Fuczian Baltosios Gervės Kung Fu – tai vienas seniausių ir žymiausių Kinų kovos menų. Ši sistema padarė didelę įtaką Okinavos Karate Do vystymuisi. Jos pagrindą sudaro 8 principai: prarijimas, išspjovimas, iškilimas, grimzdimas, šokimas, pakėlimas, išsiveržimas, atšokimas. Jie pasireiškia kaip vidinė arba išorinė jėga, kuri išvystoma stovėsenos, kūno judesių, atsipalaidavimo, kvėpavimo ir mentalinio susikaupimo harmonizavimo pagalba.
Istorija
Senovinę Fuczian Baltosios Gervės Kung Fu sistemą sukūrė moteris vardu Fang Či-Niang iš Fuczian provincijos Kinijoje. Legendoje sakoma, kad vieną dieną, kai Fang plovė drabužius ant upės kranto, aplink ją smalsiai ėmė sukinėtis baltoji gervė. Fang pabandė nubaidyti ją lazda, tačiau didelei jos nuostabai, gervė nepasitraukė ir be didelių pastangų nukreipė visus lazdos kirčius. Sekančią dieną gervė vėl pasirodė ir pasikartojo ta pati scena. Fang tėvas Wei-Shi buvo Šaolino Kung Fu meistras, kuris, slapstydamasis nuo Manču valdžios persekiojimo, pabėgo į Fučžou. Jis mokė Fang kovos menų nuo pat vaikystės. Fang suprato gervės kovinių judesių reikšmingumą ir ėmė naudoti juos savo treniruočių sistemoje. Ji pastebėjo, kad, atakuojama baltoji gervė instinktyviai išvengdavo prieš ją nukreiptos atakos ir tuomet, kontratakuodama smogdavo savo priešininkui. Ilgą laiką analizuodama ir treniruodamasi, Fang pagaliau perprato baltosios gervės gynybinius judesius. Jų pagrindas buvo “kietumo ir minkštumo principas”, pasidavimas jėgai. Ji suprato, kad jėgą reikia atremti lankstumu ir atvirkščiai; kad visi kūno judesiai, įskaitant ir išsisukimo manevrus, turi būti valdomi teisingu kvėpavimu. Baltosios Gervės strategija panaši gluosnio šaką, pučiamą stipraus vėjo. Ji pasiduoda vėjo jėgai, bet kai vėjas nurimsta, šaka savaimingai atšoka atgal į savo pradinę vietą. Fuczian Baltoji Gervė yra ne tik efektyvi kovos sistema; ji, treniruodama stovėseną, atsipalaidavimą, kvėpavimą ir proto-kūno vienybę, stiprina sveikatą.
Bėgant laikui išsivystė keturi pagrindiniai Baltosios Gervės stiliai: Klykianti Gervė, Skrendanti Gervė, Valganti Gervė ir Mieganti Gervė. Visi kartu jie sudaro Fuczian Baltosios Gervės Sistemą.
Žymiausi meistrai
Xie Zhong Xiang
Žymiausias Baltosios Gervės meistras XX amžiuje, tapęs Klykiančios Gervės pirmosios kartos meistru. Tarp jo mokinių – Huang Sheng Shyan (Wee Kee Jin mokytojas) ir Kanryo Higašiona, Godžiu Ryu Karate Do įkūrėjo Čiodžun Mijagi mokytojas.
Huang Sheng Shyan
Jis mokėsi Baltosios Gervės tiesiogiai pas Xie Zhong Xiang nuo 14 m. Po keleto metų Xie Zhong Xiang išsiuntė jį 2 metus mokytis ir gyventi pas savo vyriausią mokinį Ch’en Shi Ting.
Vėliau jis mokėsi pas kitą žymų Baltosios Gervės meistrą P’an Ch’un-Nien, kuris jį taip pat išmokė augalų medicinos ir pažadino Huang susidomėjimą kitais Kinų Kovos Menais.
Persikėlęs į Šanchajų, jis pirmą kartą pradėjo mokyti Baltosios Gervės. 1934 m. P’an Ch’un-Nien kvietimu jis grįžo į gimtąjį kaimą dalyvauti apygardos turnyre. Huang Sheng Shyan ne tik įtikinamai laimėjo turnyrą, bet ir pateko į provincijų finalą. Čia jis užėmė antrą vietą, nusileidęs tik Chang Jih-Chang’ui, su kuriuo parengtinėse varžybose kovojo lygiomis, nors vėliau Huang jį buvo pasiuntęs į nokdauną.
Dėl jauno amžiaus ir sėkmės Fuczian provincijoje Huang praminė “Jaunuoju Didvyriu”. Vėliau jis suvaidino aktyvų vaidmenį kare su Japonija. Savo pripažintų kovinių sugebėjimų dėka jis greitai užsitarnavo pulkininko laipsnį.
Po Komunistinio perversmo Kinijoje, Meistras Huang emigravo į Taivanį. Čia jis susitiko žymų Taičičiuan meistrą Chen Man-Ching ir tapo jo mokiniu. Jis pašventė Cheng’ui ir jo Menui septynis metus, o po to, 1958 m. persikėlė į Singapūrą.
Nors Meistras Huang Sheng Shyan savo mokyklose Pietryčių Azijoje (Malaizijoje ir Singapūre) iki pat mirties 1992 m. daugiausia propagavo Taičičiuan, tačiau savo artimiausiems mokiniams perdavė ir Baltosios Gervės Meną.
Wee Kee Jin
Šis meistras, turintis daugiau nei 30 metų kovos menų patirties, gyveno ir mokėsi pas Meistrą Huang 1983-88 m. Jis buvo vienas iš keleto artimiausių mokinių, kuriuos pats Meistras Huang išmokė visas keturias Baltosios Gervės formas. Wee Kee Jin – žymus ne tik Baltosios Gervės, bet ir Yang stiliaus Taičičiuan Meistras. Šiuo metu, pildydamas savo Mokytojo prašymą, jis moko Baltosios Gervės Meno Australijoje, Azijoje ir Europoje.