Turi buti harmonija

Mano pateiktuose video pateikiamos konkrecios kombinacijos, iliustruojancios tam tikru formos veiksmu panaudojima. Kodel jos turetu buti plastiskos? Puolant reikia sukelti priesininkui soka

Aisku, rankos nera sustingusios, jos yra tarsi spyruokles su nuolatine itampa. Jeigu kliutis, trukdanti joms pasiekti taikini dingsta (pvz, pazengus i sona, pasisukus, arba panaikinus gynyba kita ranka) jos sauna i prieki.
Plastiskumas
Daznai WT/Wing Chun atstovai pamirsta apie savo taikini ir zaidzia su rankomis. Taip pat zaidzia labai plastiskai ir rodo atidirbta technika. Problema ta, kad jie pamirsta wing chun principus

Pamirse principus ir noredami islikti plastiki, jie pradeda "sukciauti". Pvz bong sau (pasvirusi ranka, kaip sparnas) pagal wing chun principus negali lusti ar sulinkti daugiau nei leistinas kampas, taciau jis buna "sulenkiamas". Meistrai tiesiog atlieka ta bloga technika daug greiciau uz mokinius, todel mokiniam atrodo, kad ji veikia. Taciau viso labo reikia prisiminti tuos principus, ir jeigu jau bong sau spaudziamas link luzimo, reikia zengti i sona, taip, kad spaudzianti bong sau priesininko ranka praslystu, priesininkas liktu centrineje tavo linijoje, o susikaupusi "spyruokelleje" energija issautu priesininkui i gerkle smugio pavidalu.
WT/Wing Chun yra naudojamas principas "Jeigu kelias laisvas, eik/smugiuok, spirk". Jeigu priesininkas ginasi, bet priesininko gynyba silpnesne (techniska netaisyklinga, netinkama, per silpna strukuriskai) -nuimk/nusluok ja ir smugiuok. Jeigu priesininko gynyba stipri (techniska, stipri struktura) - keisk atakos krypti, t.y zenk i sona, taip, kad apeitum sia gynyba.
Si principa gerai iliustruoja technika su ilga lazda.
Jūs neturite teisės matyti nuorodas.
Registruotis arba
PrisijungtiSifu Dragos akcentuoja ne tik jegos nuvedima (kaip kitose wing chun/ WT pakriapose), bet ir jegos panaudojima. Kam ir kaip galima panaudoti priesininko jega? Priesininko jega galima panaudoti, pvz, teisingam isejimui is atakos linijos. Priesininkas tave puola, tu pasitinki priesininka bloku. Bloko struktura yra ne minksta (lustanti), bet kieta. Kietos strukturos deka priesininko jegos impulsas panaudojamas:
a) Posukio, zingsnio i sona krypties radimui. Kryptis yra ta, i kuria pazengus, priesininko jega bus minimizuota, taciau priesininkas liks tavo centrineje linijoje (t.y taikiklyje, pasiekiamas abieju ranku vienodu atstumu). Taciau, tavo kunas neturi likti priesininko centrineje linijoje.
b) Paciam posukiui ar zingsniui atlikti. Daugelis WT zmoniu arba prisimena kombinacija arba bando atspeti krypti i kuria reikes pasisukti. Spelioti ir atsiminti nieko nereikia. Kunas pats parodo krypti. Priesininkas geranoriskai suteikia ir energija tam posukiui/zingsniui atlikti.
Priesininko jegos impulsas gali buti panaudotas ir kitais tikslais:
a) Suteikiant papildoma jega palei priesininko judejimo vektoriu isvesti is pusiausvyros ir pastatyti i bloga padeti ir t.t
b) suteikiant papildoma jega palei priesininko judejimo vektoriu ir tokiu budu stabilizuoti savo pusiausvyra (jeigu reikia), nepamirstant isnesti korpuso is atakos linijos, pasinaudoti priesinku (ypac tinka stambesni zmones), kaip atsvara ir pradeti judeti i priesinga puse negu priesininkas. Tokiu budu smugiui panaudojama priesininko ir tavo jega.
ir t.t...
Tai ka parasiau yra centrines linijos, priesininko jegos panaudojimo ir nuvedimo, bei laisvo kelio principai.