Šeštadienį Vilniuje, Vingio parke viešai pasirodė pora "Vilniaus kendo centro" atstovų.
Labai netgi džiugu, kad apie kendo sužino vis daugiau žmonių, tačiau pora esminių pastabų:
- Kendo nėra vietos saviveiklai. Jo reglamentas reikalauja dėvėti griežtai nustatytus atpažinimo ženklus (medžiagines etiketes ant priekinės šarvų klubų apsaugos dalies, jap. zekken), kurie leidžia atpažinti dalyvį ir jo atstovaujamą organizaciją. Dažniausia ant jų būna užrašyta: klubo pavadinimas/jo ženklas/ pavardė.
(Žr. pvz.: Jūs neturite teisės matyti nuorodas.
Registruotis arba Prisijungti )
- Valstybinius simbolius galima naudoti tik nacionalinės rinktinės nariams/oficialiems šalį atstovaujantiems asmenims. Šiuo atveju gerb. Amkoladzė turėtų pasirūpinti, kad tokių profanacijų būtų išvengta ateityje.
-Tarptautiniu mastu pripažinto reglamento nežinojimas (ar nenorėjimas jo žinoti) rodo tik kompetencijos trūkumą, nederamą organizacijai su įpareigojančiu "Vilniaus kendo centro" pavadinimu.
Tas pat liestų ir informaciją, kuri nėra istoriškai teisinga ir savo klaidingumu diskredituoja Lietuvos kendo prestižą.* * Šio pasirodymo nuotraukų komentaruose spaudoje buvo tokių esminių netikslumų:
- Kendo nėra
"senovės Japonijos fechtavimosi kardais menas". Kendo klasifikuojamas kaip klasikinis dabartinis varžybinis kovos menas (
Gendai Shiai-no Budo).
- Kendo nevartojami "samurajų kardai".
- Tekstas
"iki Antrojo pasaulinio karo fechtavimui buvo naudojami trumpi mediniai kardai. Po karo buvo įvesti ilgi, iš bambuko pagaminti kardai, vadinami šinajai, ir šarvai" yra iš esmės klaidingas. Kendo prototipas su šarvais (tuo metu vartotas pavadinimas
dogu) ir oda aptrauktais šinajais (
fukuro shinai) atskirose mokyklose buvo praktikuojamas jau nuo Edo epochos vidurio.
Pavyzdys: medžio raižinys iš XVIII a. pab. vadovėlio:
Jūs neturite teisės matyti nuorodas.
Registruotis arba
Prisijungti XIX a. galutinai susiformavus klasikinei šarvų ir shinai formai, kendo, tuomet dar vadinamas gekken ("taikomasis fechtavimas") plačiai paplito. Pavadinimas "kendo" buvo oficialiai patvirtintas XIX-XX a. sandūroje. Pokariu buvo modifikuotos tik kendo taisyklės.
Geros dienos visiems
