoksta pagarbos ir disciplinos, o ne "muštynių meno".
Dziudo treniruotes lankančio septynmečio Domanto mama Kristina prisipažino kovinį sportą vertinanti teigiamai. Pasak motinos, į dziudo treniruotes savo sūnų ji nuvedė tada, kai pastebėjo, jog taikaus būdo berniuką skriaudžia kiti vaikai. Tačiau, jos teigimu, ji norėjusi, kad sūnus ne išmoktų muštis, bet taptų drąsesnis, įgautų daugiau pasitikėjimo savo jėgomis.
Dvidešimties metų darbo patirtį turintis žinomo sporto klubo "Titanas" prezidentas Marius Misiūnas buvo kategoriškas: "Mūsų globon patekę jaunuoliai pirmiausia išmoksta gerbti vyresnius žmones - trenerius, tėvus, - ir savo draugus, o ne muštis".
Anot trenerio, dirbant su paaugliais dėmesys kreipiamas ne į gatvės muštynių, bet į rengiamų turnyrų rezultatus.
M.Misiūnas tikino, jog vaikai ir jaunuoliai pirmiausia išmoksta apsiginti, kontroliuoti save, o agresiją išlieja treniruodamiesi sporto salėje.
"Šiuolaikiniai vaikai labai žiaurūs, todėl norėjau, kad sūnus išmoktų apsiginti. Pastebėjau, kad pradėjęs lankyti treniruotes, jis ėmė labiau savimi pasitikėti, - pasakojo Domanto mama Kristina, - Esu už tas kovinio sporto rūšis, kurios moko ne tik muštis, bet ir mąstyti, moko disciplinos". Kristinos nuomone, tėvai turėtų leisti vaikui išbandyti jį dominančias kovinio sporto šakas.
Treneris M.Misiūnas sako įžvelgiantis tik keletą negatyvių su šiuo sportu susijusių dalykų. Anot jo, intensyviai treniruojantis - nuo 5 iki 10 kartų per savaitę - dažnai nebelieka laisvo laiko. Be to, treneris neslepia, kad treniruočių ir varžybų metu pasitaiko įvairiausių traumų, kaulų lūžių, patempimų.
Kauno medicinos universiteto klinikų traumatologas ortopedas Emilis Čekanauskas sakė, kad kauniečiai neretai pernelyg sutirština spalvas, kalbėdami apie kovinio sporto šakų žalą sveikatai. Anot jo, statistika liudija, jog daugiausia traumų patiria ne bušido, vadinamojo kovos menu ar tailando bokso kovotojai, bet krepšininkai, regbio žaidėjai, ledo ritulininkai ir futbolo aistruoliai.
Rytų kovos menų klubo vadovas Jordanas Poškaitis "15min" teigė, kad šotokan karatė ir bušido užgrūdina. "Treniruodamasis žmogus sutvirtėja ir tai vėliau jam padeda pasiekti išskirtinių rezultatų visose srityse. Pargriuvus negulėti, o atsistoti ir eiti toliau,"- samprotavo jis.
Anot J.Poškaičio, treniruotėse vaikai mokomi pasitikėti savo jėgomis, nesivelti į konfliktus.