Kodel patys treniruojates ir rekomenduojat splita, ta prasme viena diena koki trica ir krutine, kita diena nugara ir bica ar pan. Cia taip treniruojasi kulturistai ir turbut nuo ju mada tokia atejo. Nes jeigu treniruojasi ant jegos tai geriau daryt viso kuno treniruote. Nu aisku keikvienas budas turi savo privalumu.
Splitas reikalingas tam, kad VISAS raumenų grupes būtų galima atidirbti kaip priklauso, kiekvienam pratimui kad būtų pilna jėgų, o jei viską sumalsi į vieną treniruotę, tai treniruotė užtruks ilgai ir po kelių sunkių pratimų toliau jau darbas bus nebe toks efektyvus, koks galėtų. Gi geriau padalint ir daryt trumpas treniruotes, bet į kiekvieną pratimą atiduot VISAS jėgas. Apskritai ilga treniruotė su svoriai yra blogas sumanymas, jėgos rezultatai kur kas lėčiau auga, nei trumpoje treniruotėje. Sakai iš kultūrizmo splitas atėjo? O jėgos trikovininkai (powerlifteriai)? Pasiklausinėk kaip jie dirba pradžiai
Aišku, bendrai stiprinant kūną nebūtina labai smulkinti treniruotės, pakanka 3-4 pratimų didžiosioms raumenų grupėms (kitos irgi įsijungia), kuriuos be jokios abejonės galima sukišti į vieną treniruotę, bet geresni rezultatai bus, jei ir mažos raumenų grupės gaus akcentuotą krūvį.
Nu ir dar man atrodo presa pries dirbant su svoriais nereiketu treniuot, kadangi jis dirba kaip stabilizatorius ir jeigu bus pervarges tai bus tik blogiau
Na, jei dirbti iki visiško atkalimo, tai aišku, bet tokiu atveju iš viso geriau ne svorių dienomis dirbti. Bet jei dar palieki jėgų, proto ribose dirbi, nemaišo.
Ir dar nemanau kad presa daryt yra gerai atsilenkimus po 50, ar kitus pratimus > 20 kartu, nes tada treniruojasi istverme, raumens savybes pasalinti pieno rugsti ir aprupinti ji deguonimi.
Neauga nei raumuo nei jega. Aisku priklasuo nuo tikslo
Kiekviena raumenų grupė yra vbis kitokia, skiriasi savo dydžiu, forma, struktūra, tad natūralu, kad turi savo darbo specifiką. Presas, blauzda, dilbiai, kaklas - tai raumenys, kurie reikalauja daugiau pakartojimų. Presas yra labai ištvermingas raumuo, dirbantis vos ne ištisai atliekant natūralius judesius. Jam treniruoti netinka tokia metodika, kaip pritūpimų ar mirtinos traukos. Presui reikia atlikti minimum 20-30 pakartojimų, nes jei darysi mažiau, rezultatas bus prastesnis, net jei didesnų svorį pasirinksi. Daugiau, aišku, prasideda kitoks darbas, tačiau nėra blogis. O dėl kitų raumenų grupių (krūtinė, nugara, rankos, kojos, pečiai), tai jo, kas čia tau taip sakė, kad reikia daryt? Pasakyk jam, kad netiesą šneka.