Smūgis iš dubens stovėsenoje neveikia ir tada, kai pvz. stovi šonu į priešininką, dėl netinkamo kampo. Tai ką, kursim atskirą bazę?... Pats pasakei - skirkim principus nuo judesių
O atskiri minėto smūgio elementai parteryje kartojasi nuolat
Kas liečia dubens, bet kuris imtynininkas tau pasakys, kad meistriškumas priklauso nuo to, kaip gerai valdai klubus. Visai kaip stovėsenoje, a?..
Truputi pasigendu adekvatumo, prie ko cia kitas kampas ir pan ? Yra geras posakis, isimtis tik patvirtina taisykle. As ir nesakiau, kad konkretus principas veikia visose imanomose padetyse, tam kad ji pritaikyt yra spec stovesenos. Zinai rementis tokia seka ir neradus prie ko prisikabint galima teigti, kad tam tikri smuginiai principai neveikia stovint ant ranku, na tai taipogi tam tikra stovesena.
Stovint "principai" neveikia tik kai kuriose pozicijose, o daugumoje veikia, o gulint atvirksciai, neveikia daugumoje poziciju. Negalima lygint tokiu dalyku ir jais kazka argumentuot, nes tai tiesiog neadekvatus sulyginimas.
toliau del dubens judesiu as nesakau, kad imtynese jie nereikalingi, sakau tik tai, kad skirias pats panaudojimas arba kuno dinamika.
paaiskinsiu termina, nes tie tarptautiniai terminai daznai buna skirtingu zmoniu skirtingai interperetuojami.
Dinamika- 1. fiz. mechanikos šaka, tirianti kūnų judėjimo dėsnius priklausomai nuo tuos kūnus veikiančių jėgų.
2. kokio nors reiškinio kitimas, raida, ko nors eiga: Darbo našumo d. Kalbos normų d.
(cia is tarptautiniu zodziu zdyno paemiau, kad paskui nebuciau apkaltintas neteisingu terminu aiskinimu)
Kalbam apie antra varijanta reiskinio kitima, raida, arba eiga.
Taigi kai sakau, kuno dinamika neturiu omenyje tik dubens judesio, nes sis terminas nusako viso kuno judesiu visuma, kuri parteryje ir stovesenoj skirias.
Aisku turiu pastebet, kad skirtingu smuginiu stiliu tu paciu smugiu dinamika truputi skirias, bet sie skitumai nera tokie dideli ar esminiai.
Dar karteli pasikartosiu bei parodysiu esminius skirtumus smugio stovesenoj ir partery.
Smugis ranka stovesenoj(dinamika) duens judesys, impulsas kyla link peciu linijos, bei isaunama ranka, tuo paciu metu perstatoma arba pasukama galine koja, kad butu geras kontaktas su zeme (atsispyrimas) ir islaikoma pusiausvyra.
Smugis ranka partery virsutinej padety dazniausiai smugis prasideda nuo peciu linijos jei duodamas impulsas is dubens tai minimalus( dabar nekalbu apie virsutine padety kai dominuojantis priesininkas stovi pasilenkes, turiu omeny sedima padety ant varzovo) visa jega imam is peciu bei virsutines kuno dalies svorio leidziant ji zemyn.
Tokia dinamika bei judesiu seka radikaliai skiriasi nuo sekos stovesenoje.
Beto as manau, kad klasikiniam imtyniu modely apie smugius partery isvis neturetu but kalbama, nes pats imtyniu principas nera smugiavimas, na bet jei jau prakalbom...
dar kelis skirtumai:
skirias stiliu kontroles budai.
Smuginis stilius siekia padaryt kuo daugiau zalos priesininkui trumpais kontaktais (smugiais), kontrole vyksta islaikant smugine distancija, neprisileidziant priesininko per arti bei neleidziant pabegt per toli.
imtynes tikslas suartet ir "uzdominuot" priesininka, atlikt metima uzimt dominuojancia pozicija, laikytis kuo arciau priesininko, ir priklausomai nuo stiliaus atlikt uzbaigimo veiksma( paguldyt ant menciu, atlikt skausminga veiksma, arba smaugima).
esminiai skirtumai arba kodel imtynes ir smuginis stilius negali turet vienos bazes:
pagrindinis argumentas i kuri noreciau atkreipti demesi yra tas, kad tiek imtyniu stiliai tiek smuginiai yra isbaigti. Ir savo salycio taskuose, dazna karta jei ne visada siulo skirtingus kovos varijantus, bei technikas. Pvz: klince smuginis stilius duoda savo iseiti, kaip smugiai alkunemis, keliais, ar nuejimas su smugiu, tuo tarpu imtynes siulo priesinga kovos strategija ir technika, ty maksimaliai priartet susikibt, atlikt metima ir pervest kova i parteri.
Kovos vedimo stovesenoj strategija bei stovesenos, is esmes skirias imtynese bei smuginiam stiliui. Jei smugiuotojas laikys distancija imtynininkas elgsis atvirksciai, bei klasikines imtynininku stovesenos yra atviros, o smugiuotoju uzdaros.
Isvada:
Galima daryt hibridini stiliu, bet tokiu atveju tenka paneigt ir isimt is uzbaigtu sistemu dali ju siulomo techninio arsenalo, taip susiaurinant kovotojo kovine "pasauleziura" bei jo technini arsenala, ir kas garantuos, kad konkrecioj situacijoj yra geresnis vienos sistemos siulomas sprendimas uz kitos, o juk dazniausiai mokoma vieno igoruojant arba atsainiai paziurint i kita.
Mano manymu kovotojas turi turet pasirinkima pritaikyt vienos ar kitos sistemos siuloma sprendima konkrecioj situacijoj, bet kaip tai padaryt jei esi ismokytas, ar atidirbes tik viena varijanta. (kas dazniausiai ir buna).
Kai kalbam apie ringa nematom didelio skirtumo, bet jei visas gyvenimas apsiribotu tik ringu nemanau, kad isvis kiltu tokios diskusijos, tokiu atveju mano argumentai per silpni ir as sutikciau su savo aponentu

taciau , kadangi taip nera negaliu sutikt, duosiu dar viena pavizdi, kad butu aiskiau:
musu herojus tarkim Vasia, yra puikus universalaus stiliasu "x" kovotojas, moka neblogai smugiuot, bei imtyniauja pakenciamai. Eina jis sau parkeliu ir prie jo prisikabina 3 pacukai, praso cigaretes, 2 litu ir tt. Na zinoma, kadangi jis nemazai uzsiimineja stiliumi "x" jis nesiruosia taip lengvai prarast savo pinigeliu... na tai ir prasideda linksmybes, kadangi is pakenciamai smugiuoja tai duoda vienam antram i nosi

, kol tie atsipeikeja trecias uzsikabina uz jo megztinio ir nei is sio nei is to musu super universalus kovotojas padaro lepsusa, atlieka metima, su perejimu i parteri, tik va problema, tuo metu pribega kiti 2 pacukai ir pavaisina ji batu vakariene... na zodziu linksmybes baigiasi.
Tuo tarpu Petras uzsiiminejo tailando boksu, ir kiek koves pries Vasia ringe visa laika pralaimedavo, nes tasai pervesdavo kova i partery. Pakliuves i tokia pacia situacija Petras vietoj perejimo i partery panaudojo kelis smugius alkunemis ir uzbaige smugiu keliu, taip priesininka nusiusdamas i nakdauna. Deja Vasia niekada neatidirbinejo tokiu smugiu klinco situacijoj, nes ringe daug logiskiau, pervesti kova i partery...
Dar karta akcentuoju viena paprasta dalyka, kiekvienas stilius turi savo isbaigta technini arsenala slifuota simtus metu, todel manau butu mazu maziausia isdidu manyt, kad galima tiesiog pasiimt kazka iz vieno stiliaus is kito ir kurt nauja universalu stiliu, nes tam daryt mazu maziausiai reikia butu tu stiliu is kuriu nori kazka pasiimt kurdamas nauja stiliu meistru.
Dar vienas ne maziau svarbus dalykas, daugiau psichologinis niuansas yra tai, kad zmogus dazniausiai is kovos meno pasiima ar ismoksta tuos dalyksu kurie jam idomesni, taigi jei nera aiskios mokymo sistemos, o mokoma visko po truputi, daznaiausiai mokinys neisisavina elementarios bazes.
Net smugiuotojai dazna karta tarkim Kik boksininkai, neturi geros smugiu rankomis bazes, nes mokoma vienu metu ir smugiai rankomis ir kojomis, kadangi zmogui idomiau smugiuot kojomis tai jis apleidzia rankas, paskui tokie sportininkai eina pas bokso trenerius, kad kazkiek kompensuotu spragas savo technikoj.
Taigi manau jei taip atsitinka mokinantis tik smugini stiliu, ta pati tendencijaislieka ir mokinantis universalu stiliu, zmogu nesikeicia, todel mano manymu mokint visko po truputi yra neteisinga, bei pranasiau yra pradzioj zmogui tapt vieno dalyko meistru, tada gilintis i kita.
Lyrika:
Pamenu, kai atejau i bokso treneruote pirma kart, mane treneris pastate pries veidrodi ir prieverte menesi laiko slifuot elementaria smuginia judesiu technika, kaip jis sake "eto kurs maladova baitsa", iki tol niekada nemaniau, kad bokse gali but kata, bet po menesio judesiu slifavimo buvo labai linksma viska isbandyt sparinge