AutoriusTema: Girų (svarsčių) kilnojimo sportas  (Skaityti 31852 kartai)

0 narių ir 1 Svečias žiūri šią temą.

Atsijungęs Saxum

  • Administratorius
  • Kudan (9 dan)
  • *
  • Registracijos data: Bir 2004
  • Žinutės: 9378
  • Amžius: 50
  • Vieta: Vilnius
  • Šalis: lt
  • Karma: +172/-3
  • Lytis: Vyras

  • Aktyvumas per savaitę
    0%
    • fightclub.lt
  • Skype: zaksenas
Girų (svarsčių) kilnojimo sportas
« įjungtas: 2010 Bal 02, 14:50:15 pm »
Sukuriu temą diskusijoms apie girų (svarsčių) sportą. Tai treniruočių metodikos, pratimai, rezultatai, klausimai-atsakymai.

P.S. Kandidatai į "humoro" nominacijas švelniai siunčiami ant 3 raidžių :evil:

Taigi pradžiai įmetu 2010-2013 metų laikotarpio vyrų dvikovės normatyvus. Galit pasilyginti savo jėgas :-)
Dvikovė, tai stūmimo abiem rankom nenuleidus girų nuo pečių ir rovimo suma. Rovimo metu raunama abiem rankom paeiliui, rankas keičiant tik vieną kartą, nepadedant giros ant žemės (keičiama esant girai pečių lygyje), abiejų rankų suma dalijama pusiau.
« Paskutinis taisymas: 2010 Bal 03, 13:40:53 pm nuo Saxum »

Atsijungęs coffeedrinker

  • Nidan (2 dan)
  • *
  • Registracijos data: Rgs 2009
  • Žinutės: 1680
  • Amžius: 36
  • Vieta: Anapus kompiuterio
  • Šalis: lt
  • Karma: +51/-31
  • Lytis: Vyras
  • Heavens Troll

  • Aktyvumas per savaitę
    0%
    • Mano rastai
Re: Girų sportas
« Atsakyti #1 įjungtas: 2010 Bal 02, 17:48:34 pm »
senos geros giros  :D  mano "gimtasis sportas", nes mano tevas situ sportu visa gyvenima uzsiiminejo. beje pasiekimu irgi turi nemazu, oi nemazu, netgi labai dideliu. tik deja sitas sportas labai jau nepopuliarus ir.. prastai apmokamas (butu normaliai apmokamas, tai mano tevas is jo laisvai galejo gyvent). nu as pats esu tik megejas, buna pakilnoju tas giras per kokia svente, bet seip sitam sporte nespecializuojuosi. nors su technika problemu neturiu ir budamas hantelis visai padoriai isstumiu "dvuchpudovkes" (standartines 32kg giros rusu zargonas). nors tas tevo uzsilikusias giras dazniausiai kitiems pratimams naudoju.
:kava:
Jūs neturite teisės matyti nuorodas. Registruotis arba Prisijungti

"Kaip padaryti, kad smugis is kaires eitu kaip ish desines?"
"- treneruotis ir neuzdavinet durnu klausimu"

Atsijungęs MindeM

  • 3 kyu
  • *
  • Registracijos data: Lap 2007
  • Žinutės: 389
  • Amžius: 34
  • Karma: +5/-0
  • Lytis: Vyras

  • Aktyvumas per savaitę
    0%
Re: Girų sportas
« Atsakyti #2 įjungtas: 2010 Bal 02, 18:14:01 pm »
As turiu tik 16-ine,bet ja dazniausiai irgi naudoju ivairiems kitiems,ne dvikoves, pratimams :)

Atsijungęs Saxum

  • Administratorius
  • Kudan (9 dan)
  • *
  • Registracijos data: Bir 2004
  • Žinutės: 9378
  • Amžius: 50
  • Vieta: Vilnius
  • Šalis: lt
  • Karma: +172/-3
  • Lytis: Vyras

  • Aktyvumas per savaitę
    0%
    • fightclub.lt
  • Skype: zaksenas
Re: Girų sportas
« Atsakyti #3 įjungtas: 2010 Bal 02, 23:47:06 pm »
Kokie pasiekimai pas tėvą, kokie rezultatai?

Ir pats kokius rezultatus padarai? :-)

Jūs neturite teisės matyti nuorodas. Registruotis arba Prisijungti
senos geros giros  :D  mano "gimtasis sportas", nes mano tevas situ sportu visa gyvenima uzsiiminejo. beje pasiekimu irgi turi nemazu, oi nemazu, netgi labai dideliu. tik deja sitas sportas labai jau nepopuliarus ir.. prastai apmokamas (butu normaliai apmokamas, tai mano tevas is jo laisvai galejo gyvent). nu as pats esu tik megejas, buna pakilnoju tas giras per kokia svente, bet seip sitam sporte nespecializuojuosi. nors su technika problemu neturiu ir budamas hantelis visai padoriai isstumiu "dvuchpudovkes" (standartines 32kg giros rusu zargonas). nors tas tevo uzsilikusias giras dazniausiai kitiems pratimams naudoju.

Atsijungęs coffeedrinker

  • Nidan (2 dan)
  • *
  • Registracijos data: Rgs 2009
  • Žinutės: 1680
  • Amžius: 36
  • Vieta: Anapus kompiuterio
  • Šalis: lt
  • Karma: +51/-31
  • Lytis: Vyras
  • Heavens Troll

  • Aktyvumas per savaitę
    0%
    • Mano rastai
Re: Girų sportas
« Atsakyti #4 įjungtas: 2010 Bal 03, 02:18:33 am »
nu mano rezultatai tai neipatingi. tokiose vietinese varzybelese tai 24kg kartais tenka pakilnot, bet ten ne dvikove paprastai buna, o vienas veiksmas, paprastai stumimas ir tik viena ranka (viena karta pakeiciant ranka), tai tokia gira ~50 isstumiu (su tokiu rezultatu savo kaimamiesty pirmas buvau  :D) bet per treneruotes tokiu svoriu spaudima darau (tik aisku maziau kartu), nes jegai geriau spaudimas. o jeigu normaliai su dviem 32kg girom spaust tai mano svorio zmogui sunku  :D  po 5-6 vos isstumiu, bet specialiai ant to nesu treneravesis. beje mano tevas turi ir nestandartinio svorio giru - po 40kg. viena tokia isstumiu, dvieju niekaip  :-( bet cia jau virs mano svorio  :D paziurejus i ta lentele, tai iki sporto meistru man kaip iki menulio, bet kur su 24kg gira, tai iseina, kad iki 3 atskyrio man nepertoliausiai. bet kazkaip ten neaisku su tom 24 kg, negi 75kg kategorijoj 3ciam atskyriui tik 51 (per abu veiksmus) uztenka  :nezino: o va su 32 jau butu sunkoka, reiktu pasitreneruoti nemazai.

o pas teva rezultatai, tai seip nenoriu perdaug prisisneket, ato prisisnekejus kartais tenka diplomus (irodymus) rodyti  :D, bet mano tevas tai profesionalei sitam sporte vare. tiesa seniau, dabar jau ne tas amzius. tada dvikovei apie 200 keldavo, dalyvaves pasaulio ciampionatuose Rusijoj (ar tai Ukrainoj. :nezino: Zaporozhijos mieste kazkur) ir kelis is ju yra laimejes (1999 ir 2000m jei neklystu), o jo pasiektas Lietuvos rekordas dar iki dabar atrodo nesumustas (bet tiksliai nezinau, internete mazai info apie tai). nu aisku dabar labai aukstu rezultatu neparodytu. net nezinau kiek dabar iskeltu, nes metuose ir trauma gana rimta turejes.
« Paskutinis taisymas: 2010 Bal 03, 02:48:13 am nuo coffeedrinker »
:kava:
Jūs neturite teisės matyti nuorodas. Registruotis arba Prisijungti

"Kaip padaryti, kad smugis is kaires eitu kaip ish desines?"
"- treneruotis ir neuzdavinet durnu klausimu"

Portalo FightClub.lt diskusijų forumas

Re: Girų sportas
« Atsakyti #4 įjungtas: 2010 Bal 03, 02:18:33 am »

Atsijungęs Dainiux

  • Globalus Moderatorius
  • Godan (5 dan)
  • *
  • Registracijos data: Rgs 2011
  • Žinutės: 3481
  • Amžius: 50
  • Vieta: Panevėžys
  • Šalis: lt
  • Karma: +47/-3
  • Lytis: Vyras

  • Aktyvumas per savaitę
    0%
  • Skype: simaitis.dainius1
Re: Girų sportas
« Atsakyti #5 įjungtas: 2010 Bal 03, 10:39:56 am »
Gyvena Panevėžio rajone toks p. Vilniškis...Žmogaus nėra, bet....Stiprus su tom girom. Žiūriu kartais į jį ir nesitiki, kad pats sverdamas gal 60+ kg. dirba su dviem 32kg. girom...Rekordininkas Jis ir t.t. jei rasiu info kokios įmesiu...Vertas dėmesio žmogus toje sferoje.  :respect:
Per Lietuvos tūkstantmečio šventę Skaistakalnio parke 1000k. rovė . Pasitikslinsiu tik kokią, bet tikrai ne 16kg...
Na va, šiek tiek iš spaudos apie jį...

Europos ir pasaulio svarsčių kilnojimo pirmenybėse panevėžietis G.Vilniškis iškovojo aukso medalį



G.Vilniškis dvidešimt keturių kilogramų svarstį išstūmė 116 ir išrovė 202 kartus.   Pasaulio svarsčių kilnojimo pirmenybėse Rusijoje meistrų klasėje aukščiausią apdovanojimą nuskynė lietuvis.   Panevėžio rajono savivaldybės tarybos narys, daugkartinis Lietuvos ir Baltijos šalių čempionas, Lietuvos svarsčių kilnojimo federacijos prezidentas Gintaras Vilniškis 40 – 44 metų amžiaus meistrų grupėje surinko daugiausiai taškų ir tapo pasaulio čempionu. Panevėžietis dvidešimt keturių kilogramų svarstį išstūmė 116 ir išrovė 202 kartus.


ir dar, būtent apie tą 1000kartų. Kiek žinau, iškėlė...

 

Prieš A. Mamontovo išskirtinį koncertą Panevėžyje, Skaistakalnio parke Pasaulio senjorų svarsčių kilnojimo čempionatų nugalėtojas Gintaras Vilniškis žada iškelti svarstį lygiai 1000 kartų. Daugkartinis Lietuvos čempionas ir rekordininkas, Lietuvos tūkstantmečio proga tikina stumsiantis 32 kg svarstį be poilsio tik keisdamas rankas.

„Lietuvoje to dar niekas nėra padaręs, tačiau aš jaučiu, jog tai įmanoma“, - intriguoja Lietuvos svarsčių kilnojimo federacijos prezidentas Gintaras Vilniškis, ketinantis pagerinti pasaulio svarsčio stūmimo rekordą (pasaulio rekordas - 740 kartų per valandą).



 


« Paskutinis taisymas: 2010 Bal 03, 11:12:50 am nuo dainiux »
MMA / karate / wudang coach
 Panevėžys, Lietuva   
+37064716767
Jūs neturite teisės matyti nuorodas. Registruotis arba Prisijungti

Atsijungęs Saxum

  • Administratorius
  • Kudan (9 dan)
  • *
  • Registracijos data: Bir 2004
  • Žinutės: 9378
  • Amžius: 50
  • Vieta: Vilnius
  • Šalis: lt
  • Karma: +172/-3
  • Lytis: Vyras

  • Aktyvumas per savaitę
    0%
    • fightclub.lt
  • Skype: zaksenas
Re: Girų sportas
« Atsakyti #6 įjungtas: 2010 Bal 03, 13:35:59 pm »
Mdaaa.... Einu biškį pasitreniruosiu į salę....  :espanderis:

Atsijungęs Saxum

  • Administratorius
  • Kudan (9 dan)
  • *
  • Registracijos data: Bir 2004
  • Žinutės: 9378
  • Amžius: 50
  • Vieta: Vilnius
  • Šalis: lt
  • Karma: +172/-3
  • Lytis: Vyras

  • Aktyvumas per savaitę
    0%
    • fightclub.lt
  • Skype: zaksenas
Re: Girų sportas
« Atsakyti #7 įjungtas: 2010 Bal 03, 13:37:02 pm »
Svarsčių kilnojimo federacija – Jūs neturite teisės matyti nuorodas. Registruotis arba Prisijungti

Atsijungęs Saxum

  • Administratorius
  • Kudan (9 dan)
  • *
  • Registracijos data: Bir 2004
  • Žinutės: 9378
  • Amžius: 50
  • Vieta: Vilnius
  • Šalis: lt
  • Karma: +172/-3
  • Lytis: Vyras

  • Aktyvumas per savaitę
    0%
    • fightclub.lt
  • Skype: zaksenas
Re: Girų (svarsčių) kilnojimo sportas
« Atsakyti #8 įjungtas: 2010 Bal 03, 13:42:24 pm »
Pasirodo, šiais laikais Lietuvoje (gal ir Rusijoje, reik pasidomėt) rovimas kitaip skaičiuojamas. Abiem rankom išraunama ir rankų suma dalijama pusiau. Anksčiau silpnesnės rankos rezultatą imdavo. Naudinga, pas ką neproporcingai rankų jėga išvystytą, kai kurie viena ranka kur kas daugiau gali iškelt. Manyčiau labai logiška.

Atsijungęs Saxum

  • Administratorius
  • Kudan (9 dan)
  • *
  • Registracijos data: Bir 2004
  • Žinutės: 9378
  • Amžius: 50
  • Vieta: Vilnius
  • Šalis: lt
  • Karma: +172/-3
  • Lytis: Vyras

  • Aktyvumas per savaitę
    0%
    • fightclub.lt
  • Skype: zaksenas
Re: Girų (svarsčių) kilnojimo sportas
« Atsakyti #9 įjungtas: 2010 Bal 03, 13:49:02 pm »
Šių metų oficialių varžybų Lietuvoje kalendorius.

Portalo FightClub.lt diskusijų forumas

Re: Girų (svarsčių) kilnojimo sportas
« Atsakyti #9 įjungtas: 2010 Bal 03, 13:49:02 pm »

Atsijungęs Bushi

  • 3 kyu
  • *
  • Registracijos data: Bal 2008
  • Žinutės: 468
  • Amžius: 33
  • Šalis: 00
  • Karma: +17/-1
  • Lytis: Vyras
  • Bushi

  • Aktyvumas per savaitę
    0%
    • www.fightclub.lt
  • Skype: a.strockis
Re: Girų sportas
« Atsakyti #10 įjungtas: 2010 Bal 03, 15:55:38 pm »
Jūs neturite teisės matyti nuorodas. Registruotis arba Prisijungti
ir dar, būtent apie tą 1000kartų. Kiek žinau, iškėlė...
[/i]

Iskele iskele.. Buvau tuo metu skaistakalnio parke, tad patvirtinu Dainiux zodzius  :teisejas: Jei gerai pamenu pabaigoje jis, net atsisake 5min pertraukos, kuri yra leidziama pagal taisykles. Is viso, zmogus apie valanda su trupuciu "mucijosi" , bet savo pasieke  :respect: Esu ji mates ir anksciau dalyvaujant ivairiuose renginiuose ir varzybose. Berods per 500-aji miesto gimtadieni vel tai kazkoki rekorda buvo sumuses.. Sis zmogus tikrai vertas didziules pagarbos. O svarbiausia, kad Gintaras, i tai ka daro ideda visa savo sirdi. Atsidaves! :respect: :clap: :handshake:
« Paskutinis taisymas: 2010 Bal 03, 15:59:41 pm nuo Bushi »
.

Atsijungęs Saxum

  • Administratorius
  • Kudan (9 dan)
  • *
  • Registracijos data: Bir 2004
  • Žinutės: 9378
  • Amžius: 50
  • Vieta: Vilnius
  • Šalis: lt
  • Karma: +172/-3
  • Lytis: Vyras

  • Aktyvumas per savaitę
    0%
    • fightclub.lt
  • Skype: zaksenas
Re: Girų (svarsčių) kilnojimo sportas
« Atsakyti #11 įjungtas: 2010 Bal 03, 16:16:23 pm »
Reikia nežmoniškos ištvermės tokiems darbams. "Dichalkė" gera turi būti.

Atsijungęs Raimis

  • Administratorius
  • Hachidan (8 dan)
  • *
  • Registracijos data: Lap 2009
  • Žinutės: 5235
  • Amžius: 50
  • Vieta: Kaunas
  • Šalis: 00
  • Karma: +74/-5
  • Lytis: Vyras

  • Aktyvumas per savaitę
    0%
    • kovos klubas
Re: Girų (svarsčių) kilnojimo sportas
« Atsakyti #12 įjungtas: 2010 Bal 03, 16:23:44 pm »
Ar čia ne tas vyrukas, kur dirbo apsauginiu bare "Pas Juozapą"?
Jei jis, tai nepasakysi, kad labai jau sportiškos išvaizdos
Nusmuko kaula :)

Atsijungęs coffeedrinker

  • Nidan (2 dan)
  • *
  • Registracijos data: Rgs 2009
  • Žinutės: 1680
  • Amžius: 36
  • Vieta: Anapus kompiuterio
  • Šalis: lt
  • Karma: +51/-31
  • Lytis: Vyras
  • Heavens Troll

  • Aktyvumas per savaitę
    0%
    • Mano rastai
Re: Girų (svarsčių) kilnojimo sportas
« Atsakyti #13 įjungtas: 2010 Bal 03, 16:50:54 pm »
G. Vilniskis labai galingas sitam sporte. jis pats tik 65 svere (o gi dvieju giru svoris - 64kg). rekordininkas, daugkartinis Lietuvos cempionas ir pasaulio cempionu yra tapes.  :respect:

tiesa jis ne vienintelis rekordininkas pas mus. dar turim Petra Savicka. greiciausiai siuo sportu nesidomintys nezinos kas jis toks, tai va jo pasiekimai: "Petras Savickis pasiekė pasaulio rekorda iškėlęs 16 kg girą 1732 kartus per 1val. ir 9 kartais viršijo buvusi rekordą, kuris priklausė rusui Aleksėjui Vorotincevui"
 Jūs neturite teisės matyti nuorodas. Registruotis arba Prisijungti  ;-)
vienintelis lietuvoje esantis svarsciu kilnojimo (giru sporto) tarptautines klases sporto meistras Vaitiekus Dobrovolskas 16kg gira viena ranka (pakaitomis kaire ir desine ranka), neribojant laiko, išstume 7000 kartu. tai buvo svarscio kelimo netradiciniu budu rekordas (datos neradau, bet tai buvo apie 1995-6m.), kuris iki tol priklause kitam lietuviui E. Jundai (deja jo rezultato irgi neradau).
Citata
Vaitiekus Dobrovolskas (svorio kategorija iki 80kg) 1999m pasaulio svarsciu kilnojimo cempionate Zaporozeje (Ukrainoj), rungtyniaudamas 24kg svarstininku grupeje, taip pat pasieke fenomenaliu rezultatu. pradzioje 24kg svarsti rovimo veiksmu pakaitomis viena ir kita ranka per 10 min. iskele 123 kartus ir pasieke pasaulio rekorda. ankstesnis rekordas - 115 kartu - taip pat priklause jam. Veliau sis sportininkas per 10 min. du 24kg svarscius isstume 174 kartus ir pasieke pasaulio rekorda. dvikoveje, iskeles 297 kartus, V. Dobrovolskas vel pasieke pasaulio rekorda 

citata is knygos "Svarsciu kilnojimo treneruociu metodika"

dar tarp Lietuviu svarstininku yra Edvardas Brazauskas
Citata
Edvardas Brazauskas 1998 m. kovo 1 d. Vilniuje keldamas 16 kg svorio svarsti rovimo veiksmu viena ir kita ranka pakaitomis per 5 valandas ir 8 minutes svarsti iškėlė 5520 kartų ir tapo pasaulio čempionu ir rekordininku, o tais pačiais metais birželio 19 dieną Lipecke (Rusijoje) šis galiūnas vėl šturmavo Pasaulio rekordą – to paties svorio svarstį (16 kg) raudamas vos vieną valandą kaire ir dešine ranka pakaitomis iškėlė 1655 kartus.
irgi citata is knygos "Svarsciu kilnojimo treneruociu metodika"
kaip matom pasizymejusiu lietuviu sitam sporte turim. cia todel, kad daugelis dar sovietu armijoj uzsikrete situ sportu, kuris ten buvo labai praktikuojamas.
:kava:
Jūs neturite teisės matyti nuorodas. Registruotis arba Prisijungti

"Kaip padaryti, kad smugis is kaires eitu kaip ish desines?"
"- treneruotis ir neuzdavinet durnu klausimu"

Atsijungęs coffeedrinker

  • Nidan (2 dan)
  • *
  • Registracijos data: Rgs 2009
  • Žinutės: 1680
  • Amžius: 36
  • Vieta: Anapus kompiuterio
  • Šalis: lt
  • Karma: +51/-31
  • Lytis: Vyras
  • Heavens Troll

  • Aktyvumas per savaitę
    0%
    • Mano rastai
Re: Girų (svarsčių) kilnojimo sportas
« Atsakyti #14 įjungtas: 2010 Bal 03, 16:54:00 pm »
Jūs neturite teisės matyti nuorodas. Registruotis arba Prisijungti
Ar čia ne tas vyrukas, kur dirbo apsauginiu bare "Pas Juozapą"?
Jei jis, tai nepasakysi, kad labai jau sportiškos išvaizdos
ne, ne tas, cia jus apie Petra Savicka  ;-)
:kava:
Jūs neturite teisės matyti nuorodas. Registruotis arba Prisijungti

"Kaip padaryti, kad smugis is kaires eitu kaip ish desines?"
"- treneruotis ir neuzdavinet durnu klausimu"

Portalo FightClub.lt diskusijų forumas

Re: Girų (svarsčių) kilnojimo sportas
« Atsakyti #14 įjungtas: 2010 Bal 03, 16:54:00 pm »