Labai senai, net labai senai... teko pabendraut su vienu treneriu(šaudymas iš lanko) . Tai jis man viena pavyzdi pateikė. Sako-matau jėgos turi daug, bet va paimam šia pavėsine(apie 150kg) ir panešam toliau(apie 200metrų) ... paėmėm lengvai nunešėm apie 20metrų, pailsėjom... vėl pakėlėm nunešėm apie 20metrų, jau sunkiau... pailsėjom, vėl pakėlėm nunešėm apie 15metų... jau rankas rėžia... ir jis man paaiškino-sako matai pirmą kartą pakėlei ir nunešei toli, antrą kartą jau stengeisi nunešti tiek pat, o trečią kartą jau nebeistengei... sako tai va treniruokis, kad eitum po truputi bet stabiliai...
Nezinau, ar teisingai supratau tavo minti, bet didele jega tau netrukde. Tik noredamas gerai nesti palapine, turi ja nesioti. Nu galima butu ir stanga nesioti. Toks treniravimasis butu "funkcionalus". Kitaip sakant, kuo artimesni treniruociu judesiai varzybiniams (kalbant apie sporta), tuo "funkcionalesne" treniruote.
Tai boksui atrodytu, kad boksavimas su hanteliais rankose (daznas klausimas, ar tai gerai) labai jau funkcionalus. Taciau cia reikia atkreipti demesi, kad papildomas svoris iskreipia judesio mechanika, formuoja "neteisingus" nervinius kelius ir pan. kai kurie sako, kad po to labai greitas smugis, kai hantelius padedi

, bet cia vadinamas "post-tetanic potentiation" efektas pasireiskia - kai po sunkaus darbo atitinkami raumenys su mazesniu svoriu geriau dirba, del nerviniu priezasciu. Sitas efektas iki 5 minuciu trunka, ne ilgiau.
Taigi boksui "funkcine" treniruote yra kriause, sparingai ir pan, bet tik ne atsispaudimai visokie, kurie, nepaisant zodzio "functional", yra bendro fizinio paruosimo dalis.