FightClub.lt - Kiokušin karatė čempionate - 18-metės triumfas ir Europos čempiono ryžtas pasitraukti

Kiokušin karatė čempionate - 18-metės triumfas ir Europos čempiono ryžtas pasitraukti Komentuoti

Vilniuje įvyko 2017 metų Lietuvos kiokušin karatė čempionatas, kuriame buvo išdalinta net 15 medalių komplektų. Prieš turnyrą svarstyta, kad iš jaunimo amžiaus grupės atėję atletai gali mesti iššūkį pripažintoms žvaigždėms, tačiau dauguma patyrusių sportininkų savo pozicijų neužleido.


Vyrų varžybose daugiausia stiprių kovotojų šiemet užsiregistravo svorio kategorijoje iki 85 kg, o du labai patyrę sportininkai - Vytautas Cėpla ir Kęstutis Radvila - susitiko jau pusfinalyje. Atkaklioje dvikovoje po pratęsimo teisėjai pergalę skyrė V. Cėplai, kurio finale laukė 2 pastarųjų metų Europos čempionas Valdemaras Gudauskas.

Čempionas ketina baigti karjerą

Finale vyko lygi kova, tačiau pratęsimo metu V. Cėpla atliko draudžiamą smūgį ranka varžovui į veidą ir gavo įspėjimą. Toks teisėjų įvertinimas suteikė pranašumą V. Gudauskui, tačiau šis neketino ramiai laukti kovos pabaigos ir likusį laiką pats įnirtingai puolė. Pasibaigus pratęsimui teisėjai vienbalsiai čempionu paskelbė V. Gudauską.

Lietuvos čempionas po kovos bendraudamas su žurnalistais ne tik aptarė kovą, bet ir netikėtai paskelbė ketinantis baigti karjerą.

„Su Vytautu esame seni draugai, jam taip išėjo netyčia, - kalbėjo V. Gudauskas. - Pastaruoju metu,  net pačiam keista, kuo mažiau sportuoju, tuo geresnė sportinė forma. Gal tai patirtis? Manau, kad pasiekus Zenitą šiais metais reikėtų baigti karjerą. Jei tapsiu pasaulio čempionu, pasitrauksiu tą pačią akimirką. O jei užimsiu kurią nors kitą vietą, tikrai darysiu mažiausiai metų pertrauką ir tada galvosiu.“

Vilnietis tvirtino, kad karatė nėra vienintelis jo gyvenimo pašaukimas, o svajonėse sukasi mintys apie gyvenimą JAV - ten kur šilta ir yra jūra.

Sunkiasvorių varžybose žiūrovai išvydo po rankos traumos iki galo dar nepasveikusį, bet ant tatamio vėl žengti nusprendusį Antaną Klibavičių. Deja, tik vienoje kovoje.

Jos metu sportininkas po 2 pratęsimų nugalėjo Mykolą Mikalauską, bet finale stoti į kovą su Edgardu Sečinskiu atsisakė.

Nepatikėjo žinia apie I. Mikštaitės traumą

Moterų varžybose dvi pripažintos kovotojos pirmiausia susitiko svorio kategorijos iki 55 kg finale. Deja, kova tarp Ritos Pivoriūnaitės ir Dianos Mačiūtės vyko vos 49 sek. Dėl draudžiamo D. Mačiūtės smūgio ranka į veidą dvikova buvo nutraukta, o pergalė atiteko R. Pivoriūnaitei.

Itin konkurencingoje moterų svorio kategorijoje iki 60 kg pritrūko didžiausios žvaigždės – Ingos Mikštaitės. 2016-aisiais visas tarptautines varžybas, kuriose dalyvavo, laimėjusi sportininkė šį kartą kovas dėl traumos stebėjo iš šalies. Tuo metu kelią į finalą prasiskynė Lietuvos čempionės titulą gynusi Gabija Gudeliauskaitė ir geriausia 2015 metų Lietuvos kovotoja Rūta Brazdžionytė.

Patyrusių sportininkių labai intensyvioje dvikovoje prireikė 3 pratęsimų, o jiems pasibaigus teisėjai 2017 metų Lietuvos čempione paskelbė R. Brazdžionytę.

„Tik ryte sužinojau, kad čempionate nedalyvaus Inga, iš pradžių ta žinia net nepatikėjau. Manau, ji būtų daug kam sumaišiusiu kortas, - sakė naujoji šalies čempionė. - Manau, kad man buvo naudinga pernai padaryta pertrauka. Po jos nusprendžiau treniruotis Vilniuje, visą laiką dirbame kartu su aukščiausio lygio sportininke R. Pivoriūnaite ir tai atneša rezultatą.“

Svorio kategorijos iki 70 kg finale 18-metė Monika Ryžkovaitė pateikė didžiausią čempionato staigmeną - po pratęsimo palaužė daugkartinę Lietuvos čempionę ir aukščiausio lygio tarptautinių turnyrų prizininkę Norą Vaznelytę.

Kovos metu emocijų neslėpusi jaunoji klaipėdietė džiūgavo ir jai pasibaigus.

„Viskas buvo puiku, pavyko įgyvendinti viską, ką buvau suplanavusi, - kalbėjo 8 metus treniruotes pas tituluotąjį Luką Kubilių lankanti mergina. - Ačiū treneriui, kuris sėkmingai parengė taktiką. Norėčiau čia nesustoti, eiti toliau į priekį, debiutuoti pasaulio čempionate. Gal pavyks jau šiais metais.“

Rinkosi sunkesnį kelią

Lietuvos čempionate išdalinti net 15 medalių komplektų, todėl kai kuriose svorio kategorijose buvo vos po keletą dalyvių. Vis dėlto tokiu modeliu nenusivylė nei sportininkai, nei Lietuvos kiokušin karatė federacijos garbės prezidentas Romas Vitkauskas.

„Einame olimpinio modelio keliu, o ir kovos buvo įdomesnės, - tvirtino vienas Lietuvos kiokušin karatė pasaulio vadovų. - Kai yra didesni svorių skirtumai, lengvesnis dažnai stengiasi siekti lygiųjų, kad laimėtų dėl svorio skirtumo. O dabar visų galimybės yra lygios, todėl kovos buvo dinamiškesnės, matėme nemažai efektingų smūgių.“

R. Brazdžionytė ir V. Gudauskas tvirtino sąmoningai pasirinkę kategorijas, kuriose laimėti buvo sunkiau.

„Galėjau išgerti daugiau vandens prieš sportininkių svėrimą ir patekti į aukštesnę svorio kategoriją, kurioje buvo mažesnė konkurencija. Tačiau toks kelias nėra mano kelias“, - tvirtino Lietuvos čempionė.

„Galėjau rinktis kitą kategoriją, norint dalyvauti šioje reikėjo numesti nemažai svorio, tačiau būtent to norėjau ir tą padariau, - teigė V. Gudauskas. – Kiekvienas gali rinktis, o aš norėjau kovoti ten, kur galiu susitikti su tokiais varžovais kaip V. Cėpla, Kęstutis Radvila, Orestas Abazorius.“

Lietuvos čempionatas buvo pirmosios šalies kiokušin karatė meistrų oficialios varžybos šį sezoną. Šiemet lietuvių laukia trejos svarbios tarptautinės varžybos. Geriausi meistrai dalyvaus 2017 metų Europos čempionate Kopenhagoje ir pasaulio - Astanoje, kuriuose bus kovojama 4 svorio kategorijose, bei planetos pirmenybės Tokijuje, kur bus kovojama tose pačiose svorio kategorijose, kaip šių metų Lietuvos čempionate.

2017 metų Lietuvos čempionato prizininkai

Moterys

Iki 50 kg

1. Erika Žeburtovič („Osu“)

2. Viktorija Dambrauskaitė („Rifas“)

3. Daiva Kriščiūnienė („Saulės ženklas“)

Iki 55 kg

1. Rita Pivoriūnaitė („Saulės ženklas“)

2. Diana Mačiūtė („Okinava“)

3. Skaistė Venckutė („Shodan“)

Iki 60 kg

1. Rūta Brazdžionytė („Argus“)

2. Gabija Gudeliauskaitė („Rifas“)

3. Gintarė Mikalajūnaitė („Katana“)

Iki 65 kg

1. Aistė Tatarūnaitė („Budora“)

2. Evelina Bidžanova („Atemi“)

Iki 70 kg

1. Monika Ryžikovaitė („Shodan“)

2. Nora Vaznelytė („Rifas“)

3. Laura Pikturnaitė („Shodan“)

Virš 70 kg

1. Diana Balsytė („Shin“)

2. Brigita Gustaitytė („Budora“)

3. Jovita Laučiūtė („Saulės ženklas“)

Vyrai

Iki 60 kg

1. Romualdas Auga („Rifas“)

2. Vilius Lipnickas („Shodan“)

3. Naglis Piatkovskis („Shodan“)

Iki 65 kg

1. Jonas Eimontas („Saulės ženklas“)

2. Herkus Matiukas („Saulės ženklas“)

3. Mantas Chrapačas („Osu“)

Iki 70 kg

1. Jevgenijus Jurutas („Ippon“)

2. Rokas Kazlauskas („Shin“)

3. Osvaldas Balčius („Kumite“)

Iki 75 kg

1. Domas Sutkus („Rifas“)

2. Andrius Miseckas („Rifas“)

3. Gintas Gervelis („Kariai“)

Iki 80 kg

1. Justinas Kvietka („Rifas“)

2. Karolis Karaliūnas („Rifas“)

3. Laurynas Vaičikauskas („Shodan“)

Iki 85 kg

1. Valdemaras Gudauskas („Shin“)

2. Vytautas Cėpla („Saulės ženklas“)

3. Kęstutis Radvila („Rifas“)

Iki 90 kg

1. Dominykas Juškevičius („Shodan“)

2. Benas Čekanavičius („Kumite“)

Iki 95 kg

1. Dovydas Lukaitis („Rifas“)

2. Gytis Ruzgys („Shodan“)

Virš 95 kg

1. Edgardas Sečinskis („Saulės ženklas“)

2. Antanas Klibavičius („Kumite“)

3. Mykolas Mikalauskas („Saulės ženklas“)

Atnaujinta 2017 vasario 06, Pirmadienis. 15:34

Komentuoti

Perspėjame, jog už komentarų turinį atsako komentatoriai įstatymuose numatyta tvarka.


Apsaugos kodas
Atnaujinti

Naujausi komentarai

Populiariausia per mėnesį

Draugai

smauglys jb dubuklis jb
asia jb produktaisportui jb
dojo jb plungesriteris jb
budora jb boksopasaulis jb
pantera jb grappling jb
   

Hostingas Serveriai.lt

Atsiųsk naujieną!