Vienas iš svarbiausių principų yra plastiškas judėjimas ratu. Ratu judama tiek einant link priešininko (irimi),[...]
Sakai, irimi - tai judėjimas ratu
tai kam tada irimi ir tenkan - du atskiri principai?
Nors, pagalvojus globaliniais mastais, bet koks judėjimas yra apskritimo liestine - žemė tai apvali... 
Antras labai svarbus principas yra distancijos išlaikymas (idealiu atveju atstumas tarp tavęs ir priešininko turėtų būti apie 1,5-2 metrus [...] Penktas principas yra tiesioginis nesipriešinimas fizine jėga (jei tave traukia, taikai irimi principą, jei tave stumia, taikai tenkan,[...]
o kaip stumti ir traukti per tokią distanciją? Ilgarankių mokykla vienok...
O neteko girdėti tokių klasikinių atstumą apibrėžiančių terminų kaip maai (to maai, chika maai)? Apie jokius "metrus" ir jų fiksuotą išlaikymą ten nekalbama.
Dziudzicu yra grumtynės be ginklo prieš beginklį ar ginkluotą užpuoliką, aikido yra ir ginklų technikos, ne tik beginklės.
Ne. Tradiciniuose jujutsu stiliuose naudojamas visas ginklų arsenalas. kaip mokytis atimti kardą ar peilį (tachi dori, tanto dori), jei nežinai pagrindinių darbo su jais principų? Taip pat neretai mokomasi dirbti su "smulkiais" įrankiais - puslazde (hanbo), trumpa lazda (tambo), kovos vėduokle (tessen), yawara.
Pagrindinis skirtumas - jujutsu (tame tarpe ir aikijujutsu bei aikijutsu) yra kovos sistema, o aikido - kovos menas.
Irimi yra judėjimas
link priešininko, o Tenkan yra judėjimas
tolyn nuo jo.
Dėl distancijos. Taigi rašiau, kad
idealiu atveju. Tai reiškia, kad svarbiausia
iš viso išvengt fizinio susidūrimo puolimo metu. Na, jei to padaryt nepavyksta (

), tai tada pereini prie penkto principo.
Dėl ginklų naudojimo dziudziucu pratybų metu. Sutinku su gerb. Kensen, kad mokinantis atimti ginklą, reikia žinoti pagrindinius darbo su tais ginklais principus. Bet dziudziucu yra tik beginklio kovos su ginkluotu ar beginkliu užpuoliku ar keliais užpuolikais technikos. O tanto technikos vadinamos Tanto-dziucu, javaros technikos vadinamos Javara-dziucu, puslazdės (hanbo) technikos vadinamos Hanbo-dziucu ir t.t. ir pan. Todėl reiktų sakyti, kad per dziudziucu treniruotes mokomasi ne tik dziudziucu, bet ir ken-dziucu, tanto-dziucu, hanbo-dziucu, javara-dziucu ir t.t.
Aikido skiriasi nuo dziudziucu ne tiek technika, kiek taktika ir strategija bei orientacija į užpuolimo prevenciją. O aikido sudarančios technikos (visos jos yra iš senųjų budziucu mokyklų ištrauktos) būtinai turi savo analogų kuriose nors dziudziucu, kendziucu ar dar kurio nors budziucu mokyklose (ar stiliuose).