FightClub.lt - Karatė meistras V. Rudys 5 dano egzaminą laikė dėl auklėtinių

Karatė meistras V. Rudys 5 dano egzaminą laikė dėl auklėtinių Komentuoti

Marijampolės kiokušin karatė klubo „Tornadas“ įkūrėjas ir vadovas Valius Rudys tapo trečiuoju lietuviu 5 dano meistu. Šio lygio egzaminą marijampolietis išlaikė pasaulio čempionato Astanoje (Kazachstanas) metu.


Egzaminus Astanoje laikė dar trys lietuviai. Ketvirtojo dano meistru tapo buvęs Europos čempionas Dmitrijus Aleksandrovas, trečiojo – vilnietis Aivaras Dadura, o antrojo – kaunietis Justas Laužinskas.

„Aš šį egzaminą vykau laikyti ne tik dėl savęs, bet ir dėl savo klubo bei mokinių, kad jiems būtų motyvacija stengtis, kad jie žinotų, kad ir aš stengiuosi tobulėti“, - tvirtino trečiuoju 5 dano meistru Lietuvoje tapęs V. Rudys.

Marijampolietis egzaminą laikė ne tik su trimis lietuviais, bet su dideliu būriu meistrų iš viso pasaulio. Iš viso egzaminus laikė 80 asmenų – 15 siekė 5-ojo dano, 25 – 4-ojo, 12 – 3-iojo, 15 – antrojo ir 13 – 1-ojo.

Tuo pačiu metu net 197 karašė meistrai dalyvavo dideliame tarptautiniame seminare.

„Mano įspūdžiai apie seminarą ir egzaminą yra puikūs, tai buvo aukščiausias pasaulinis lygis, reikėjo viską atlikti tiksliai, pilna jėga, pademonstruoti maksimaliai gerą techniką. Egzaminų komisijos pirmininkas buvo Pasaulio karatė organizacijos (WKO) prezidentas, 8 dano meistras Kenji Midori“, - įspūdžiais dalinosi V. Rudys.

Kartu su K. Midori egzamino dalyvius vertino autoritetinga komisija, kurioje buvo dar du 8-ojo dano meistrai (švedai Brianas Fitkinas ir Howardas Collinsas) ir keturi – 7-ojo (vengras Furko Kalmanas, japonai Isao Kobayashi, Keiji Sampei ir Fujihara Yasuharu).

„Buvau aštuntasis numeris, todėl buvau pirmojoje eilėje. Turėjau pasistengti, nes pirmos eilės labiausiai matosi“, - šypsojosi egzaminą prisimindamas marijampolietis.

V. Rudys yra pirmasis pasaulio čempionės Margaritos Čiuplytės ir daugkartinio Europos čempionatų prizininko Vytauto Cėplos treneris, o naujausia jo išugdyta žvaigždutė - Raminta Makackaitė, 2016-aisiais susišlavusi visus įmanomus titulus Europos jaunių čempionate Tbilisyje.

Vis dėlto patyręs treneris po egzamino džiaugėsi gauta kito trenerio – savo sūnaus – pagalba. Mat egzamino metu 56 metų karatė meistrui teko padaryti 100 atsispaudimų ir 100 šuoliukų iš pritūpimo. Visas egzaminas vyko apie 4 valandas – apie 2,5 val. vyko technnikos demonstravimas ir dar teko atlaikyti 10 kovų.

„Pasitikrinau save, gavau daug žinių, įspūdžių, - aiškino meistras. - Aš niekam nieko nenorėjau įrodinėti, norėjau įrodyti tik sau, kad galiu. Labai naudingos fiziniam pasirengimui buvo mano sūnaus Karolio funkcinės treniruotės, todėl įvykdžiau visus normatyvus.“

Aukštesniųjų danų egzaminai, be varžybų, nebuvo vieninteliai su karatė pasauliu susiję įvykiai Astanoje. Kazachstano sostinėje buvo surengtas ir WKO kongresas. Jo metu nuspręsta, kad 2020 metais prieš Tokijo olimpines žaidynes Japonijos sostinėje bus surengtas pirmasis pilno kontakto karatė pasaulio čempionatas. Olimpinėje programoje 2020-aisiais bus nekontaktinė karatė, tad bus siekiama panašiu metu plačiau pristatyti ir pilno kontakto karatė.

Taip pat buvo pranešta, kad WKO susitarė su Oyamų šeima dėl pilno kontakto karatė stiliaus kūrėjo Masutatsu Oyamos vardo ir atvaizdo naudojimo teisių populiarinant karatė. Oyamų šeimai už šias teises kasmet bus mokamas 24 mln. jenų mokestis.

Atnaujinta 2017 liepos 19, Trečiadienis. 12:18

Komentuoti

Perspėjame, jog už komentarų turinį atsako komentatoriai įstatymuose numatyta tvarka.


Apsaugos kodas
Atnaujinti

Naujausi komentarai

Populiariausia per mėnesį

Draugai

smauglys jb dubuklis jb
asia jb produktaisportui jb
dojo jb plungesriteris jb
budora jb boksopasaulis jb
pantera jb grappling jb
   

Hostingas Serveriai.lt

Atsiųsk naujieną!