Na, grynai "mokslinis" kovos menas neegzistuoja. Kadachnikovas paeme jau egzistavusia technika, kuri buvo patikrinta praktiskai, ir ja optimizavo pasinaudodamas savo protu, patirtimi ir biomechanikos ziniomis. Kodel biomechanika (todel, kad biomechanika yra mokslas apjungiantis teorine mechanika, statika, dinamika ir kinematika ir pritaikydamas konkreciai zmogui.
Dabar del tradiciju. Jums nekeista, kad senu zmoniu patarimai daug naudingesni, nei kai kuriu profesoriu? Todel, kad zmones per amziu amzius kaupe zinias, jas apdorojo, ir isskyre desningumus. Tas pats ir su kovos menu. Per simtus metu zmones klaidu ir bandymu metodu atrinko, kas veikia, o kas neveikia. (Prasta technika ivalde zmones paprasciausiai mirdavo pralaimeje, pries geresne technika ivaldziusi meistra) Ir tam tikros technikos yra tobulumo virsune, mokslininkams belieka tai tik patvirtinti savo tyrimais. Taciau, ne visos technikos tokios yra. Kai kurios nebuvo taip stropiai isgrynintos, ir jas dar galima butu patobulinti. Va sitoje vietoje ateina mokslas, kuris gali gerokai sutrumpinti ta optimizavimo laika. T.y mokslas gali pasakyti is karto, kaip veiks kunas prie parinktu salygu. Mokslas gali istirti, kokios jegos isvystomos ir kuriose galunese. Mokslas gali atsakyti, ar tam tikras judesys zaloja kuna, ir kaip reiketu ji pakoreguoti, kad jis nezalotu kuno.
As dziaugiuosi, kad va kai kurie karate meistrai atsizvelgia i tyrimus ir daro minimalius pakeitimus technikoje, tam kad patobulinti ja. Taip pat ir Wing Chun meistrams, kurie mokindami remiasi mokslu, o ne "pakartojus 1000 kartu, ir jeigu sventai tikesi, tai gal tau pavyks atskleisti Saolinio meistru uzkoduota paslapti siame judesyje".