Jegu tu pasakai zmonems daryti viena pratima, jie daro kazka kita ir del savo klaidu gauna trauma. Kieno cia yra klaida mokinio ar mokytojo ?
bendru atveju - abieju. Bet ne apie tai sneka. Siaip pas Kocergina mokytoju ir mokiniu nera, tai deklaruojama vos ne kiekviena seminara. Viskas butu teisinga, jeigu neatsizvelgti i seminaro pobudi. Jei ka, uz sulauzyta nosi ir ismusta danti jis 500 ir 1000 rubliu moka... Cia tam, kad butu dar vienas motyvas daryti viska "rimtai". Kaip galima "saugiai sulauzyti nosi"?
tu nori pasakyti, kad atakuojantis turejo smugiuoti "teisingiau", ko pasekoje smugis butu silpnesnis ir maziau zalojantis?.. tai tada koks pointas isvis daryti pratima vardan pratimo? IMHO cia pirmiausia besiginantis turi taisyklingai ir atsakingai dirbti, o ne atakuojantis "podstraivat" savo ataka, kad itikti...
Kocerginas kur daro, jis RODO. Kazkuriame master class jis DIRBA. Gal as kazko nesuprantu.. Tu nori pasakyti, kad jei atakuojantis darytu ne vien stipriai, bet dar ir taisyklingai, su rankom butu tvarkoje?.. Kazkaip suabejojau. Issklaidyk mano nesupratimo miglas

ten buvo dar labai svarbus momentas, Kochergin pasake "darykite smugius taip kad Kochergin nemustu jus su lazda per sikna"
= darykite smugius pinu kontaktu, o apie pratimo tiksluma ir partnerio saugoma turbut nieks turbut ir nesugebejo pagalvoti. Skirtingi priorotetai
koks gali buti partnerio saugumas kaip kalbame apie Koi No Taikinobori Ryu?..

Ir pedagogines zinios cia niekuo detos. Eilini karta - viskas susije. Skirtingo pobudzio mokyklos, skirtingo pobudzio pedagogika.
На Востоке существуют символические цвета обучения:
• Белый — цвет доброты и открытости, символизирует позитивность передавае-мых знаний и чистоту намерений как учителя, так и ученика (айкидо, трад. каратэ, дзюдо).
• Чёрный — таинственный цвет секретных знаний и зак¬рытых кланов (нин дзюцу, дзю дзюцу, айки дзюцу).
• Красный — агрессивный цвет беспощадности. Учитель «толкает ученика в яму» и наблюдает, как тот карабкается в «грязи», пытаясь выбраться. Если выберется — значит, чему-то научится, причём сам и сразу, если нет — значит, в этой школе он не сможет ничему научиться и он ошибся с выбором места обучения.
<...>
«Кои но такинобори» — символ доблести самурая. Цвет обучения школы «Кои но таки-нобори рю» — красный!
cia istrauka is traktato "Vvedenije v skolu boegogo karate", autorius A.Kocergin, 2002. Rekomenduoju detaliau pasiskaityti apie jo mokykla...